KUCHYNĚ JE ŽALUDEK DOMÁCNOSTI

Spotřebiče

Kuchyně je naprosto neodmyslitelnou součástí každé domácnosti, ať je jakkoli velká. Je to velmi důležitá součást, vaří se tu, peče a smaží. Taky si tu dámy dají kafe s kamarádkou a pánové sklenku vína či nějakého toho “panáka”. Máte pocit, že vám v kuchyni něco chybí? Pojďme zkontrolovat zda tam máte všechno, čím má být správná kuchyně vybavena. Když vejdete do kuchyně co vás zaujme na první pohled?

Konvice, digestoř, sporák, trouba, varná deska? To jsou hlavní pilíře kuchyně. Bez varné zóny nic neuvaříme. Varná deska je velice důležitá a její výběr je podmíněn hlavně utříděním vašich přestav o ní. Plynová nebo elektrická litinová nebo sklokeramická? Indukční nebo dotyková? Moderní doba nabízí dokonce varné desky s pěti varnými zónami a i v kombinaci. Například čtyři varné zóny plynové a jedna elektrická, indukční. Toto spojení má své výhody, například v případě, že se nemůžete rozhodnout mezi plynem a elektrikou.

Další nedílnou součástí, je trouba. Trouby rozdělujeme na volně stojící, na vestavné, vestavné pro kombinaci a samostatné vestavné trouby. Do volně stojících spadají spíše trouby malé, pečící. Trouby vestavné pro kombinaci jsou připravené pro kombinaci s varnou deskou, některé tyto trouby mají již na sobě v čele ovládání pro varnou desku a jsou proto vhodné pro propojení. Naproti tomu samostatné vestavné trouby můžete umístit jinam než varnou desku. Varná deska by měla bý především účelová a pohodlná pro vaše vaření.

Co nesmí chybět nad varnou deskou? Digestoř. Digestoře mohou vhodně doplňovat celý vizuál vaší kuchyně. Samozřejmě musíte při výběru zohlednit prostor, který máte nad varnou zónou, ale také odpařovací možnosti (filtr/komín) a v neposlední řadě by rozhodně měla ladit s varnou zónou a ostatními členy kuchyně. Moderní doba nabízí mnoho druhů digestoří – klasické digestoře, komínové, ostrůvkové, výklopné, výsuvné a zabudované. Stačí si vybrat…..

Ještě jeden nepostradatelný pomocník patří do každé kuchyně. Mikrovlnná trouba, výdobytek moderní doby, který všem kuchařům a kuchařkám šetří mnoho času a usnadňuje práci. Mikrovlnou troubu můžeme mít volně stojící a nebo vestavnou. Dnešní mikrovlnné trouby umí grilovat, zapékat, rozmrazovat i udržovat vaše jídlo teplé po několik minut.

Tak co myslíte chybí vám něco v kuchyni? Jestli ano… u nás najdete vše co potřebujete. Když si nebudete vědět rady, klidně se na nás obraťte a my vám rádi poradíme.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang