S kávovary Whirlpool ACE bude káva chutnat

Spotřebiče

Po ránu si dát dobrou kávu, to je určitě rituál, který jen málokdo odmítne. S opravdu dobrou kávou si však takový rituál jistě rádi dopřejete i v jiných částech dne a právě takovou kávu umí připravit kávovary Whirlpool z řady ACE. Navíc jsou to kávovary vestavné a tak směle zapadnou do vaší moderní kuchyně. Koukněte se na jejich popis v našem článku.

Kávovary či espressovače jsou v současnosti nedílnou součástí mnoha kuchyní. A má to své prosté důvody. Uspěchaná doba vyžaduje co nejlepší zacházení s časem a tak úsporná ranní příprava kávy je určitě na místě. Současně se však jen málokdo chce připravit o chuť, proto právě kvalitní espressa a kávovary jsou stěžejními produkty mnoha známých značek zabývajících se bílým spotřebním zbožím.

Ani Whirlpool není výjimkou a ve své nabídce má kvalitní kávovary za skvělé ceny. Jejich zvláštností je hlavně to, že jsou tyto kávovary vestavné a tudíž máte-li kuchyň třeba menších rozměrů, tyto kávovary vám nezaberou žádné místo. Jednoduše je schováte do kuchyňského nábytku a den co den si budete moci připravit svůj oblíbený nápoj.

Vestavné kávovary Whirlpool ACE nabízejí dvě varianty kávovarů. Liší se cenou a tím, co umějí. Sami si tak můžete určit, který z nich vám bude vyhovovat více.

První, levnější variantou je model Whirlpool ACE 010 IX, což je kávovar z kategorie poloautomatických, s mechanickým ovládáním. S tímto kávovarem připravíte jak kávu, tak cappuccino. Zásobník na vodu má objem dostačujících 1,5 litrů a mimo spolehlivé techniky, která je u Whirlpoolu samozřejmostí zaujme tento stroj také svým vzhledem, kdy se nerezová konstrukce snoubí s designem Essence.

Dražší variantou pro náročnější zákazníky je model Whirlpool ACE 100 IX. Tento vestavný kávovar patří do kategorie plně automatických s elektronickým ovládáním. Oproti předchozímu modelu dokáže dávkovat i dva šálky najednou.

Připraví vám kávu, cappucino i horkou vodu a v jeho dovednostech je také samočištění a samo vypínání. Zásobník vody je objemný celých 1,8 litru. Design je opět nerezový v provedení Progressive. Všechny ingredience (káva, voda) jdou libovolně dávkovat a tak si kávu připravíte vždy dle svého gusta.

Ráno s kávou si přece nemusíte odepírat kvůli důvodům jako finance či malý prostor u vás v kuchyni. Vestavné kávovary za skvělou cenu, to je naše nabídka, kterou nelze odmítnout!

Historie kávy

Historie kávy se táhne až do starověkého Etiopie, kde se podle legendy poprvé objevila. Podle pověsti si etiopský pastýř Kaldi všiml, že jeho ovce po požití červených bobů z rostliny Coffea arabica získávají nečekanou energii. Kaldi se rozhodl tuto rostlinu vyzkoušet i sám a brzy zjistil, že káva povzbuzuje a pomáhá proti únavě.

Kávovník Coffea arabica je původním druhem rostliny, která se dodnes pěstuje v arabských zemích. Arabové brzy přišli na to, že z tohoto bobu se dá připravit nápoj, který může mít povzbuzující účinek. První záznamy o přípravě kávy se objevují ve 9. století v arabských textech, kdy byl popisován proces pražení a přípravy kávového nápoje.

Z Arábie se káva postupně šířila do dalších částí světa. V 15. století se káva stala oblíbeným nápojem v oblastech kolem Rudého moře, a to díky arabským obchodníkům, kteří s kávou obchodovali. První kávové obchody se objevily v Jemenu a brzy se káva dostala i do Egypta a Turecka.

První kávové domy, kde se tento nápoj podával veřejnosti, se objevily v Turecku v 16. století. Káva se stala velmi populární a postupně se rozšířila po celé Evropě. První kávový dům v Evropě vznikl v roce 1645 v italské Benátky. V té době byla káva považována za exotický a luxusní nápoj, který se podával výhradně šlechtě.

Během 17. a 18. století se káva stala nejen oblíbeným nápojem, ale také příčinou vzniku kávových kultur. Ve Francii se káva stala prvním nápojem, který byl podáván v pařížských kavárnách a stala se tak místem setkávání intelektuálů a umělců. V Anglii se kávových domů staly centry společenského života a obchodních jednání.

Na začátku 19. století se káva začala pěstovat také v Americe, kde se stala velmi populární. Vláda USA podpořila pěstování kávovníku na Havaji, který se stal jedním z předních světových producentů kávy. Káva se stala také významnou plodinou v Jižní Americe, zejména v Brazílii, která dnes patří mezi největší producenty kávy na světě.

Během 20. století se káva stala globálně rozšířeným nápojem, který si oblíbili lidé po celém světě. Vznikly různé druhy pražení a přípravy kávy, jako espressa, filtrované kávy nebo kávy s mlékem. Káva se stala součástí každodenního života lidí, ať už jako povzbuzující ranní nápoj, společenské setkání nebo prostředek pro relaxaci a odpočinek.

Historie kávy je tedy bohatá a fascinující. Z neznámého ovocného bobu se stala světově oblíbená a nezbytná součást našich životů. Káva nejen povzbuzuje, ale také spojuje lidi a vytváří společenské a kulturní tradice. Bez kávy bychom si jistě neuměli představit náš každodenní život.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang