Skvělé espresso doma? Žádný problém!

Spotřebiče

Jste vášniví milovníci kávy? Neumíte si představit jediný den bez tohoto lahodného nápoje? Milujete, když se vám skvělá chuť espressa rozpouští na jazyku? Máte nejraději právě espresso? Pak neváhejte a vyberte si z naší nabídky.

Nabízíme kvalitní espressa, se kterými si budete moci udělat kávu přesně podle vašich představ v teple svého domova a provonět tak celý byt touto úžasnou vůní. Můžete si vybrat z mnoha značek, z nichž můžeme zmínit např. AEG, ETA, BOSCH, Whirlpool. Dokonalá káva v pohodlí domova není žádný problém.

Jak pressovače fungují a k čemu slouží?

Přemýšlíte, kam svého nového pomocníka umístit? V naší nabídce jsou volně stojící ale i vestavné přístroje pro přípravu espressa. Tento přístroj si tedy můžete zabudovat přímo do vaší kuchyňské linky a nebude tak zabírat vůbec žádné místo.

Kromě skvělé kávy espresso přístroje umějí připravit čaj, překapávanou kávu, kávu mocca, latte, cappuccino a mnoho dalších výborných nápojů. Pára na mléko zaručuje nadýchanou pěnu. Kovová těla kávovarů přináší dlouhou životnost. Espressa se pohybují v různých cenových relacích – dle značky a funkcí.

Jaké funkce espressa mohou mít?

Moderní espressa mohou disponovat velice zajímavými funkcemi, z nichž můžeme zmínit například dotykový display v českém i slovenském jazyce. Užitečná je také nastavitelnost malé, střední nebo velké kávy, silné nebo extra jemné chuti s horkou nebo střední teplotou.

Některé espressa je možno naplnit zrnkovou i mletou kávou. Finančně náročnější espressa mohou mít zabudovaný mlýnek na zrnkovou kávu s nastavitelnou hrubostí mletí. Přístroje jsou schopny ukázat statistiku množství šálku kávy, mléčných nápojů a spotřeby vody, není to úžasné?

Automatická funkce vypnutí umožňuje redukovat spotřebu energie na nulu. Automatická čistící a odvápňovací funkce ušetří čas věnovaný údržbě. Jednoduché přístroje jsou určeny pro rychlý a čistý způsob přípravy lahodné kávy espresso, mocca a čaje. Přístroje mají vyjímatelný zásobník na vodu a odkapní misku, takže se velice snadno čistí.

Jak vybrat správný espressovač?

Při výběru přístroje na přípravu espressa je třeba zvážit několik faktorů, abyste si vybrali ten pravý pro své potřeby.

Typ přístroje

Existují dva hlavní typy přístrojů na přípravu espressa:

  • Automatické kávovary – Automatické kávovary jsou nejjednodušší na použití. Stačí vložit kávu do filtru, přidat vodu a stisknout tlačítko. Automatický kávovar se postará o vše ostatní, včetně mletí kávy, přípravy espressa a pěnění mléka.
  • Ruční kávovary – Ruční kávovary jsou o něco náročnější na použití, ale poskytují více kontroly nad procesem přípravy espressa. Ruční kávovary si budete muset sami namlít kávu, připravit espresso a napěnit mléko.

Tlak

Tlak je jedním z nejdůležitějších faktorů při přípravě espressa. Ideální tlak pro přípravu espressa je 9 barů. Pokud je tlak příliš nízký, espresso bude slabé a řídké. Pokud je tlak příliš vysoký, espresso bude hořké a silné.

Teplota

Teplota vody při přípravě espressa by měla být kolem 90 °C. Pokud je voda příliš studená, espresso bude slabé a řídké. Pokud je voda příliš horká, espresso bude hořké a silné.

Funkce

Některé přístroje na přípravu espressa mají další funkce, jako je například:

  • Nastavitelná teplota vody – Nastavitelná teplota vody vám umožní upravit teplotu vody podle vašich preferencí.
  • Nastavitelná hrubost mletí – Nastavitelná hrubost mletí vám umožní upravit hrubost mletí kávy podle vašich preferencí.
  • Nastavitelná doba extrakce – Nastavitelná doba extrakce vám umožní upravit dobu extrakce espressa podle vašich preferencí.

Cena

Přístroje na přípravu espressa se pohybují v cenách od několika tisíc korun až po několik desítek tisíc korun. Cena přístroje závisí na jeho typu, tlaku, teplotě, funkcích a kvalitě zpracování.

Pokud chcete jednoduchý a snadno použitelný přístroj, vyberte si automatický kávovar. Pokud chcete mít více kontroly nad procesem přípravy espressa, vyberte si ruční kávovar.

Pokud chcete kávu připravovat v domácím prostředí, vyberte si přístroj s tlakem alespoň 9 barů a teplotou vody kolem 90 °C. Pokud chcete kávu připravovat podle svých preferencí, vyberte si přístroj s nastavitelnou teplotou vody, hrubostí mletí a dobou extrakce.

Další tipy pro výběr:

  • Vyzkoušejte si přístroj před nákupem – Ujistěte se, že vám přístroj vyhovuje a že vám je pohodlné jej používat.
  • Čtěte recenze – Recenze vám pomohou se seznámit s jednotlivými modely přístrojů na přípravu espressa.
  • Porovnejte ceny – Porovnejte ceny přístrojů na přípravu espressa od různých prodejců, abyste našli tu nejvýhodnější nabídku.

S výběrem jistě ochotně poradí každý prodejce kávovarů ve vašem městě.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang