Grilované speciality doma připravené šetří peníze, čas a zdraví

Spotřebiče

Je ráno po probuzení chuť na křupavý toast? Žádá si polední menu šťavnatý steak? Je libo lehká večeře v podobě grilovaného pstruha, případně grilovaná zelenina? Se stolním grilem nic není nemožné.

Se stolním grilem lze všechny tyto lahodné pokrmy připravit v pohodlí domova. Během chvilky zvládne připravit pochoutky ke grilování a to bez přidání jediné kapky tuku. Jíst chutně a zdravě už není mýtus. Vysokoteplotní grilovací deska je z nepřilnavého povrchu, tak se potraviny nebudou připalovat.

Na stolním grilu lze jak grilovat, tak smažit. Pro možnost smažení s přidáním tuku je v grilu zabudovaná výsuvná miska pro odkapávající tuk.

Stolní gril vkusně doplňuje zařízení kuchyně svým promyšleným designem. Během jídla lze mít gril uprostřed stolu (díky jeho nevelkým rozměrům) a dle chuti si přidávat na gril další potraviny. Každý si může připravit, na co má právě chuť a konzumovat zcela čerstvé a teplé.

Co umí stolní gril

Stolní gril, který umí něco navíc, může mít různé vlastnosti a funkce. Zde je několik možností, co by takový stolní gril mohl umět:

  1. Elektronické řízení teploty: Stolní gril s tímto prvkem umožní nastavit přesnou teplotu vaření, což je užitečné pro různé druhy jídel. Tím se zajišťuje konzistentní výsledek a předejde se připálení či nedovaření jídla.
  2. Více povrchů: Některé stolní grily mají více výměnných povrchů – například hladký povrch pro smažení vajec a slaniny, žebrový povrch pro značkování masa a povrch pro grilování panini.
  3. Integrovaný termometr: Gril s integrovaným teploměrem umožní sledovat teplotu uvnitř grilovaných jídel a zajistit, že jsou správně uvařená.
  4. Možnost připojení na chytré zařízení: Některé moderní grily mají možnost připojení k chytrým telefonům nebo tabletům. To umožní sledovat teplotu a stav grilování na dálku a upravovat nastavení přímo z aplikace.
  5. Různé způsoby grilování: Některé grily nabízejí různé způsoby grilování, jako je přímé grilování, nepřímé grilování nebo i funkci vaření na páře.
  6. Odstranitelné a snadno čistitelné díly: Funkce, která usnadňuje čištění grilu po použití, je vždy vítaná. Odstranitelné a snadno omyvatelné díly usnadňují údržbu.
  7. Větrací systém: Některé grily mají integrovaný větrací systém, který zprostředkovává regulaci průtoku vzduchu a tím i teploty grilování.
  8. Přednastavené programy: Některé grily mohou mít vestavěné přednastavené programy pro různé druhy jídel, což usnadňuje grilování i začátečníkům.
  9. Doprovodné aplikace a recepty: Někteří výrobci nabízejí doprovodné mobilní aplikace s recepty a návody na grilování, což může být inspirativní a užitečné pro experimentování s novými pokrmy.
  10. Energeticky úsporné řešení: Moderní grily se často snaží být energeticky úsporné, což znamená nižší spotřebu energie a delší životnost.

Dostupné funkce se mohou lišit podle značek a modelů stolních grilů. Při výběru je dobré zvážit, jaké funkce jsou nejdůležitější a co bude nejlépe vyhovovat osobním potřebám a preferencím.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang