Jak si vybrat motorovou pilu?

Dílna, stavba a zahrada

Nabídka v kategorii motorové pily je rozsáhlá a proto Vám poradíme, jak si motorovou pilu vybrat. Základní dělení na pily elektrické a benzínové určuje způsob pohonu řetězu. Rozdělení motorové pily podle výrobce předurčuje použití pily a v neposlední řadě cena pily roztřídí výrobky na hobby třídu a na profi třídu.

Motorové pily elektrické

Motorové pily poháněné elektromotorem jsou vhodné k řezání otopu na chatě, pro drobné kácení malých stromků a pro příruční řezání. K provozu elektrické pily je nutná elektrická energie a kabel přivedený ze zásuvky k pile. Do pily je také nutné dolévat olej k mazání řetězu.

Motorové pily benzínové

Řetězové pily poháněné spalovacím motorem jsou produktem vhodným ke kterémukoliv řezání, kácení či profesionální údržbě zeleně. Pro provoz benzínové pily je potřeba benzín s příměsí oleje a pro mazání řetězu je třeba řetězový olej. Výhodou použití benzínové pily je naprostá variabilita použití kdekoliv v lese, na zahradě apod.

Motorové pily (benzínové) jsou vhodné i pro každodenní práci v lese či parku. Firmy SOLO či Partner jsou tou nejkvalitnější značkou a profesionální použití u těchto výrobků je naprostou samozřejmostí.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang