Jak prodloužit životnost motorových strojů

Dílna, stavba a zahrada

Před nákupem nejprve dobře zvažte, jaký výrobek si vlastně chcete zakoupit. Měl by vyhovovat vašim potřebám všemi technickými parametry. V případě nějakých nejasností či pokud budete potřebovat poradi

Po koupi si pečlivě prostudujte návod k použití. Jsou v něm uvedeny veškěré potřebné informace, jak zboží složit a používat. V návodech je uvedeno, jak zbožíi správně a bezpečně používat, aby nedošlo k jeho poškození či nějakému vašemu úrazu.

Dodržujte veškeré informace, které uvádí výrobce. Dodržujte maximální tloušťku struny a typ kotouče u křovinořezů a vyžínačů, v opačném případě spálíte a nenávratně poškodíte motor.

Používejte pouze doporučené oleje používané jako aditivum a jako mazací prostředek u dvoutaktních motorů prosím dodržujte přesné poměry míchání oleje s benzínem (jsou uvedeny v návodech).

Používejte doporučené oleje jako mazací prostředek například u motorových pil pro lištu, nebo do převodovky.

Pracujte jen s nepoškozenými výrobky. Při sebemenší známce poškození nebo vady, raději ihned výrobek přestaňte používat a zajistěte jeho opravu. Šetříte tím, nejen Váš výrobek, ale i Vaše zdraví.

Používejte jen ostré řezací řetězy nebo nože, šetříte tím životnost vašeho výrobku.

Po každém použití pečlivě vyčistěte přístroj a díly příslušenství. Přístroj uskladněte na suché a bezprašném místě mimo přístup dětí. Neskladujte přístroj na přímém slunci. 

Při delším nepoužívání jakéhokoliv motorového zařízení, tedy i pily, křovinořezu, sekačky, je nutno promísit palivovou směs, aby nedošlo k zadření motoru. Olej díky sve vetší hustotě se uzazuje na dně nádrže. Chraňte tímto způsobem svůj výrobek a zajistíte si dlouho životnost vašeho výrobku.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang