Prach a nečistota doma? Pomůže víceúčelový vysavač

Spotřebiče

Každý den se v místnostech nahromadí jemný povlak prachu a oblak nečistot. Při větrání místností vítr často zavane dovnitř prach a špínu. Víceúčelový vysavač tento problém dokáže vyřešit snadno a rychle. Co všechno umí?

Víceúčelový vysavač je zařízení navržené k tomu, aby zvládalo různé úkoly spojené s čištěním různých povrchů a typů nečistot. Tyto vysavače mohou kombinovat několik funkcí, jako je vysávání podlah, čištění koberců, odstraňování prachu z povrchů a dokonce i mopování.

Zde je základní přehled toho, jak víceúčelové vysavače fungují:

  1. Vysávání podlah a koberců: Víceúčelové vysavače jsou vybaveny silným sacím motorem, který vytváří podtlak v nádobě vysavače. Tento podtlak způsobí nasátí vzduchu spolu s nečistotami, prachem a zbytky, které jsou na podlaze nebo v koberci. Tento odpad je pak ukládán do zásobní nádoby na prach.
  2. Filtrování: Filtry k vysavačům zabraňují tomu, aby se prach a alergeny vrátily zpět do vzduchu. Nejčastěji se používají HEPA filtry (High Efficiency Particulate Air), které zachycují velmi drobné částice. To je obzvláště důležité pro lidi trpící alergiemi nebo astmatem.
  3. Čištění povrchů: Některé víceúčelové vysavače mají vyměnitelné nástavce, které umožňují přizpůsobit vysavač různým povrchům a úkolům. Například kartáče nebo trysky na vysavači mohou být speciálně navrženy pro vysávání koberců, tvrdých podlah, škvír, nábytku atd.
  4. Mopování: Některé víceúčelové vysavače mají také funkci mopování. To zahrnuje nádobu na vodu nebo čisticí roztok a připojený mopovací nástavec. Vysavač může buď stříkat vodu nebo čisticí roztok na podlahu a následně ji setřít mopem. Některé pokročilejší modely mohou dokonce kombinovat vysávání a mopování v jednom průchodu.
  5. Napájení a ovládání: Víceúčelové vysavače mohou být napájeny buď elektrickou energií z baterií, které umožňují bezdrátové použití, nebo přes kabel připojený do zásuvky. Ovládání může být manuální, pomocí tlačítek na těle vysavače, nebo v případě chytrých vysavačů i dálkovým ovladačem nebo aplikací v chytrém telefonu.

Celkově vzato, víceúčelový vysavač kombinuje sílu sacího motoru, různé filtrační mechanismy a různé nástavce či funkce, aby umožnil efektivní čištění různých typů povrchů a odstranění mnoha typů nečistot.

Víceúčelový vysavač má obvykle omyvatelný vstupní i výstupní mikrofiltr, termostat zabraňující přehřátí motoru a funkci Soft Start, která nezatěžuje elektrickou síť při náběhu motoru. Kdo má plovoucí podlahu, ocení pogumovaná kolečka a akční rádius 7,5 m. Vysavače dále disponují samonavíjecím kabelem, pětistupňovým systémem filtrace a elektronickou regulací sacího výkonu.

V příslušenství víceúčelového vysavače lze nalézt univerzální podlahovou hubici s výsuvným kartáčem, speciální hubici na vysávání vody, štěrbinovou hubici, hubici na čalounění, kartáčovou hubici a textilní sáček. Vše je připraveno k okamžitému použití.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang