Epilátory

Spotřebiče

Epilátor umožňuje mít dokonale hladkou a hebkou pokožku. Co je při nakupování epilátoru důležité a jak si vybrat ten pravý? Dokonale hladká pokožka až po dobu několika týdnů, to je výsledek péče s použitím epilátoru. Epilátorů se nabízí mnoho různých druhů, které se liší zejména určením na konkrétní část těla. Jak na výběr kvalitního epilátoru?

Snad každá žena ví, co obnáší starat se o hladkou a hebkou pokožku. Pomocí nejrůznějších krémů, balzámů, olejíčků či zábalů pečujeme o celé tělo. Nepříjemnou starostí jsou zejména chloupky vyrůstající na nohou, v podpaží, ale i na dalších částech těla.

A protože každá žena chce mít kůži jako miminko, měla by mít možnost používat kvalitní přístroje k odstranění těchto otravných nepřátel. Epilátory tyto požadavky zaručeně splňují. Vybrat si můžete z mnoha značek, např. Braun, ETA a mnoho dalších. Epilátor je pro ženy skoro stejnou nezbytností, jako elektrický zubní kartáček.

Jak epilátory fungují?

Už vás nebaví holit se žiletkou a za dva dny na svých nohou opět nalézt vyrůstající chloupky? Začněte používat epilátory. Proměníte starost v zálibu, snížíte frekvenci holení a budete moci věnovat ušetřený čas důležitějším věcem. Nemusíte se bát ani bolesti z vytrhávání. Většina moderních epilátorů je již opatřena kvalitními funkcemi, které masírují pokožku a zamezí tak nepříjemné bolesti a pálení. Epilátory vás na rozdíl od depilátorů zbaví chloupků i s kořínky, což přináší delší dobu s krásně hladkou pokožkou.

Epilátory a jejich funkce

Epilátory jsou šetrné k pokožce, nezanechávají nepříjemné škrábance ani pupínky. Holení je rychlé a snadné. Pokud si obstaráte epilátor, už nikdy víc se nebudete muset starat o koupi nových žiletek nebo depilačních krémů. Epilátory vám nejen zajistí krásnou pokožku bez chloupků, ale také zvýší sebevědomí. Epilátory mohou disponovat mnoha zajímavými funkcemi.

Mezi nejdůležitější patří zastřihovač, možnost holit se pod vodou (vodotěsnost), výkyvná hlava, funkce nadzvedávání chloupků, nástavce pro citlivé partie, ale i na obličej a další. S epilátorem může být dodáván kabel, ale i baterie pro pohodlné holení kdekoli. Kartáček na čištění a pouzdro na cesty zjednoduší vaši péči o nového miláčka.

Některé epilátory mají další funkce, jako je například:

  • Nastavitelné rychlosti – Nastavitelné rychlosti vám umožní upravit intenzitu epilace podle vašich potřeb.
  • Doplňkové nástavce – Doplňkové nástavce vám umožní epilovat různé části těla.
  • Osvětlení – Osvětlení vám umožní lépe vidět chloupky, které chcete odstranit.

Před zakoupením je třeba prozkoumat všechny možnosti a zvolit tu nejlepší variantu pro dané potřeby.

Druhy epilátorů

Epilátor je skvělý způsob, jak se zbavit chloupků natrvalo. Při výběru epilátoru je třeba zvážit několik faktorů, abyste si vybrali ten pravý pro své potřeby.

Existují dva hlavní typy epilátorů: rotační a sonické. Rotační epilátory mají rotující hlavici, která vytrhává chloupky z kořínků. Sonické epilátory používají vysokofrekvenční vibrace, které vytrhávají chloupky z kořínků.

Rotační epilátory jsou účinnější při odstraňování chloupků z hrubších oblastí, jako jsou nohy a podpaží. Jsou také méně drahé než sonické epilátory.

Sonické epilátory jsou šetrnější k pokožce a jsou vhodnější pro citlivé oblasti, jako je obličej. Jsou také účinnější při odstraňování jemnějších chloupků.

Počet pinzet určuje, kolik chloupků může epilátor vytrhnout najednou. Epilátor s více pinzety je účinnější při odstraňování chloupků, ale může být také bolestivější.

Intenzita určuje, jak silně epilátor vytrhává chloupky. Vyšší intenzita je účinnější při odstraňování chloupků, ale může být také bolestivější.

Epilátory se pohybují v cenách od několika tisíc korun až po několik desítek tisíc korun. Cena epilátoru závisí na jeho typu, počtu pinzet, intenzitě a funkcích.

Jak vybrat správný epilátor?

Pokud chcete epilátor pro odstraňování chloupků z hrubších oblastí, vyberte si rotační epilátor s větším počtem pinzet. Pokud chcete epilátor pro odstraňování chloupků z citlivých oblastí, vyberte si sonický epilátor nebo rotační epilátor s nižším počtem pinzet a nastavitelnou intenzitou.

Pokud chcete epilátor s dalšími funkcemi, jako je například nastavení rychlosti nebo osvětlení, vyberte si epilátor s těmito funkcemi.

Dodatečné tipy pro výběr epilátoru

  • Vyzkoušejte si epilátor před nákupem – Ujistěte se, že vám epilátor vyhovuje a že vám není bolestivý.
  • Přečtěte si recenze – Recenze vám pomohou se dozvědět více o jednotlivých modelech epilátorů.
  • Porovnejte ceny – Porovnejte ceny epilátorů od různých prodejců, abyste našli tu nejvýhodnější nabídku.

Pro bližší informace stačí nalézt odborného zaměstnance v prodejně s elektronikou. Ten by měl ochotně a užitečně poradit s výběrem.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang