Jak vybrat nejvhodnější autosedačku?

Auto-moto

Pokud vybíráte autosedačku pro Vaše nejmenší, jistě chcete, aby byla co nejvhodnější právě pro Vaše dítě, cenově dostupná a hlavně bezpečná. Řekněme si tedy, jak vybírat autosedačky, podle čeho se rozhodovat při nákupu a zkrátka vše, co je důležité o autosedačkách vědět.
Podle čeho tedy při nákupu autosedačky rozhodovat? Asi nejdůležitější je váha a výška dítěte, nikoliv, jak si často myslíme, věk dítěte. Ne každý výrobce autosedaček doporučuje výhradně homologované autosedačky (což znamená, že autosedačka je v ČR schválena). Velkou chybou je také kupovat autosedačky příliš velké, dítě by mělo mít v sedačce pohodlí a bezpečí a to velká ani malá autosedačka nesplňuje. Malá autosedačka se pozná tehdy, kdy hlava dítěte přesahuje opěrku zad.

Děti tráví v sedačce mnoho času, proto musíme dbát hlavně na pohodlí. Na autosedačce by se nemělo v žádném případě šetřit, nekupovat ji v bazaru a hlavně nikdy nepoužívat takovou, která prošla nehodou nebo má poškozený bezpečnostní pás.

Sedačka, na které je autosedačka umístěna, nesmí být vybavena airbagem (pouze pokud je vypnutý). Nakonec se přesvědčte, zda právě Vámi vybraná autosedačka je vhodná do Vašeho auta a pamatujte, že bezpečná jízda je pouze taková, kdy je Vaše autosedačka správně připoutaná.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang