Jak vybrat kvalitní nůž?

Dílna, stavba a zahrada

Možná se Vám to zdá už jako ohrané, ale je to prostě tak! Nemyslíme ale samozřejmě jen tak ledajaký nůž. S nožem značky Victorinox už snad ani správnějším být nemůžete! Díky vychytávkám a opravdu speciálním modelům se stanete zkrátka nepostradatelným. Prostě takovým malým MacGyverem…

Letos společnost Victorinox oslaví 125. výročí od svého vzniku, což je poměrně přesvědčivý důkaz o tom, o jak kvalitní značku se jedná. Pokud k tomu přidáme zajímavost, že kapesní nůž Victorinox je běžně brán do vesmíru jako standardní vybavení všech amerických kosmonautů, není pochyb že se jedná o špičkovou značku ve své kategorii.

Victorinox nám nabízí různé kategorie svých nožů, od standardních kapesních, přes speciální modely až po nože kuchyňské. Klasický kapesní nůž má nyní mnoho podob, barev a funkcí. Lze si vybrat nůž různého tvaru a vybavení. Mezi opravdu základní modely patří například model EXCELSIOR, ALPINEER či například ESCORT. Praktické modely vhodné například do přírody jsou SPORTSMAN, HUNTSMAN či CLIMBER.

Zajímavou vychytávkou je model Golf Tool, určen především pro milovníky golfu. Na takovém modelu potom naleznete klíč na opravu, podložku k označení míčku, vytahovač stojánku, čistič drážek a potom také otvírák na lahve, pilník na nehty, nůž, pinzetu, párátko a nůžky. Velice zajímavým modelem je i TRAVELLER LITE s 33 funkcemi. Na vašich cestách do přírody bude výborným pomocníkem. Je totiž vybaven mmj. i výškoměrem, barometrem, teploměrem a světlem LED. Spíše pro sběratele než pro všední použití je určen model SWISS CHAMP XAVT, který se svými 80 funkcemi zřejmě ještě dlouho nenajde překonání.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang