Oprava termostatu mikrovlnky

Spotřebiče

Po 8-mi letech používání mikrovlnky Whirlpool MT 264 z ničeho nic přestala fungovat. Jedná se o vestavnou mikrovlnku, takže pro vyndání mikrovlnky a odvoz do servisu bylo zapotřebí odšroubovat kryt, rámeček pro vestavbu mikrovlnky a poté mikrovlnku vyjmout z kuchyňské linky. Oprava již byla velmi rychlá a snadná.

Když jsem měl takto mikrovlnku z kuchyňské linky vyndanou, přemýšlel jsem zda jí opravdu odvést na servis, či se do ní podívat a zjistit, zda není porucha v nějakém nekontaktu či podobné drobné závadě.

Odkrytování mikrovlnky Whirlool zabralo několik minut a po kontrole kontaktů jsem našel součástku, terá vypadala spáleně. Měla označení 36FX14 2008 6 L165 C. Součástku jsem opatrně odšrouboval, provedl dokumentační foto a společně s číslem součástky, zaslal na servis. Dozvěděl jsem se, že se jedná o termostat, jeho dodací lhůta je 7 dní a stojí kolem 400,-. Součástku jsem objednal.

Součástka do mikrovlnky 36FX14 2008 6 L165 C

Po sedmi dnech jsem ze servisu dostal avízo, že si součástku můžu vyzvednout. Servis Whirlpool se choval velmi profesionálně, součástku mi vydali a já se těšil jak mikrovlnku zprovozním. Po nainstalování součástky do vestavěné mikrovlnky vše opět funguje bez nejmenších problémů a s náklady okolo 500,- (včetně benzínu) + mojí práci cca 30 minut jsem vše opravil ke spokojenosti celé rodiny :-). Nechtěl bych tímto návodem nabádat nezkušené opraváře amatéry k nebezpečným úkonům, když ale máte vše odpojené od elektriky a víte co děláte není taková drobná oprava mikrovlnky žádný problém.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang