Pro zdravější život – zvlhčovač vzduchu Bionaire BWM 401

Spotřebiče

Zvlhčovače vzduchu nejsou pouze zbytečnou “ozdobou” domácností, ale opravdu fungují. Přesvědčeny jsou o tom mnozí odborníci z řad lékařů, ale také řada spokojených uživatelů. Teplota a vlhkost vzduchu v místě, kde se právě nacházíme, má rozhodně vliv na naší náladu a rozpoložení, což je dalším důvodem, proč o zvlhčovači přemýšlet. Nakupka.cz vám nabízí celou řadu kvalitních zvlhčovačů a dnes by vám ráda představila model Bionaire BWM 401, který funguje na principu “teplé páry”, který je odborníky považován za nejvhodnější.

Primárním důvodem pro zvážení nákupu zvlhčovače vzduchu jsou však zdravotní rizika, která přináší suchý vzduch v místnosti. Tak například v zimním období dochází i díky ústřednímu nebo elektrickému vytápění ke snížení vlhkosti v domácnosti až na 20%, což má neblahý vliv na lidskou sliznici a mnohem častěji tak může vzniknout onemocnění dýchacích cest. Se zvlhčovačem vzduchu lze tomuto úspěšně předcházet a ani vás to nebude stát příliš mnoho, pokud vám v koupi brání právě představa velkého utrácení peněz.

Zvlhčovače vzduchu se dělí na základě principů, jakým vzduch zvlhčují. Jsou zvlhčovače ultrazvukové, zvlhčovače tzv. “chladnou párou” a pak zvlhčovače tzv. “teplou párou”, které jsou odborníky nejvíce doporučovány pro nejlepší schopnost čistoty vodní páry vypouštené do okolí. Takové jsou ideální do bytů, dětských pokojů a školních či předškolních zařízení. Právě v této kategorii zvlhčovačů vám dnes nabízíme skvělý zvlhčovač vzduchu Bionaire BWM 401.

Bionaire BWM 401 zvlhčuje vzduch sterilní vodní párou, která vzniká odparem v tenké vrstvě na tzv. “filmovém varu”, který představuje topný prvek zvlhčovače. Právě vysoká teplota spolehlivě ničí choroboplodné zárodky, které se do vzduchu nedostanou. Další nečistoty jsou pak zachytávány v odpařovací misce. Tento model zvlhčovače je vhodný pro místnosti do velikosti 65 m2. Součástí je i nádoba na esenciální látky, kterými si můžete správnou vlhkost vzduchu navíc “provonět” vaší oblíbenou vůní. Perfektní práce zvlhčovače jde také ruku v ruce s údržbou, kdy jednotlivé vyjmutelné díly zvlhčovače lze mýt v myčce.

Pokud se rozhodujete pro koupi zvlhčovače a nejste ještě plně nakloněny variantě koupit jej či vás zajímá jakými kritérii při výběru se řídit,možná vám pomůže několik následujících faktů:

– optimální vlhkost vzduchu v místnosti je 40-50%

– zvlhčování je nutné zejména v období topné sezóny. V létě pouze krátkodobě, například v období nemoci

– parní zvlhčování  spolehlivě ničí choroboplodné zárodky a je tedy mnohem zdravější, než odpařování stojaté vody

– pouze v uzavřené místnosti plní zvlhčovače maximálně svoji funkci

– zvlhčovač umisťujeme vždy na zem, ne na nábytek a také ne v blízkosti dvěří či oken kvůli možnému úniku zvlhčovaného vzduchu.

Kvalitním zvlhčovačem si v případě modelu Bionaire BWM 401 si můžete být jisti. Tento a další zvlhčovače značky Bionaire jsou testovány a doporučovány Státním zdravotním ústavem v Praze, Ústavem hygieny UK v Praze a Imunologickým centrem, Mlynářská 4 v Praze. Neváhejte tedy a udělejte pro své zdraví něco navíc.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang