Jak si vybrat napařovací žehličku

Spotřebiče

Stejně jako u ostatních typů zboží, také napařovacích žehliček dnes máme na trhu široké spektrum. Vybrat si proto takovou, která Vám bude nejlépe vyhovovat, nemusí být zrovna snadné. Zkusíme Vám tedy poradit, na co při výběru nové napařovací žehličky nezapomenout.

Žehlící plocha

Z mnoha parametrů, podle kterých se rozhodovat, bychom vyzdvihli především typ žehlící plochy. Kvalita žehlící plochy a materiál, ze kterého je vyrobena, ovlivňuje náročnost žehlení určitě nejvyšší měrou. Jakékoliv poškození či poškrábání žehlící plochy způsobuje pokles klouzavosti po žehleném oděvu a tedy komplikaci při už zpravidla takto neoblíbené činnosti. Nejčastěji používanými povrchy jsou povrchy hliníkové, nerezové, titanové či keramické – toto pořadí můžeme také považovat za určující v řazení od materiálu nejméně odolného. Přesto nelze nikdy zaručit, že při přejetí žehličkou přes nerovné, kovové či umělohmotné plochy nedojde k žádnému poškození. Kvalitní žehličky, které jsou dnes k dostání, jsou však většinou vybaveny takovou vrstvou, která kombinuje používané materiály tak, aby byly co nejodolnější.

Parní otvory

Počet parních otvorů a to, jak jsou na žehlící ploše rozmístěny, také do značné míry ovlivňuje kvalitu žehlení. Doporučujeme vybrat takovou žehličku, která bude mít parních otvorů dostatečné množství s jejich rozmístěním po celé ploše. Výhodné jsou také žehličky se svislým napařováním, kterých je již dnes na trhu celá řada.

Odvápnění

Stejně tak jako pračky, i žehličky jsou často ohroženy vodním kamenem. Řešením je používání destilované vody, které je vhodné především u levnějších žehliček, nebo nákup žehličky s odvápňovacím systémem, u kterých postačí voda z běžného vodovodu.

Vybírat žehličku můžete také podle jiných parametrů: výrobce, ceny, příkonu, atd. V naší nabídce najdete široké spektrum napařovacích žehliček s jejich detailními popisy – s nákupem tedy není nutné čekat!

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang