Péče o trávník a sečení

Dílna, stavba a zahrada

Současná vyspělá technika umožňuje výrobu zahradanických strojů, které usnadňují práci na zahradě (sekačka se sběrací nádobou). Má-li být trávník šťavnatý a stále zelený, musí se pečlivě séci a pravidelně větrat. Samozřejmě, že je třeba jej hnojit.

Sečte vždy jen ostrým a nezávadným nožem, aby se stébla trávy netřepila a trávník nesežloutl. Čistý obraz sečení získáte vedením sekačky v rovných drahách. Dráhy by se měly vždy o několik centrimetrů překrývat, aby aby nezůstaly stát pruhy trávy. Frekvence sečení závisí na rychlosti růstu trávníku. V období hlavního růstu (květen-červen) dvakrát týdně, jinak jednou týdně.

Nastavení výšky sečení

Všechna kola musí být v jedné rovině. V době veder a sucha by se měl trávník séci o 1,5 cm výše, aby se zabránilo vysychání půdy. Výška sečení by měla být mezi 4-6 cm a do následujícího sečení by měl trávník vyrůst o 4-5 cm. Pokud trávník přeroste o něco výše, neudělějte chybu tím, že jej okamžitě posečete na normální výšku. To trávníku škodí.

Nikdy nesečte víc než je polovina výšky trávníku. Výšku sečení zvolte tak, aby proud vzduchu v krytu plynule posunoval posečenou trávu do sběrací nádoby. Je-li výška sečení příliž nízká, pak je vzduchový vír příliš slabý, takže nestačí správně zaplnit sběrací nádobu, případně může dojít k ucpání tělesa sekačky.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang