Příslušenství k žehličkám – podložka, prkno, rukavice

Spotřebiče

K žehličkám se nabízí několik kousků zajímavého příslušenství, o kterém se určitě vyplatí vědět. Jak na nákup příslušenství k žehličkám?

Žehlička je elektrické zařízení, které se používá k odstraňování vrásek z oděvů a jiných látek. Principem fungování žehličky je zahřívání žehlící plochy, která je obvykle vyrobena z hladkého kovu, a poté použití této plochy k plynulému klouzání po tkanině. Tím se vlákna tkaniny rovnají a vrásky se vyhlazují.

Moderní žehličky mají různé nastavitelné teploty, což umožňuje použití různých teplot pro různé druhy tkanin. Existují také parní žehličky, které vytvářejí páru, která pomáhá při odstraňování vrásek a zároveň tkaninu zvlhčuje.

Žehličky jsou běžným spotřebičem v domácnostech a jsou nezbytné pro udržení čistého a upraveného vzhledu oděvů.

Příslušenství k žehličkám

K žehličkám a žehlícím systémům lze zakoupit různé typy příslušenství, která pomohou při žehlení a zlepší výsledky. Některé z nejběžnějšího příslušenství zahrnují:

  1. Žehlící prkno: K žehlení je potřeba pevný a rovný povrch. Existuje mnoho typů žehlících prken, včetně těch s rozkládacími nohami, stojany nebo přísavkami, které pomáhají udržet látku na místě.
  2. Podložka na žehlení: Pro citlivé tkaniny může být užitečné použít podložku na žehlení, aby se zabránilo poškození materiálu. Existují speciální podložky pro žehlení vlny a dalších jemných tkanin.
  3. Rukávník: Rukávník je speciální prvek, který umožňuje snadnější žehlení rukávů košile a jiných oblečení s rukávy. Pomáhá udržet rukáv v rovné poloze.
  4. Žehlící páska: Žehlící páska je samolepící páska, kterou lze připevnit ke tkanině, aby se zabránilo vzniku vrásek nebo aby se udržela správná linie při žehlení.
  5. Nádrž na vodu: Pokud máte parní žehličku, můžete zakoupit náhradní nádrž na vodu. Toto je užitečné, pokud chcete mít rezervní nádrž na přísadu.
  6. Kartáček na odstraňování chloupků a vláken: Tento kartáček se používá k odstranění chloupků, vláken a nečistot z oděvů před žehlením.
  7. Přísavka na žehlení na visacím systému: Pro žehlení visacích obleků můžete použít speciální přísavku, která umožňuje jednodušší manipulaci s oblekem.
  8. Žehlící hadřík nebo ubrus: Můžete použít speciální hadřík nebo ubrus k ochraně žehlící plochy před znečištěním.
  9. Ochranná rukavice: Pro ty, kdo se obávají popálení horkou žehličkou, je k dispozici ochranná rukavice, která chrání ruce.
  10. Odpárač a odstraňovač vrásek: Můžete také zakoupit speciální přístroje, které pomáhají odstraňovat vrásky z oděvů bez žehlení.

Přesný seznam příslušenství se může lišit v závislosti na typu žehličky a osobních potřebách. Vybrání správného příslušenství usnadní žehlení a zlepší výsledky.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang