Videokamery – jak si vybrat?

TV, foto, audio-video
Videokamery

V dnešní době existují čtyři druhy záznamu u videokamer. Od stále typických malých DV kazet, přes záznam na malé DVD disky až po videokamery, které mají zabudovaný hardisk o velké kapacitě k přímému záznamu. Středem v nabídce jsou kamery s úložným prostorem na paměťových kartách.

Mini DV videokamery

Tyto Mini DV videokamery zaznamenávají obraz a zvuk na mini DV kazetky. Jejich výhodou je jednoduchá obsluha a rychlá výměna kazetky. Mezi nevýhody videokamer s tímto typem záznamu patří pomalejší a trochu složitější přesun záznamu z videokamery do PC. Kazety nejsou tak bytelné, jako třeba paměťové karty, a může dojít k poškození. Tyto videokamery doporučujeme pro začátečníky s digitálním záznamem.

DVD videokamery

DVD videokamery ke svému záznamu využívají malý DVD disk, který má průměr 8 cm. Výhodou je jednoduchá obsluha DVDček, jejich přehrání ve většine stolních DVD přehrávačů a PC. Bohužel DVD disky u těchto videokamer nemají velkou kapacitu, a proto je potřeba jejich větší počet.

Videokamery na paměťové karty

Tyto videokamery na paměťové karty mají svoji největší výhodu ve své velikosti a váze. V dnešní době i velice malé paměťové karty mají velkou kapacitu až několik GB, a proto videokamera s tímto záznamem najde využití u lidí, kteří rádi nahrávají v pohybu a nechtějí s sebou tahat zbytečnou zátež. Na paměťové karty fungují také outdoorové kamery.

HDD videokamery

Asi nejvíce rozšířené a oblíbené videkamery dneška. Jednoduchý záznam na HDD až o kapacitě například 120 GB, jednoduchý přenos do PC pomocí USB či modernějších rozhraní a intuitivní ovládání záznamu dělají z HDD videokamer s kompaktní velikostí jedny z nejpoužívanějších.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang