Konec špinavému prádlu

Spotřebiče

O potřebě pračky ve Vaší domácnosti není potřeba nějak dlouze psát a ujišťovat Vás o její koupi. Vířivé pračky ve Vaší domácnosti už všichni vyměnili za automatické s bubnem, ale i ty už nám pomalu také mnohdy dosluhují. A právě nyní nastává ten pravý čas poohlédnout se po nějakém novém modelu. Jeden tip Vám přinášíme právě dnes!

Jedná se o model od značky Whirlpool, konkrétně o pračku AWE 7729. Tato pračka je vrchem plněná, ideální tedy tam, kde potřebujete zrovna ušetřit místo. A čím vším Vás tahle bílá krasavice může ještě potěšit? Určitě svým jednoduchým designem. Žádná zbytečná tlačítka, drážky ani záhyby. Jednoduché linie Vám tak ulehčí práci například i při údržbě.

Tak jako mnoho jiných modelů od značky Whirlpool, je i tato vybavena 6. smyslem. Jedná se o technologii, díky které dosáhne Váš spotřebič optimálního výkonu při minimálních nákladech a maximální úspoře energie a času. Často se ptáte, zda jsou pračky vybaveny programem poloviční náplně, právě díky 6. smyslu není takový program potřeba, protože vždy bude dosaženo nejnižší spotřeby vody, času i energie.

Model AWE 7729 dokáže vyvinou až 1200 otáček, zaručuje tak perfektní vyždímání Vašeho prádla. A aby jste měli ulehčenou i další práci s prádlem, můžete navíc zvolit program snadně žehlení, které mírně zvýší spotřebu vody při máchání a upraví průběh odstřeďování, díky tomu se prádlo méně pomačká. Program, který jistě nejednou využijete je i rychlý program na 15 minut při 30 stupních celsia. Je určen napříkald pro krátce nošené svrchní oděvy.

Celkem máte na výběr z 18 programů, pračku lze naplnit až 5,5 kilogramy prádla a samozřejmostí je energetická třída A+. Nejen tyto parametry hrají pro koupi právě modelu AWE 7729. Pokud dáváte přednost spíše pračkám s předním plněním, nezoufejte, obdobné parametry naleznete i u těchto modelů značky Whirlpool!

Zajímavosti o pračkách

Pračka je jedním z nezbytných spotřebičů v každé domácnosti, který nám usnadňuje práci a šetří čas. Možná ji bereme jako samozřejmost, ale pračky mají řadu zajímavostí a historických faktů, které by stálo za to si připomenout.

První pračka byla vyrobena v roce 1901 společností Whirlpool a byla poháněna ručně. Tento model značně změnil způsob, jakým jsme se dříve museli ručně a namáhavě prát prádlo v řece nebo pomocí prkna a dřevce při oblíbeném bičování.

V roce 1937 vynalezl J.H. Davis pravidelnou automatickou pračku. Tento model přinesl úlevu a usnadnění v domácích pracích, protože již nemuselo být nutné ručně ručně oplachovat prádlo a oddělovat vodu.

Zajímavým faktem je, že pračky se původně montovaly na vozíku, který se poté pohyboval na kolech. Tento způsob umožňoval snadné přesouvání praček z místa na místo a usnadňoval jejich manipulaci.

Další významnou inovací v historii praček byla příchod automatických programů a funkcí. Dnes můžeme jednoduše vybrat program, který nejlépe vyhovuje našim potřebám, jako je rychlé praní, delikátní prádlo, odstraňování skvrn atd. Některé moderní pračky jsou vybaveny dokonce i připojením k internetu a možností ovládání prostřednictvím smartphonu.

Výroba a spotřeba praček se v průběhu času značně zvýšila. Dříve byly pračky viděny jako luxus, který si mohli dovolit pouze majetní jedinci. Dnes jsou však pračky běžným vybavením domácnosti a většina lidí je považuje za samozřejmost.

Nejvíce vody, kterou pračka spotřebuje, je při plnění a oplachování prádla. Průměrná pračka využije přibližně 40 až 60 litrů vody na jedno praní. Proto je důležité dbát na to, abychom pračku plnili co nejefektivněji a neházeli tam příliš malé množství prádla.

Pračky dnes disponují také energetickým štítkem, který nám pomáhá rozpoznat, jak úsporná je daná pračka. Pračky s vyšším energetickým štítkem A+++ jsou nejúspornější a nejméně zatěžují životní prostředí.

Zajímavým faktem je, že pračky jsou schopny pracovat i bez použití pracího prášku. To je možné díky přítomnosti speciálních programů a funkcí, které umožňují odstranění nečistot pouze pomocí vody. Tato funkce je užitečná pro lidi s alergiemi nebo citlivou pokožkou.

Další zajímavostí je skutečnost, že pračky mají odnímatelnou trubku, kterou je možné vyčistit od usazenin a nečistot. Čistá trubka je klíčová pro správnou funkci pračky a zabraňuje vzniku nepříjemného zápachu.

Aby pračky vydržely co nejdéle, je důležité zajistit pravidelnou údržbu a čištění filtru. Filtr zachycuje veškeré nečistoty a odpadky z prádla, které se po praní opláchnou. Je proto důležité jej pravidelně čistit, aby pračka správně fungovala a nepřinášela problémy.

Pračky jsou nezbytným nástrojem v každé domácnosti. Díky nim se nám ulehčuje práce a šetří čas. Je fascinující sledovat, jak se pračky vyvíjely od svých počátků až do současné doby. Dnes jsou pračky vybavené různými funkcemi a programy a výrobci se snaží snižovat jejich energetickou náročnost a zvyšovat účinnost.

Ačkoli pračky představují jistou rutinu v našem každodenním životě, stojí za to si občas připomenout, jaké důležité místo mají v našich domácnostech. Ať už si myslíme o pračkách cokoli, jedno je jisté – jsou fantastické vynálezy, které nám usnadňují život a ulehčují domácí práce.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang