Krátkodobé úvěry a půjčky, až 3 měsíce zdarma

Půjčky

Poslední dobou jsou mezi klienty velmi oblíbené krátkodobé online půjčky. Čím jsou tyto půjčky charakteristické?

Krátkodobá půjčka je typ úvěru, který má obvykle délku od několika týdnů do 12 měsíců. Tento druh půjčky je obvykle poskytován lidem, kteří potřebují rychlý zdroj financí, aby pokryli nečekané náklady. Snadno se získává a obvykle se snadno splatí z výplaty. Většinou jsou s ní spojeny vyšší úrokové sazby než u jiných, delších úvěrů.

Online půjčka je určitý druh finančního úvěru, který lze získat pomocí internetové stránky a Wi-Fi. Tato služba je pro žadatele pohodlná a vyžaduje minimální administrativní náklady, přičemž je často bez potřeby ručitele.

Společnosti poskytující online půjčky obecně poskytují jako rychlou finanční pomoc menší množství peněz. Tato částka bývá obvykle mezi 500 až 15 000 Kč. Půjčky jsou obvykle spláceny během jednoho až šesti měsíců, což je mnohem kratší období než u běžných bankovních půjček.

Co je to půjčka?

Půjčka je finanční služba poskytovaná jednou stranou jiné straně. Může se lišit v době splácení, typu splátek a míře úročení. Půjčky mohou být poskytnuty bankami nebo jinými finančními poskytovateli, jako jsou nebankovní soukromé společnosti nebo přímo jednotlivci soukromníci.

Půjčené peníze mohou být poskytovány ve formě bankovek, bezhotovostně nebo jako kreditní karta a mohou být použity na refinancování dluhů, získání nového zařízení, na dovolenou, vzdělávání apod. Úvěrová historie potenciálního klienta může ovlivnit schvalování půjčky a budoucí výši úroků.

Peníze poskytují banky a nebankovní společnosti. Banky mají ve svém portfoliu spotřebitelské úvěry, úvěry na nákup auta a hypotéky na nemovitosti. Nebankovní instituce poskytují spíše krátkodobé, střednědobé, dlouhodobé spotřebitelské úvěry, mikropůjčky, SMS půjčky, půjčky bez ručitele atd.

Druhy úvěrů

Kromě účelovosti se úvěry dělí také na:

 • spotřebitelský úvěr
 • konsolidační úvěr – sloučení všech půjček do jedné, tzv. konsolidace půjček
 • hypoteční úvěr – tento produkt financuje bydlení
 • revolvingový úvěr – úvěr, ke kterému se vydává kreditní karta
 • kontokorentní úvěr – možnost čerpat z běžného účtu peníze, i pokud na něm už nejsou vlastní prostředky
 • úvěr ze stavebního spoření – účelový úvěr na bydlení
 • překlenovací úvěr – tzv. meziúvěr poskytují stavební spořitelny
 • investiční úvěr – používá se pro financování investic
 • lombardní úvěr – krátkodobý úvěr, za který se ručí movitými věcmi

Peněžní úvěry poskytují skutečné peníze často v bezhotovostní variantě.

Měl by si člověk půjčovat?

Dnešní podmínky pro půjčování by asi těžko změnily současnou situaci na trhu úvěrů; důrazně je však doporučováno nepůjčovat si, případně je potřeba si sehnat veškeré informace o každé úvěrové půjčce, nad kterou zájemce uvažuje.

Zaměřit se na podmínky, úroky, pojištění a další poplatky a pečlivě se ujistit, že rozumí každému aspektu úvěru, než se definitivně rozhodne.

Je také velmi důležité zjistit, zda dotyčný může splácet požadovanou částku. Pokud někdo nabízí úvěr s výhodnými podmínkami, a zároveň zde není jistota, že dlužník bude moci splácet, je lepší jej odmítnout.

Výhody krátkodobých půjček

Mezi největší výhodu krátkodobých půjček se dá bezesporu zařadit jejich rychlost sjednání a skutečnost, že jsou poskytovány lidem, kterým banka žádné peníze nepůjčí. Lidem, kteří nejsou schopní doložit své příjmy, jsou zapsáni v registru dlužníků atd.

Další výhody jsou:

 • půjčky jsou často snadno dostupné
 • nižší sazby úroků pro splácení půjček
 • půjčky mohou být adaptovány na míru spotřebiteli
 • flexibilita v termínech splácení
 • snadné vyřízení
 • služby, jako je například zapojení pojišťovací společnosti nebo poradenství ohledně investic

Dnes při existenci internetu se dá vše vyřídit z pohodlí domova bez návštěvy banky nebo její pobočky.

Nevýhody půjček

Největší nevýhodou je určitě vysoká úroková sazba a vysoké RPSN. Půjčení peněz s sebou nese riziko vyšších finančních nákladů na splácení těchto peněz zpět včetně úroků.

Dalšími nežádoucími aspekty jsou:

 • zneužívání peněz
 • vysoké pokuty za nedodržení termínu splatnosti
 • vysoké poplatky za včasné prodloužení termínu splatnosti
 • riziko zabřednutí do dluhových pastí
 • rozhodčí doložky
 • lichva

Legislativa u krátkodobých půjček se liší zem od země a mnohdy i mezi státy, provinciemi či kantony jedné federace. Aby se zabránilo lichvě (přehnaná úroková sazba), některé jurisdikce omezují RPSN, které může účtovat poskytovatel půjček, včetně těch krátkodobých. V některých zemích jsou tyto půjčky kompletně zakázané.

Krátkodobá půjčka ihned

Krátkodobou půjčku lze získat ihned, pokud je splněna řada kritérií. Za prvé klient musí mít požadované množství peněz na účtu a dostatek času, aby mohl podepsat smluvní dokumenty, které musejí být schváleny.

Za druhé je nutné mít dostatečnou bonitu. Stačí minimální bonita pro účely schvalování půjčky. Je také důležité mít dobré hodnocení od potenciálních věřitelů. To obvykle vyžaduje účet v bance.

Pokud se splní všechny tyto požadavky, nic nebrání tomu zjistit, zda je dostupná krátkodobá půjčka ihned.

Krátkodobá půjčka bez registru

Krátkodobá půjčka bez registru je rychlá půjčka, kterou lze poskytnout bez požadavku nahlížení do registrů dlužníků. Tato půjčka je k dispozici během několika hodin, což znamená, že je velmi populární zejména pro lidi, kteří potřebují rychlou finanční podporu.

Je to také jedinečná možnost pro lidi, kteří mají problémy, potřebují rychlou finanční pomoc, protože tu není žádné papírování a nemusí se projít dlouhým schvalovacím procesem.

Při výběru vhodné krátkodobé půjčky bez registru se vždy vyplatí zvážit veškeré podmínky a ujistit se, že se jedná o půjčku od důvěryhodného poskytovatele.

Krátkodobá půjčka na splátky

Krátkodobé půjčky na splátky jsou finančním produktem, který umožní rychle získat peníze. Obvykle lze získat krátkodobou půjčku na splátky až do výše 10 000 Kč se splatností od čtrnácti dnů do šesti měsíců. Tato půjčka se často vyžaduje na nečekané výdaje, které se musí rychle řešit.

Krátkodobé úvěry

Krátkodobé úvěry jsou rychlé a snadné hotovostní úvěry, které lze získat během několika minut. Poskytují vynikající finanční pomoc před další výplatou. Lze je získat s minimem papírování. Tyto úvěry se zpravidla získávají na dobu jednoho až dvou týdnů. Řada dostupných produktů je vhodná pro krátkodobou finanční potřebu.

Rychlá krátkodobá půjčka před výplatou není nic složitého. Může se získat snadno a rychle. Tyto půjčky jsou určeny pro krátkodobé financování klientovy situace a jsou k dispozici během několika hodin. Jsou výborným řešením pro situace, kdy člověku nevystačí peníze do další výplaty.

Částka, o kterou se může požádat, se obvykle pohybuje od několika stovek do několika tisíc korun. Tyto půjčky mají krátkou dobu splatnosti, obvykle max. 30 dní. Někteří poskytovatelé mohou nabídnout možnost prodloužení.

Před získáním takové půjčky by se mělo vždy zvážit, jaké jsou finanční možnosti žadatele a podmínky půjčky (úrokové sazby, poplatky a další).

Před získáním půjčky je rovněž velice důležité zvážit svou schopnost půjčku splatit a obeznámit se s výší sankcí, které hrozí při prodlení se splátkou.

Krátkodobé online půjčky

Nové krátkodobé online půjčky si rychle našly své místo na finančním trhu a staly se mezi klienty velmi oblíbené. To proto, že odpovídají nárokům dnešních žadatelů o půjčku. Ti často chtějí půjčit spíše menší sumu na kratší dobu.

Klasickou krátkodobou půjčkou je půjčka 10 000 Kč, která je velmi rychlá a má minimální požadavky na zájemce o půjčku.

Současné krátkodobé půjčky totiž nenabízejí příliš velké částky. Zato je možné jejich rychlé vyřízení bez složitého zkoumání bonity, kterou mnozí žadatelé nemohou prokázat.

V praxi tyto půjčky fungují tak, že zájemce vyplní online formulář a v krátké době se dozví, jestli mu byla půjčka schválená. Pokud ano, peníze mu jsou odeslány na účet a dotyčný je splatí po výplatě.

Tato půjčka je poskytnuta na dobu několika dnů, maximálně týdnů. Proto se právě nejlépe hodí jako půjčka před výplatou. Půjčka je ještě zajímavá tím, že se někdy u ní neplatí úrok, nýbrž fixní poplatek. Díky krátké době splatnosti se dá tato půjčka využít i jako půjčka pro cizince a Slováky.

Krátkodobé online půjčky nyní u nás nabízí poměrně hodně společností. První společností, která je začala poskytovat, byla Ferratum. Jde o finskou společnost, která se díky odlišnému konceptu svých půjček rozšířila ze severní Evropy do mnoha dalších zemí, včetně České republiky. Jak je vidět, i u nás se stal tento druh produktu velmi oblíbený.

Půjčka na 30 dní

Půjčka na 30 dní je typ krátkodobého úvěru poskytovaného finanční institucí. Jedná se o krátkodobý finanční produkt, který je určen pro lidi, kteří potřebují rychlou finanční záchranu. Nemá dlouhou dobu trvání, proto je určena spíše pro náhlé finanční výpadky.

Účelem půjčky na 30 dní může být rychlá finanční pomoc na splacení jiných dluhů, úhradu nenadálých nákladů na údržbu domácnosti atd. Půjčka na 30 dní se splácí v jediné splátce s úrokem. Tento typ úvěru je v lecčem výhodný, nicméně je dražší než úvěry, které mají delší dobu trvání.

Půjčka na měsíc

Půjčka na měsíc je obvykle malá půjčka, jejíž částka se pohybuje okolo 5 000 až 10 000 Kč, někdy si lze půjčit i vyšší částky. Výhodou půjček na měsíc je to, že s nimi lze snadno a rychle získat finanční pomoc potřebnou k zaplacení naléhavých výdajů.

Nevýhodou je, že úrokové sazby jsou vyšší než u jiných, dlouhodobějších půjček. Obecně jsou krátkodobé půjčky určeny pro ty, kteří mají naléhavou finanční potřebu a jsou schopni půjčku snadno a rychle splatit.

Půjčka zdarma

Existuje půjčka zdarma? Skoro u každé půjčky se kromě jistiny také splácí úrok. Kromě úroků se i u některých půjček platí poplatky za vyřízení žádosti, za poskytnutí půjčky, za správu účtu, za mimořádné splacení nebo za prodloužení doby trvání úvěru. Ani prodlení se splácením půjčky není zadarmo.

Nebankovní instituce rády lákají své budoucí zákazníky na heslo první půjčka zdarma. Naskytne se jim tak příležitost získat stálého zákazníka, kterému podruhé již nebude vadit zaplatit si nějaký ten poplatek navíc, protože ví, že měl s první půjčkou jen tu nejlepší zkušenost. Pokud je první půjčka zdarma řádně splacena, je skutečně bez poplatků, tedy s RPSN 0 %.

Půjčka na 30 dní zdarma

Existují úvěry, které jsou poskytovány na 30 dní zdarma. Tyto druhy půjček jsou obvykle bezhotovostní a poskytují obvykle kratší dobu splatnosti. Mezi takové půjčky patří rychlé půjčky. Je potřeba půjčku řádně splatit, jinak zdarma nebude, naopak se prodraží.

Půjčka na 3 měsíce zdarma

Půjčka na 3 měsíce zdarma umožňuje bezplatný přístup k finančním prostředkům na období 3 měsíců, aniž by se musely platit nějaké poplatky nebo úroky.

Získané prostředky se mohou použít zcela libovolně v období 3 měsíců, poté je nutné je vrátit ve splátkách. Nutno podotknout, že půjčky na 3 měsíce zdarma jsou poskytované pouze výjimečně, pokud vůbec. Mnohem častější jsou nabídky půjček zdarma na 30 dní.

Půjčka bez úroků

U půjček je vždy uveden určitý úrok nebo poplatek za využití služeb dané finanční instituce. Úrok a poplatky jsou potřebné k tomu, aby poskytovatelé půjček mohli udržovat svůj business v plusových číslech, poskytovat zákazníkům své služby apod.

Půjčku bez úroků lze samozřejmě získat, avšak mohou se zde objevit různé poplatky, které dělají danou půjčku značně nevýhodnou. Vždy je potřeba hledat půjčku s RPSN 0 %. U ní je totiž jistota, že nebudou účtování ani úroky, ani žádné poplatky.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang