Nejlepší hustilky pneumatik 2024 – nejrychlejší a nejpřesnější huštění pneumatik

Auto-moto

Pokud má řidič po ruce jednu z nejlepších hustilek pneumatik, může snadno kontrolovat tlak v pneumatikách a v případě potřeby je napumpovat. Připojují se do 12V zásuvky vašeho vozidla a doplnění tlaku trvá obvykle přibližně dvě minuty. Jak si poradit s jejich výběrem?

Vzhledem k tomu, že všechny nové automobily jsou nyní vybaveny monitory tlaku v pneumatikách, je možné díky kompresoru okamžitě reagovat na jakékoli varování, že pneumatiky mají nízký tlak.

Udržování optimálního tlaku v pneumatikách zajišťuje maximální přilnavost a brzdný výkon, může snížit opotřebení a snížit spotřebu paliva. Je rozumné je pravidelně kontrolovat a hustilka pneumatik je mnohem jednodušší na používání než staromódní nožní pumpa.

Jak zjistit správný tlak v pneumatikách?

Výrobci automobilů uvádějí správný tlak pro každou pneumatiku na nálepce, kterou najdete buď poblíž víčka palivové nádrže, nebo na dveřích řidiče. V druhém případě je obvykle na rámu nebo na okraji samotných dveří.

Na nálepkách jsou často uvedeny tlaky pro různé velikosti kol a specifikace. Každá z nich je označena řadou čísel a písmen, která popisují velikost a šířku pneumatiky. Stačí najít pořadí, které odpovídá pořadí na stěně vašich pneumatik.

Tlak se obvykle uvádí ve dvou formátech: bar a psi. Obvykle existují dvě sady těchto údajů. Nejnižší je určena pro běžné použití, ale dost možná uvidíte další sadu vyšších tlaků pro případy, kdy je vůz silně zatížen, což zvyšuje hmotnost, která tlačí na pneumatiky.

Záleží na tom, jestli se jedná o letní pneumatiky nebo zimní pneumatiky. Obecně se tlak v pneumatikách obvykle pohybuje mezi 30 a 40 psi (nebo 2 a 2,8 baru).

Jak otestovat tlak v pneumatikách?

Každý z testovaných huštění má manometr, který vám okamžitě ukáže, zda je třeba pneumatiku napumpovat. Chcete-li je použít, jednoduše sejměte protiprachovou krytku z ventilku na pneumatice a nasaďte na ni konec vzduchové hadice, než stisknete nebo uvolníte jakoukoli západku, která ji upne na místo.

Hustičky pneumatik na čerpacích stanicích mají také tlakoměry, ale ty nejsou vždy přesné, takže je nejlepší testovat pomocí vlastního zařízení.

Jak často by se měly pneumatiky kontrolovat?

AA doporučuje kontrolovat pneumatiky každých čtrnáct dní, a to za studena, protože tlak se mírně zvyšuje, když se pneumatiky jízdou zahřejí. Podle společnosti Michelin, jednoho z hlavních výrobců pneumatik, pneumatiky, které jsou podhuštěné o 15 psi (1 bar), zvyšují spotřebu paliva o 6 % a prodlužují brzdnou dráhu o 5 m při jízdě rychlostí 56 km/h.

Je dobré současně zkontrolovat stav každé pneumatiky, zkontrolovat množství zbývajícího běhounu a ujistit se, že na ní nejsou žádné praskliny nebo boule, které by mohly vést k prasknutí některé z nich. Je zakázáno, aby byl dezén pneumatiky menší než 1,6 mm kolem střední části pneumatiky a pokrýval tři čtvrtiny její plochy.

Jedním z rychlých způsobů, jak otestovat legálnost, je umístit mezi drážky 20 pencí. Pokud je okraj na straně, která se dotýká pneumatiky, stále viditelný, budou vaše pneumatiky pravděpodobně brzy potřebovat vyměnit.

Na co se zaměřit u huštění pneumatik?

Nejdůležitější je pravděpodobně velikost. Nejmenší hustilky mají rozměry přibližně 20 x 20 cm, takže je můžete nechat v autě, aniž byste ztratili příliš mnoho místa v zavazadlovém prostoru.

Ty nejlepší nešetří na délce napájecího kabelu a vzduchové hadice, díky čemuž snáze dosáhnete na všechny čtyři ventily. Většinu z nich lze přednastavit tak, aby se přestaly nafukovat, když pneumatika dosáhne správného tlaku.

Větší nafukovačky obsahují dobíjecí baterie, díky nimž jsou zcela přenosné. Ty jsou lepší volbou, pokud chcete napumpovat například pneumatiky jízdních kol, aniž byste museli kolo vozit vedle auta. Větší hustilku můžete také potřebovat pro pneumatiky, které vyžadují vyšší než průměrný tlak, například pro větší dodávku nebo obytný vůz.

A co doplňky?

Některé huštění pneumatik s miniaturními svítilnami, adaptéry a USB porty zní, jako by vypadly z vánočního cukroví, ale tyto funkce se mohou překvapivě hodit. Jakýkoli zdroj světla se může hodit, když se ocitnete v situaci, kdy musíte dofouknout pneumatiku pozdě v noci, zatímco adaptéry vám umožní napumpovat pneumatiky jízdních kol, dětských hraček a fotbalových míčů.

Některé inflátory mají 12V porty, takže je lze efektivně použít jako prodlužovací kabel, který připojí další příslušenství k napájení vašeho vozu. Pokud váš vůz není vybaven portem USB, je užitečné mít huštění pneumatik s touto funkcí, abyste mohli na cestách nabíjet tablet nebo chytrý telefon.

Zde je přehled těch nejlepších zařízení na huštění pneumatik, které se v současné době na trhu nabízejí:

1. Digitální vzduchový kompresor Ring RAC 635 12V s předvolbou a LED světlem: Nejlepší cenově dostupný hukovač pneumatik

Přesný tlakoměr, slušný výkon a mimořádně příznivá cena dělají z kompresoru RAC 635 nejlepší univerzální huštění pneumatik zde. Jeho použití je jednoduché díky otočnému voliči, který nastavuje požadovaný tlak a zajišťuje vypnutí čerpadla, když je pneumatika správně nahustěna.

Kompresor je malý, 20 cm dlouhý a váží něco málo přes 1 kg. Dlouhá vzduchová hadice a napájecí kabel nabízejí dostatečný dosah, i když jejich uložení je trochu složité. Součástí modelu 635 je velké bílé světlo a také červené světlo pro upozornění ostatních řidičů.

K dispozici je také třídílný adaptér pro použití s pneumatikami jízdních kol, nafukovacími hračkami a fotbalovými míči, spolu s polstrovaným pouzdrem pro úhledné uložení.

Klíčové specifikace – doba huštění od 20-30 psi: 2 min. 12 s; délka napájecího kabelu: 3,5 m; délka vzduchové hadice: 70 cm.

2. Ring RAC 830 Rapid Digital Tyre Inflator: Nejlepší hustilka pro větší pneumatiky

Ve srovnání s tímto výkonným zařízením vypadá většina ostatních huštění pneumatik stejně efektivně jako foukání malého dítěte brčkem. Model RAC 830, který je vylepšený pro velké pneumatiky, jako jsou ty, které se montují na terénní vozy a SUV, má dva motory, díky nimž je dvakrát rychlejší než mnoho ostatních v testu.

Navíc je schopen dosáhnout tlaku až 100 psi. Požadovaný tlak se nastavuje pomocí jednoduchého otočného voliče a manometr je velmi přesný.

Přístroj je konstruován pro obsluhu většího vozidla, má nadprůměrně dlouhou vzduchovou hadici, díky které nebude žádné kolo mimo dosah. Dodává se také s adaptéry pro celou řadu ventilů, stejně jako s vestavěným světlem. Je těžký, váží téměř 3 kg, ale rozměrově není nezvládnutelný, má 17 x 26 x 13 cm (v. d.). Za všechen ten výkon si samozřejmě připlatíte, ale za výkon je to rozumná cena.

Klíčové specifikace – doba nafouknutí z 20-30psi: 1min 10sec; délka napájecího kabelu: 3,5m; délka vzduchové hadice: 85cm.

3. Dobíjecí víceúčelová inflátorka Halfords: Vhodný pro všechny typy vozidel: Nejlepší lehká dobíjecí nafukovačka

Tuto inflátorku Halfords vážící méně než 2 kg snadno přenesete mezi vypuštěnými pneumatikami jízdních kol, vypuštěnými fotbalovými míči a prověšenými nafukovacími postelemi.

Nabízí velkou flexibilitu a možnost nabíjení buď ze sítě, nebo z 12V zásuvky automobilu. Kromě vzduchové pumpy, která se dodává se čtyřmi adaptéry, je k dispozici port USB a 12V zásuvka pro napájení mobilních telefonů a dalších zařízení.

Můžete si nastavit požadovaný tlak, takže není nutné ji při nafukování hlídat, což je dobře, protože jde o pomalý a hlučný proces. Po nafouknutí pneumatiky o 10 psi, následném napumpování vzduchového lůžka a jeho vyfouknutí ukazoval indikátor baterie, že zbývá jen polovina energie.

Klíčové specifikace – doba huštění od 20 do 30 psi: 2 min. 38 s.; délka napájecího kabelu: 3,2 m; délka vzduchové hadice: 60 cm.

4. Vysoce výkonná hustilka pneumatik Michelin 12260 s odnímatelným digitálním měřidlem: Nejlépe navržená hustilka pneumatik.

Pokud si člověk vybírá huštění pneumatik s cílem udělat dojem na své sousedy, tento design létajícího talíře bude na prvním místě vašeho seznamu, protože je tak stylový, jak jen tyto výrobky mohou být.

Většinu kupujících však bude zajímat spíše to, že je poměrně lehký, váží 1,3 kg a má elegantní odnímatelný tlakoměr, který usnadňuje kontrolu, zda vaše pneumatiky potřebují napumpovat, ještě před umístěním a připojením huštění.

Kabel se úhledně zabalí do úložného prostoru, který obsahuje také čtyři adaptéry, zatímco vzduchová hadice je umístěna v základně. Doba huštění je poměrně průměrná a nelze nastavit požadovaný tlak, ale díky jasným integrovaným světlům vždy uvidíte, co děláte.

Klíčové specifikace – doba nafouknutí od 20 do 30 psi: 2 min 32 s; délka napájecího kabelu: 3 m; délka vzduchové hadice: 65 cm.

5. Michelin 12266 High Power Rapid Tyre Inflator with DPS: Nejlepší všestranná hustilka.

Mnohé huštění pneumatik Michelin postrádá možnost přednastavení požadovaného tlaku. To však není případ modelu 12266, který je díky tomu o něco pohodlnější, protože nemusíte kompresor při práci sledovat.

Díky nejpřesnějšímu manometru v testu a rychlému nafouknutí za 2 min 18 s pro přidání 10 psi je toto zařízení Michelin efektivní – jak by vzhledem k ceně mělo být. Obsahuje 12V a USB zásuvky, jasná LED světla, adaptéry a nepříliš jednoduchý systém ukládání hadice.

Na rozdíl od verze s nižší specifikací se dodává také s kufříkem na přenášení.

Klíčové specifikace – doba nafouknutí z 20-30 psi: 2 min 18 s; délka napájecího kabelu: 3 m; délka vzduchové hadice: 60 cm.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang