Ochranné pomůcky

Dílna, stavba a zahrada

Práce na zahradě může být občas poněkud nebezpečná, zvláště když se používá třeba sekačka nebo křovinořez. Proto je vhodné používat ochranné pomůcky jako například speciální brýle. Které ochranné pomůcky se vyplatí zakoupit?

Ochrana při práci na zahradě je důležitá. Ochranné pomůcky chrání uživatele proti úrazům. Podívejme se na některé z možných ochranných pomůcek při práci na zahradě.

Oblečení a obuv

Správná obuv a oděv ochrání pracovníky před poškozením nebo úrazy. Oděvy by měly chránit před nebezpečnými chemikáliemi, prachem a riziky pořezání.

Obuv by měla být vyrobená z odolných materiálů, jako jsou hladké koženky a odolné plasty a také musí splňovat dané požadavky na protiskluzovou podrážku. V neposlední řadě by měly taky dobře vypadat, což zajistí pravidelné čištění a bělidlo na obuv.

Rukavice

Rukavice jsou velmi užitečné pro omezení kontaktu s nebezpečnými látkami, chemikáliemi, teplými pokrmy, špínou a jinými nebezpečími na pracovišti. Užitečné je také nosit rukavice s neklouzavým povrchem, například gumové nebo silikonové rukavice.

Brýle

Pracovní brýle chrání oči pracovníka před poškozením, prachem, nebezpečnými látkami a brněním. Musí odpovídat specifickým požadavkům oboru a konkrétnímu pracovnímu prostředí. Nábor by měl být vyroben z odolných materiálů, zabraňujících poškození skla při nárazu nebo prasknutí.

Ochranná přilba

Ochranná přilba se používá k ochraně hlavy před padajícími předměty, odřeninami, elektrickým proudem a jinými úhony. Důležité je věnovat si pozornost při výběru ochranné přilby: je třeba zjistit, jestli přilba splňuje stanovené bezpečnostní normy a jestli je dostatečně robustní a pohodlná, aby měla vysokou úroveň ochrany.

Chrániče a respirátory

Bezpečnostní chrániče uší jsou velmi důležité pro omezení hluku z těžkých strojů. Tyto chrániče snižují hladinu hluku na dostatečně bezpečnou úroveň, ochrání uši před poškozením a také umožňují pracovníkům slyšet pokyny bez zesílení.

Chrániče lícních kostí chrání oči a tvář před střepinami, poletujícími částicemi a nečistotami. Respirátory ochraňují plíce před částicemi, prachem nebo jinými karcinogeny ve vzduchu.

Nářadí

Měli byste mít také vhodné nářadí, které by mělo být vždy dobře udržované a vybaveno pojistkami a bezpečnostními zařízeními. Vždy byste měli mít na paměti, že nářadí by mělo být uloženo mimo dosah zvířat a malých dětí.

Chránění pracovního prostředí při práci na zahradě je zásadní k poskytnutí bezpečného prostředí. Měli byste se vždy ujistit, že používáte vhodnou ochranu osobního a také ochranu okolí.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang