Střešní boxy a nosiče na auto

Auto-moto

Střešní boxy a nosiče na auto jsou užitečnými doplňky, které zvyšují kapacitu pro přepravu zavazadel, sportovního vybavení a dalšího nákladu. Tato zařízení jsou obzvláště populární mezi milovníky outdoorových aktivit, rodinami a dobrodružnými cestovateli.

Střešní boxy či nosiče nejrůznějších druhů dokáží ušetřit mnoho místa a času. Chcete-li si vzít s sebou celou řadu věcí a kufr automobilu je již plný, nejšikovnějším řešením je pořídit si střešní box.

Jejich nabídka je bohatá a vybírat můžete nejen dle funkčnosti, ale také dle vzhledu; barvy, tvaru či způsobu otevírání. Střešní boxy jsou k sehnání na všechny druhy auto od BMX řady X až třeba po Opel Crossland.

TIP: Do auta si také můžete pořídit potah na sedačku do auta.

Střešní boxy

Střešní boxy se hodí na jakékoliv vozidlo. Jedinou podmínkou je mít k dispozici střešní nosič či příčníky, na které autobox přichytíte. Připevnění samotného boxu je pak hračka.

Některé boxy dokonce mají systémy rychlého připevnění, které takřka veškerou práci udělají za vás. V případě autoboxů bez tohoto systému je jen potřeba, u některých autoboxů, do auta vyvrtat díry dle příslušných roztečí.

Hotový box, obzvláště je-li naplněný věcmi, by mohl být lákadlem pro zloděje, nicméně většina boxů je plně uzamykatelných a uzamknout se dají i některé nosníky boxů. Nemusíte se pak bát, že nenechavý zloděj ukradne celý box i s nosníkem.

Takže není proč váhat! Vybírejte boxy tak, aby vyhovovaly vašim potřebám. Vždyť některé mají až 500 litrů vnitřního prostoru a do nich se už vejde skutečně hodně.

Nosiče

Potřebujete-li pravidelně převážet pouze určitou věc jako lyže, jízdní kola či potřeby pro vodní sporty, namísto střešního boxu byste mohli upotřebit specializované nosiče. Vybrat si můžete z opravdu velké nabídky nosičů:

V případě nosičů na kola máte několik možností. Můžete zvolit nosič na střechu, nosič kol na tažné zařízení či na zadní dveře. V případě dostatečného prostoru můžete zvolit také nosič kol uvnitř automobilu. Podrobný popis těchto nosičů s naší kompletní nabídkou jsme pro vás sepsali v samostatném článku.

Obzvláště v zimním období byste mohli ocenit nosiče vhodné pro přepravu lyží. Lyže lze samozřejmě umístit také do střešního boxu, nicméně chcete-li převážet jen lyže, s nosičem můžete ušetřit tisíce korun.

A nemusíte se bát, že byste nepřepravili lyže pro celou rodinu. V nabídce nosičů lyží jsou také modely pro přepravu čtyř nebo dokonce šesti párů lyží. Samozřejmě v nabídce máme i nosiče vhodné pro umístění až 4 snowboardů.

S předstihem myslet na letní dovolenou také není úplně od věci. Máte-li rádi vodní sporty, tedy jezdíte-li “na vodu”, určitě bychom vás mohli oslovit naší nabídkou nosičů pro vodní sporty. Samozřejmě si lze veškeré vybavení půjčit v půjčovně a nechat si ho dovést až na místo výjezdu, nicméně jedzíte-li každoročne, mít vlastní výbavu se určitě vyplatí a to nejen finančně.

Druhy střešních nosičů

  • Střešní nosiče pro kola: Tyto nosiče jsou určeny specificky pro přepravu jízdních kol. Mohou mít různé mechanismy upevnění, včetně upevnění na rámu, přední vidlici nebo zadním kole. Nosiče pro kola mohou být střešní nebo příčné (na tažné konstrukci za vozidlem).
  • Střešní nosiče pro kajaky a čluny: Tyto nosiče jsou navrženy pro bezpečnou přepravu kajaků, kanoe nebo jiných menších člunů. Obvykle mají speciální držáky, které umožňují stabilní upevnění člunu.
  • Střešní nosiče pro lyže a snowboardy: Tento typ nosiče umožňuje bezpečnou a snadnou přepravu lyží a snowboardů. Jsou k dispozici nosiče pro horolezecké nebo telemarkové lyže a také nosiče pro běžky.
  • Střešní nosiče pro surf a prkna: Pro surfové prkna a stand-up paddleboardy jsou k dispozici nosiče, které umožňují připevnit prkna na střechu auta.
  • Střešní koše: Střešní koše jsou otevřené nosiče s mřížovou konstrukcí, což umožňuje přepravu větších a těžších předmětů, jako jsou kufry, tašky, stan a další vybavení.

Výhody střešních boxů a nosičů

Střešní boxy a nosiče zvyšují kapacitu vozidla, což je užitečné pro dlouhé rodinné výlety nebo dovolené. Zavazadla a vybavení jsou chráněny před povětrnostními podmínkami a vloupáním.

Přepravou nákladu na střeše vozidla uvolníte vnitřní prostor auta pro pasažéry a pohodlnější cestování. Díky různým typům nosičů a boxů můžete přepravovat různé druhy nákladu a vybavení.

Instalace a bezpečnostní záležitosti

Střešní boxy a nosiče na auto jsou praktickými řešeními pro přepravu různého nákladu a vybavení. Aby však bezpečně fungovaly, je třeba je správně instalovat:

  1. Správná Instalace: Je důležité, aby střešní boxy a nosiče byly správně nainstalovány a upevněny na střechu auta. Nesprávná instalace může způsobit nebezpečí pro bezpečnost na silnici.
  2. Maximální Hmotnost: Vždy dodržujte maximální hmotnostní limity pro střešní nosiče, které jsou specifikované výrobcem. Přetěžování může způsobit poškození vozidla a snížit stabilitu.
  3. Distribuce Zátěže: Rovnoměrně rozložte zátěž v boxu nebo na nosiči, abyste zachovali stabilitu vozidla. Ujistěte se, že těžší předměty jsou umístěny blíže ke středu střechy.
  4. Zabezpečení: Ujistěte se, že náklad je bezpečně upevněn a že není riziko, že se bude v průběhu cesty uvolňovat nebo spadne.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang