Jak zaúkolovat pár mozkových buněk – hlavolamy

Domácnost a nábytek

Rozhodně asi nezabavíme všechny Vaše buňky, ale nějaká ta část se trochu zapotí. Jestli bystříte své smysly pomocí křížovek a různých doplňovaček, je načase k tomu přidat ještě nějaký ten hlavolam, který Vám na chvíli pěkně zamotá hlavu. A pokud ve Vás navíc dřímá duše sportovce, třeba i pasivního, tak se honem podívejte, jaký to hlavolam Vás může pěkně potrápit!

Historie hlavolamů sahá až do dob Alexnadra Velikého. Zřejmě jeden z prvních hlavolamů tenkrát vyřešil dosti svérázně, a spletený uzel zkrátka rozsekl mečem. Od té doby se lidé dobrovolně snaží vyřešit všemožné hádanky, příklady a hlavolamy. Jen si vzpomeňte, jak jste jako malí nemohli dospat a těšili jste se, zda se Vám Rubikova kostka konečně podaří poskládat.

V úvodu jsme hovořili o duši sportovce,  z jakého důvodu? Hlavolamy, které Vám dneska představujeme jsou toiž ve tvaru fotbalového a basketbalového míče. Když si hrajete s míčem, mnohdy se Vám zamotají nohy, ale s hlavolamem Fotbalový míč budete mí především zamotanou hlavu! Složit ho do původního tvaru je pořádný oříšek, ale věřte že je to možné, stejně tak jako vyndat Ježka z klece. Hlavolam Basketball je založen na stejném principu, a jistě s ním strávíte nejenom pár hodin.

Hlavolamy zabaví nejen Vaše děti, ale i rodiče nebo prarodiče a v každém případě bystří smysly, jež potřebujeme pro každodenní rozhodování v různých situacích!

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang