Účinné quartzové vytápění – Topidlo Bionaire Tansun Carnival

Dílna, stavba a zahrada

Quartzové topidlo – to není jen reklamní tahák na lidi, kteří si za neznámý termín u jinak běžného výrobku připlatí pár tisícovek navíc. Quartzová topidla představují moderní a mnohem účinnější typ topidel, které svou účinností vysoce převyšují konvekční či teplovzdušné soustavy.

Quartzové topidla fungují na principu infračerveného záření s vlnovou délkou 1200 nm. S fyzikálními aspekty vás zde nebudeme zatěžovat, nicméně díky specifickému principu jsou quartzová topidla až 2,5 násobně účinnější oproti stávajícím infračerveným zářičům. Quartzová topidla se vyznačují konceptem vytápění, které pracuje  s tzv. “slunečním efektem”.

Dochází tak k ohřevu přímo lidí nebo objektů a ne vzduchu mezi nimi. Elektrická energie je zde využívána z 92% na přeměnu v teplo. Zbytek je využit pro světlo. Nedochází tedy k plýtvání a ztrátám (například prouděním vzduchu) jako u jiných způsobů vytápění.

Model quartzového topidla Bionaire Tansun Carnival se vyznačuje moderním vzhledem. Je určené pro menší vnitřní prostory domácností, vhodně do 4 m2 (cca 2 m délka a 1,8 výška umístění topidla). Je vybaveno speciálním, vysoce kvalitním reflektorem pro optimální výstup tepla. Mezi hlavní výhody tohoto topidla, ale i ostatních  modelů z řady Bionaire, patří nejúspornější dostupné infra vytápění, absolutní čistota a bezhlučnost. Samozřejmostí je snadná instalace a údržba.

Široká škála modelů quartzových topidel zajišťuje maximální flexibilitu při výběrů. vyberte si to nejvhodnější topidlo z naší nabídky. V dílně nebo v koupelně vám určitě nejednou přijde vhod.

Tipy jak udržet teplo v domě

Jedním z nejdůležitějších aspektů každého domova je udržení tepelné pohody. Zejména v chladných zimních měsících hledají lidé způsoby, jak zvýšit efektivitu vytápění a snížit náklady spojené s energií. Existuje několik jednoduchých, ale účinných opatření, která mohou vést ke zlepšení tepelné účinnosti domu.

Izolace je klíčovým faktorem při udržování tepla v domě. Zkontrolujte, zda jsou všechny okna řádně izolována a v případě potřeby je opravte či vyměňte. Nezapomeňte také zkontrolovat dveře a podívat se, zda se kolem nich netvoří průvan.

Další způsob, jak udržet teplo v domě, je správná regulace vytápění. Můžete si pořídit termostat s časovačem, který umožňuje přesně stanovit teplotu a čas, kdy má být vytápění zapnuto nebo vypnuto. Pokud většinu dne trávíte mimo domov, můžete snížit teplotu při vaší nepřítomnosti, abyste ušetřili energii.

Dalším důležitým prvkem je správné větrání. Zajistěte, aby byly všechny otvory pro větrání neblokované a udržujte pravidelné větrání. Časté větrání domu odstraní vlhkost a zápachy, ale také zajišťuje cirkulaci vzduchu a pomáhá udržovat teplotu.

Je také důležité zajistit, aby byl dům správně zateplen. Zkontrolujte, zda jsou veškeré stěny, stropy a podlahy dostatečně zateplené. Pokud je to potřeba, doporučuje se dodatečné zateplení nebo izolace pomocí materiálů, jako je minerální vlna nebo polystyren.

Dalším tipem je využívat sluneční energii jako volný zdroj tepla. Ponechte záclony a žaluzie otevřené během dne, abyste umožnili slunečnímu světlu ohřívat interiér. Po západu slunce zase zavřete záclony, abyste minimalizovali únik tepla.

V neposlední řadě, pravidelná údržba je také klíčová. Zkontrolujte a čistěte filtry vytápění a ventilace, aby zůstali průchodní a efektivní. Pravidelně také čistěte a servisujte vytápěcí systém, abyste zajistili jeho optimální funkci a účinnost.

Udržování tepla v domě je důležitou součástí komfortu a úspory energie. Jednoduché opatření jako izolace, správná regulace vytápění, správné větrání, zateplení, využívání sluneční energie a pravidelná údržba mohou mít významný dopad na tepelnou účinnost domu.

Mějte na paměti, že každý domov je jedinečný, a proto byste se měli zaměřit na úpravy a opatření, které jsou přizpůsobené vašim individuálním potřebám a podmínkám. Použitím těchto jednoduchých tipů můžete zlepšit tepelnou regulaci ve svém domě, snížit náklady na vytápění a vytvořit si tak pohodlné a energie úsporné prostředí.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang