Jeden či dva kompresory u chladničky?

Spotřebiče

Rozhodli jste se, že si pořídíte novou kombinovanou chladničku do Vaší domácnosti a nyní stojíte před otázkou, jestli jeden nebo dva kompresy? Jaký je vůbec mezi těmito chladničkami rozdíl? Proč se právě pro jednu z těchto variant rozhodnout? V tomto článku se Vám pokusíme vysvětlit rozdíl mezi jedno a dvou kompresorovými lednicemi.

Jednokompresorové chladničky s jedním okruhem

Asi většina z Vás zná tyto lednice, mají jeden společný kompresor pro celou chladničku a jejich cena je nižší oproti dvoukompresorovým. Ale bohužel nastavovat můžete pouze teplotu společně pro lednici a mrazák. Budete-li chtít odmrazit mrazák, budete muset vypnout celou chladničku.

Jednokompresorové chladničky a dva okruhy

Mají stejné vlastnosti jako jednokompresorové, ale díky tomu, že má tato lednička dva okruhy, můžete zvlášť nastavit teplotu v mrazáku a zvlášť v chladničce. Jejich cena je oproti normálním jednokompresorovým chladničkám pouze nepatrně vyšší, ale za skoro stejné spotřeby.

Dvoukompresorové chladničky

Tyto chladničky mají dva na sobě nezávislé kompresory, a tak si můžete plně nastavovat teplotu jak v ledničce, tak v mrazáku zvlášť. Dokonce když odjedete na delší dobu pryč, ledničku můžete vypnout a mrazák Vám stále dál poběží.

Tyto chladničky mají větší spotřebu než jednokompresorové, ale i přesto se již v dnešní době dá sehnat chladnička, která má dva kompresory a je v energetické třídě A+.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang