Grily na dřevěné uhlí

Dílna, stavba a zahrada

Šťavnaté grilované maso, chutná zelenina či skvělý sýr. Díky grilu na dřevěné uhlí lze proměnit obyčejnou večeři v gurmánský zážitek. Jak se zorientovat v nabídce a jak si poradit s výběrem?

Grilování pod širým nebem si ve světě získává stále větší popularitu. Přemýšlíte i vy o koupi nějakého grilu a možnosti ugrilovat si nekonečně mnoho šťavnatých pochoutek? Přáli byste si jednou za čas pořádat své vlastní zahradní párty a grilovat své speciality? Pak jste tu správně. Grily na dřevěné uhlí vás zajisté nezklamou a zažijete s nimi tu správnou atmosféru léta spojeného s grilováním. V této kategorii nabízíme produkty značek Cadac, Domo, Lucifer, Soehnle a V-Garden.

Jak grily na dřevěné uhlí pracují?

Tyto grily jsou odlišné od všech ostatních, běžně nabízených grilů. Poznáte je podle velmi masivní konstrukce, výbornými grilovacími možnostmi a samozřejmě také podle možnosti topit klasickým dřevem. U ostatních grilů se topí plynem či briketami. S grily na dřevěné uhlí se velmi snadno manipuluje díky pevným kolečkům. Silné plechy zaručují výbornou akumulační schopnost. U těchto grilů je fyzicky oddělena spalovací komora od té grilovací, takže nedochází k odkapávání tuku a šťávy z masa mimo zdroj tepla.

Princip grilů na dřevo je jednoduchý. Nad ohništěm je umístěná mřížka z chromované oceli na maso – tu můžeme posouvat dle potřebné teploty. Grily na dřevěné uhlí jsou vyrobeny z litiny a jejich cena není velká. Svojí úlohu plní velmi dobře, avšak je potřeba počítat s nízkou životností a možností vznícení odkapávajícího tuku. Pokud ovšem toužíte zažít pravé grilování se vším všudy, jsou tyto grily pro vás jasná volba.

Jaké se grily na dřevěné uhlí mohou používat?

Tyto grily jsou výjimečné svou kvalitou, revolučním tvarem, pevnou konstrukcí a samozřejmě moderním designem. Grilovací část může být vyrobena ze smaltovaného plechu. Grily na dřevěné uhlí jsou na kolečkách většinou vyrobených z nárazuvzdorného polypropylenu, můžete s nimi tedy velmi snadno a bezpečně manipulovati. Regulovat teplotu uvnitř grilu můžete pomocí přívodu vzduchu. Držadla a odkládací plochy jsou z termoplastu odolného vysokým teplotám a zůstávají při grilování chladné.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang