Domácí pekárny

Spotřebiče

Vůni čerstvého chleba nemusí člověk pocítit pouze při návštěvě pekárny či supermarketu. Křupavé a lahodné pečivo si totiž může upéct i ve vlastní kuchyni. Stačí k tomu zakoupit domácí pekárnu. Co je před nákupem potřeba vědět a jak si s výběrem poradit?

Máte rádi vůni čerstvě upečeného chleba? Milujete, když si přinesete pečivo z obchodu a je ještě teplé? Pokud nestíháte nakupovat čerstvé pečivo a dostanete se do obchodu až večer, kdy pečivo už není čerstvé, nebo byste si jen rádi sami pekli, domácí pekárny jsou tu pro vás. Tato malá kuchyňská pomůcka proměnit váš chleba na nejlepší, který jste kdy měli možnost ochutnat.

Jak domácí pekárny fungují

Zamlouvá se vám představa upéct si jakékoli pečivo kdykoli vás napadne? Co takhle pochutnat si na čerstvě upečeném chlebu právě vytaženém z trouby? K těmto účelům slouží právě domácí pekárny. Pomocí těchto šikovných přístrojů je možno upéct jakýkoli chleba – žitný, italský, francouzský, celozrnný a dokonce i bezlepkový. Dále pak bagety a další pečivo.

Domácí pekárna je elektrické kuchyňské zařízení, které slouží k automatickému přípravě chleba a dalšího pečiva v pohodlí vašeho domova. Toto zařízení vám umožňuje jednoduše připravit čerstvý chléb bez nutnosti ručního hnětení, kynutí a pečení v klasické troubě. Zde je základní princip fungování domácí pekárny:

 1. Míchání a hnětení těsta: Domácí pekárna má vnitřní hnětací lopaty nebo míchací hnětací hřídel, které smíchávají a hnětí těsto. Do nádoby domácí pekárny se umístí všechny potřebné suroviny pro chléb, jako je mouka, voda, kvasnice, sůl a další přísady. Poté se domácí pekárna postará o to, aby byly tyto suroviny důkladně smíchány a hněteny do hladkého těsta.
 2. Kynutí: Po hnětení domácí pekárna provede také proces kynutí těsta. To zahrnuje kontrolované zahřátí a odpočinek těsta, aby mohlo kvasnice vyprodukovat oxid uhličitý, který způsobí nárůst objemu těsta. To je klíčový proces pro vytvoření vzdušné a lehké konzistence chleba.
 3. Pečení: Po kynutí těsto přejde na pečení. Většina domácích pekáren má vnitřní pečicí komoru s ohřevem ze spodní a horní strany, což umožňuje pečení chleba ze všech stran. Teplota a doba pečení lze obvykle nastavit podle druhu chleba, který chcete péct.
 4. Signalizace: Po dokončení pečení vás domácí pekárna často upozorní pomocí zvukového signálu nebo indikátoru na displeji. To vám dává vědět, že váš čerstvý chléb je připravený k vyjmutí z pekárny.

Domácí pekárny mohou být vybaveny různými funkcemi, jako jsou programy pro pečení různých druhů chleba, časovače pro nastavení času, kdy má být chléb hotový, a další. Některé modely domácích pekáren také umožňují péct další druhy pečiva, jako jsou rohlíky nebo koláče.

Celkově domácí pekárna usnadňuje proces pečení chleba a umožňuje vám mít vždy čerstvý a chutný chléb připravený k podávání.

Co vše domácí pekárna umí

Domácí pekárna umožňuje připravit širokou škálu pečiva a pečiva, včetně následujících pokrmů:

 1. Bílý chléb: Domácí pekárna je schopna snadno a rychle upéct klasický bílý chléb s měkou kůrkou a jemným středem.
 2. Celozrnný chléb: Můžete použít celozrnnou mouku k pečení chleba s vyšším obsahem vlákniny a výživným obsahem.
 3. Tmavý chléb: Pro výrobu tmavšího chleba můžete použít různé druhy mouky, jako je mouka z celozrnné pšenice nebo žita.
 4. Bagety: Domácí pekárna umožňuje tvarovat těsto do bagetového tvaru, takže si můžete připravit domácí bagety.
 5. Rohlíky: Mnoho domácích pekáren má programy pro pečení malých rohlíků, které jsou skvělé na snídani nebo jako občerstvení.
 6. Pizza těsto: Některé modely domácích pekáren mají programy pro přípravu těsta na pizzu, což je ideální pro domácí pizzu.
 7. Koláče: S některými domácími pekárnami můžete připravit těsto na koláče nebo placky.
 8. Bezlepkové pečivo: Pro osoby s celiakií nebo alergiemi na lepek můžete použít bezlepkové ingredience k přípravě bezlepkového chleba a pečiva.
 9. Muffiny: Některé domácí pekárny umožňují přípravu těsta na muffiny, což je skvělá volba pro snídani nebo svačinu.
 10. Dorty: S některými modely domácích pekáren můžete připravit těsto na dorty a kolače.
 11. Těsto na bagely: Pokud máte rádi bagely, můžete připravit těsto na bagely a vařit je následně ve vroucí vodě před pečením.

Domácí pekárny jsou flexibilní a umožňují přizpůsobit vaše pečivo vašim preferencím a potřebám. Většina moderních modelů má různé programy pro různé druhy chleba a pečiva, a některé zahrnují i recepty a návody pro inspiraci.

Jaké funkce domácí pekárny mají

Domácí pekárny se v posledních letech staly stále chytřejšími a nabízejí řadu pokročilých funkcí, které usnadňují proces pečení chleba a pečiva. Zde jsou některé z chytrých funkcí, které může obsahovat moderní domácí pekárna:

 1. Wi-Fi konektivita: Některé pokročilé domácí pekárny mají Wi-Fi konektivitu, což umožňuje ovládat pečení a stahovat recepty prostřednictvím mobilní aplikace. To vám umožňuje přizpůsobit pečení na dálku a mít přístup k různým receptům.
 2. Recepty: Mnoho chytrých pekáren obsahuje vestavěnou knihovnu receptů, která nabízí různé druhy chleba a pečiva, které můžete snadno vybrat a připravit.
 3. Notifikace a upozornění: Domácí pekárna může posílat notifikace a upozornění na váš chytrý telefon nebo tablet, abyste byli informováni o průběhu pečení a hotovém chlebu.
 4. Časovač a odložený start: Chytré pekárny umožňují nastavit časovač pro odložený start, takže můžete naplánovat pečení na konkrétní čas, což je užitečné pro přípravu čerstvého chleba ráno nebo po práci.
 5. Dálkové ovládání: Můžete ovládat a monitorovat průběh pečení přes chytrý telefon, což vám dává větší flexibilitu a kontrolu nad procesem.
 6. Databáze chyb a řešení problémů: Pokročilé pekárny mohou mít zabudovanou databázi chyb a řešení problémů, která vám pomůže diagnostikovat a řešit problémy během pečení.
 7. Paměťová funkce: Některé chytré pekárny mají funkci paměti, která si pamatuje vaše předchozí nastavení a preference, což usnadňuje opakované pečení vašich oblíbených receptů.
 8. Aktualizace firmwaru: Některé modely mohou přijímat aktualizace firmwaru, což znamená, že se můžou stávat chytřejšími a zlepšovat své funkce s časem.

Tyto chytré funkce dělají domácí pekárny ještě užitečnějšími a pohodlnějšími pro ty, kteří rádi pečou chléb a pečivo doma.

Pouze vložit ingredience a zvolit program – pečení nebylo nikdy snazší! Domácí pekárny vás uhranou svými nekonečnými možnostmi a pečivo z obchodu se stane minulostí.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang