Drtiče větví, vysavače listí

Dílna, stavba a zahrada

Patříte mezi starostlivé a pečlivé majitele zahrádky kolem domku či chaty? Pak zajisté víte, jak je důležité, ale přitom složité, se o takovou zahrádku starat. Oceníte pomoc? Nabízíme kvalitní a spolehlivé zahradní přístroje, mezi nimiž drtiče větví, vysavače listí, také mají své důležité místo.

Důležité je vybrat si na práci na zahradě spolehlivý stroj. Například značky BOSCH, Flymo či Black-Decker zaručují vysokou kvalitu a minimální poruchovost.

Vysavače listí

Tyto pomocníky využijete zejména na zahradě k úklidu podzimního listí a větví. Při prořezávání a omlazování zahrady vzniká velké množství zahradního odpadu, se kterým si drtiče větví, vysavače listí bez problémů poradí. Rozdrcený odpad pak můžete použít pro zkompostování, k topení či k dekorativním účelům.

Zahradní vysavače a foukače vysávají listí do záchytných pytlů. Při obráceném režimu zahradní vysavače umožňují foukat listí na potřebné místo. Fukarem tak rychle uklidíte cestičku či příjezdovou cestu do zahrady.

Vysavače listí se dělí na dva základní typy:

 • benzínové
 • elektrické

Benzínové vysavače listí jsou výkonnější, ale také dražší a hlučné. Elektrické vysavače listí jsou levnější a tišší, ale mají nižší výkon. Při výběru vysavače listí je třeba zohlednit také velikost zahrady. Pro velkou zahradu je vhodnější benzínový vysavač listí s vyšším výkonem. Pro malou zahradu postačí elektrický vysavač listí.

Drtiče větví

Drtič větví je nepostradatelný pomocník při likvidaci zahradního dřevitého odpadu. Při pravidelném prořezu stromů a keřů vznikají hromady větví a kůry, k jejichž zpracování jsou určeny právě drtiče větví.

Drtiče větví rozdrtí dřevěné zbytky na štěpky, které lze využít jako palivo do kamen nebo jako mulčovací materiál. Mulčování je způsob, jak zlepšit strukturu půdy, zadržet v ní vodu a zabránit růstu plevele.

Drtiče větví se dělí na dva základní typy:

 • nožové
 • válcové

Nožové drtiče větví rozdrtí větve na drobnou drť, zatímco válcové drtiče větví je rozsekají na štěpky. Při výběru drtiče větví je třeba zohlednit několik faktorů, jako je maximální průměr větví, které lze drtit, výkon motoru a hmotnost drtiče.

Pokud máte na zahradě velké stromy, je třeba vybrat drtič s vysokým výkonem a maximálním průměrem větví alespoň 50 mm.

Zahradní drtiče větví, vysavače listí se pro svou jednoduchost a nenáročnost na údržbu staly velice oblíbenými mezi zákazníky. Vyzkoušejte je! Tyto přístroje snadno zvládají velké plochy. Čím je přístroj těžší, tím je výkonnější.

Kde se dá drtič nebo vysavač sehnat?

Drtiče větví a vysavače listí lze zakoupit v mnoha prodejnách zahradní techniky, jak kamenných, tak i internetových.

Mezi nejznámější prodejce zahradní techniky v České republice patří:

 • OBI
 • Hornbach
 • Baumax
 • Mountfield

Tyto prodejny nabízejí široký výběr drtičů větví a vysavačů listí od různých výrobců, jako je BOSCH, Flymo, Black & Decker, Stiga, Hecht, Fieldmann a další.

Drtiče větví a vysavače listí lze také zakoupit přímo od výrobců nebo jejich autorizovaných prodejců. Výrobci často nabízejí speciální akce a slevy, které mohou být výhodnější než nákup v prodejně zahradní techniky.

Také tu lze sehnat spousty dalších zahradních potřeb, ať už jde o zahradní kolečko nebo materiál a nářadí na zahradní domek.

Internetoví prodejci

Drtiče větví a vysavače listí lze zakoupit také v mnoha internetových obchodech. Internetové obchody nabízejí často širší výběr zboží a výhodnější ceny než kamenné prodejny.

Některé z nejznámějších internetových obchodů, které nabízejí drtiče větví a vysavače listí, jsou:

 • Mall.cz
 • Alza.cz
 • Vyhledávač cen Heureka.cz

Při nákupu drtiče větví nebo vysavače listí přes internet je důležité si zboží předem prohlédnout a přečíst si recenze zákazníků.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang