Vše pro čistou domácnost s víceúčelovým vysavačem

Spotřebiče

Kdo by nechtěl bydlet v domácnosti, kde bude vše uklizené a čisté? Stačí vybrat ten správný přístroj, který se nezalekne práce a bude na slovo poslouchat. Co všechno umí víceúčelový vysavač?

Když doma zvrhnete sklenku vína na lino či dlaždičky, není to zase tak velká katastrofa, stačí vzít kýbl a hadr a vše setřít. Pokud jsou však podlahy posety koberci, už tak snadný úklid to nebude. Na skvrny na koberci už je dobré zavolat profesionála.

Vždy je na výběr. Lze si buď zavolat profesionální úklid přímo domů nebo si pořídit vlastní profesionální víceúčelový vysavač pro suché a mokré vysávání. Vysavač navíc překvapí funkcí šamponování, vyčistí i dlouho zaschlé skvrny a oživí barvy koberce či sedací soupravy.

Vysavač pro mokré vysávání

Vysavač pro mokré vysávání je zařízení navržené speciálně pro čištění tekutin a vlhkých povrchů. Tento typ vysavače je užitečný při odstraňování nečistot, jako jsou rozlité nápoje, voda po povodních, mokré skvrny na kobercích, a tak dále.

Zde je několik důležitých faktorů a vlastností, které lze zvážit při výběru vysavače pro mokré vysávání:

 1. Typ vysavače: Existují dvě hlavní kategorie vysavačů pro mokré vysávání – stacionární a přenosné. Stacionární vysavače jsou obvykle větší a určeny pro větší úklidy, zatímco přenosné vysavače jsou kompaktnější a snadno přenosné.
 2. Kapacita nádrže: Zkontrolujte kapacitu nádrže na tekutiny vysavače. Větší kapacita umožní provádět úklidy bez častého vyprazdňování.
 3. Výkon sacího motoru: Silný sací motor je klíčový pro efektivní vysávání mokrých povrchů. Vyšší výkon umožňuje rychlejší a důkladnější čištění.
 4. Filtrace: Kvalitní filtrace je důležitá pro zachycení nečistot a zachování čistého vzduchu. HEPA filtry jsou obvykle preferované, protože zachytí i mikroskopické částice.
 5. Příslušenství: Některé vysavače pro mokré vysávání mohou být dodávány s různými druhy trysk a hubic, které usnadňují čištění různých povrchů.
 6. Konstrukce: Zkontrolujte, zda je vysavač odolný a vhodný pro mokrou práci. To zahrnuje těsnění, které zabrání úniku tekutiny, a odolné materiály, které nebudou poškozeny vlhkostí.
 7. Hlučnost: Pokud vysavač používáte v oblastech, kde hlučnost může být problémem, mějte na paměti hladinu hluku.
 8. Značka a recenze: Pro výběr kvalitního vysavače je dobré prověřit recenze a zkušenosti ostatních uživatelů. Značky jako Kärcher, Shop-Vac, nebo Bissell mají dobrou pověst v oblasti vysavačů pro mokré vysávání.
 9. Cena a záruka: Porovnejte ceny a zvažte, zda vysavač splňuje vaše potřeby za rozumnou cenu. Také si zkontrolujte záruku, abyste byli chráněni v případě potenciálních problémů.

Víceúčelový vysavač

Tento typ vysavače může být využíván pro různé účely a nabízí rozličné funkce a příslušenství pro efektivní čištění. Zde je několik funkcí a oblastí použití víceúčelových vysavačů:

 1. Čištění podlah: Víceúčelové vysavače mohou čistit různé typy podlah, včetně tvrdých podlah (dlažba, dřevo, linoleum) a koberců. Mohou mít různé nastavení výkonu a příslušenství, aby se přizpůsobily různým povrchům.
 2. Vysávání prachu: Víceúčelové vysavače jsou obvykle vybaveny různými filtracemi, které zachycují prach a alergeny z ovzduší, což je užitečné pro alergiky.
 3. Vysávání tekutin: Některé víceúčelové vysavače mají schopnost vysávat tekutiny. To může být užitečné pro úklid rozlitých tekutin.
 4. Čištění nábytku: Víceúčelové vysavače často obsahují různé nástavce a kartáče, které umožňují čištění nábytku, schodů, rohů a jiných těžko dostupných míst.
 5. Vysávání auta: Mnoho lidí používá víceúčelové vysavače k čištění svých vozidel, protože jsou snadno přenosné a mají dostatečný výkon pro efektivní vysávání interiéru automobilu.
 6. Dům a dílna: Víceúčelové vysavače mohou být využívány i pro úklid dílen, garáží a jiných prostor, kde se hromadí prach a nečistoty.
 7. Výdejní systémy: V průmyslovém a komerčním prostředí jsou víceúčelové vysavače často používány k čištění výdejních systémů, strojů a zařízení.

Je důležité brát v úvahu výkon, kapacitu nádrže, typy filtrů a dostupné příslušenství při výběru víceúčelového vysavače pro konkrétní použití.

V příslušenství víceúčelového vysavače se zpravidla nachází sací hadice s hadičkou pro přívod čistícího roztoku, sací trubky s integrovaným kanálkem, malá hubice, štěrbinová hubice, malá kartáčová hubice, shrnovací hubice pro mokré vysávání, univerzální sací hubice, šamponovací hubice, prací hubice a lahvička koncentrovaného saponátu.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang