Konec ručnímu štípání dřeva

Dílna, stavba a zahrada

Pokud máte rádi pohodu a teplo praskajícího krbu nebo musíte vytápět váš dům či chalupu, tak se určitě neobejdete bez dřeva. Asi nikdo není vyloženě fanda štípání dříví, ještě když ho třeba přes zimu potřebujete opravdu hodně.

Lepší variantou, která vám ušetří práci a čas, je štípač na dřevo, který se vám stane neocenitelným pomocníkem.

Dnes pro vás máme tip na horizontální štípač dřeva Scheppach HL 650, se kterým budete určitě nadmíru spokojeni, jelikož většinu práce udělá za vás. Štípač s lehkostí zvládne naštípat i čerstvé dřevo a to rychlostí až 100 polen za hodinu.

Výhodou oproti klasické sekeře je bezpečnost, obouruční ovládání stroje totiž vylučuje jakoukoliv možnost úrazu. Údržba štípače je minimální. Stroj vyvine vysoký tlak až 6,5 tun a zpracuje polena dlouhá až 52 cm.

Předností štípače je také systém VARIO. V praxi to znamená, že si můžete nastavit dráhu pístu podle délky polena a nemusíte tak pokaždé čekat, až se píst vrátí do nejzazší polohy. Ušetříte tak spoustu času a můžete se poté věnovat příjemnějším činnostem či relaxovat.

Štípač dřeva Scheppach HL 650 také disponuje pojistkou uvolnění polena při výpadku proudu, práce je tak opravdu bezpečná. Výhodou je také vysoce kvalitní štípací klín z kované oceli a velmi stabilní konstrukce. Práce s tímto strojem vám půjde zkrátka od ruky.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang