Investice do akcií

Novinky

V České republice jsou nejčastějšími cestami pro investice do akcií Burza cenných papírů v Praze (BCPP) nebo mimoburzovní systém RM-Systém (RM-S).

Obecně platí, že pokud někdo teprve začíná s investováním a začíná se orientovat na trhu, je nejlepší začínat s menšími finančními částkami a vše si prakticky vyzkoušet.

Samozřejmě je možné investovat větší finanční obnos do „jistých“ akcií, kde je riziko propadu ceny velmi malé. Ovšem investor nedosáhne příliš vysokého procentuálního zhodnocení.

S větším rizikem může z 10 tisíc korun za pár měsíců udělat 15 tisíc. Avšak také jen 5 tisíc. Proto je nutné trh studovat skutečně do hloubky.

Existuje několik základních pravidel, které by měl každý znát:

  • volit zlatou střední cestu
  • diverzifikovat portfolio – rozdělením investice předejde člověk tomu, že jediná chyba způsobí finanční katastrofu. Stejně tak je však nebezpečná přílišná šířka portfolia, protože když se začne něco kazit, může se to lehce přehlédnout.
  • sledovat dlouhodobé měřítko – zaměřit se spíše na dlouhodobé hledisko a uvažovat, jak si daná firma povede během let.
  • důležitější je hodnota než cena

V Česku lze k investicím využít třeba pražskou burzu.

O firmách, do kterých člověk investuje, by toho měl vědět co nejvíc, protože při investování do akcií je důležitá nejen cena a její vývoj, ale také hodnota akcií.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang