Průvodce nákupem myčky nádobí: Co je třeba zvážit před nákupem té správné?

Spotřebiče

Myčky nádobí jsou automatické stroje, které čistí nádobí zevnitř pomocí vestavěných čisticích prostředků, trysek a dalších prostředků. Co je potřeba před nákupem vědět?

Cenu každé myčky nádobí do značné míry ovlivňuje její kapacita a speciální funkce, jako je automatické vypnutí, upozornění na chybu, upozornění na náplň a další. S tolika funkcemi, které myčky nabízejí, si zde přečtěte více a udělejte to nejlepší rozhodnutí pro nákup.

Krok 1: Kapacita myčky – standardní versus kompaktní velikost

Toto je nejzajímavější a jeden z nejzásadnějších faktorů, když se rozhodujete pro koupi myčky. Velikost kapacity určuje počet nádobí, které lze umýt v jednom cyklu, udává také spotřebu vody, elektřiny a mycího prostředku potřebného ke splnění jednoho cyklu.

K dispozici je několik velikostí myček nádobí, přičemž každá velikost je určena i pro určitou velikost rodiny. Osmnáctipalcová myčka nádobí je obecně vhodná pro novomanžele nebo tříčlennou rodinu. Běžná 24palcová myčka nádobí je vhodná pro 4-6člennou rodinu.

Myčka nádobí s úhlopříčkou 18 palců je kompaktní velikostí myčky a myčka s úhlopříčkou 24 palců je standardní velikostí. Kapacita myček nádobí určuje také cenu, spotřebu energie, funkce a další parametry. Pokud se vaše rodina rozrůstá, standardní velikost myčky by byla dobrým rozhodnutím i do budoucna.

Krok 2: Kontrola typů včetně vestavných, pultových a dalších

Koupě vestavné, přenosné nebo pultové myčky nádobí je zcela na vaší volbě a závisí na tom, zda si dům pronajímáte, nebo jej vlastníte. Pokud si dům pronajímáte, bude přenosná myčka vhodná, protože až se rozhodnete přestěhovat do vlastního domu, lze ji snadno sbalit a přemístit na nové místo určení. Výběr typu myčky nádobí může být také ovlivněn velikostí domu, velikostí vaší domácnosti, četností používání a průměrnou náplní.

Pokud hledáte možnosti, které jsou šetrné k vaší kapse, pak jsou ideální volbou stolní modely. Ty však nemusí vyhovovat velkým rodinám. Pokud jste pár nebo malá rodina, která si pronajímá dům, pak je to pro vás nejlepší volba.

Vestavné myčky jsou nejdražší, protože mají standardní velikost a kapacitu. Pokud máte vlastní dům, rodinu se 4 a více členy, pak je to vaše volba.

Krok 3: Účinné mytí zbytků oleje a tvrdých potravin

Neoddiskutovatelným pravidlem při nákupu jakéhokoli elektronického spotřebiče je, že je třeba zkontrolovat hvězdičky, které spotřebič nese za úsporu energie. Myčka nádobí, která může mít 3 a více energetických hvězdiček udělených indickým Úřadem pro energetickou účinnost (BEE), je ta, na kterou si musíte dát pozor. V současné době jsou myčky nádobí energeticky štědřejší a spotřebovávají polovinu energie, než tomu bylo dříve.

Menší spotřeba energie prodloužila délky jednotlivých mycích cyklů. Existují také možnosti rychlého a rychlého mytí. Poohlédněte se po energeticky úsporných myčkách nádobí. Je také důležité, abyste se zaměřili na hodnocení energetické účinnosti BEE na každém velkém spotřebiči, který si můžete koupit.

Krok 4: Mycí cykly

V každé myčce nádobí je k dispozici několik typů nastavení mytí. Lehké mytí, běžné mytí, těžké mytí (hrnce a pánve) a další úsporná nastavení. Tato nastavení mytí spotřebovávají různé množství energie, vody a mycího prostředku.

Vnitřní myčka nádobí z nerezové oceli je ekonomickou a také stylovou volbou. Nerezová myčka s ocelovým mycím ramenem nerezaví a je odolnější než ostatní.

Krok 5: Hodnocení výkonu a konkurence

Výkonnost každé myčky nádobí je založena na počtu mycích úrovní, síle trysek a jejich umístění. Je známo, že tříúrovňový systém zajistí dobré mytí a více úrovní vám zajistí mnohem lepší mytí. Dobrý je také tichý provoz, pokud ji máte zapnutou na delší dobu.

Zkontrolujte také lešticí roztok a mycí prostředek potřebný k čištění a leštění nádobí. Dětská pojistka, upozornění na chyby, upozornění na hmotnost jsou dalšími faktory, které mohou ovlivnit váš výkon.

Krok 6: Jak ukládat náčiní a počet poliček

Standardní myčky nádobí mají obvykle dva regály pro umístění nádobí, náčiní. Můžete si však pořídit i myčky s jedním nebo třemi stojany po dvou stojanech v závislosti na požadavcích.

Další výhody byste získali díky nastavitelným regálům pro umístění hrnků, šálků, sklenic na víno, lahví a dalších. Můžete si také pořídit koš na všechny příbory a další.

Krok 7: Koše na příbory a další funkce

Několik výrobců myček nádobí vám nabízí také uzavíratelný koš na příbory, který slouží k mytí příborů a dalších věcí. Můžete jej použít na palác vysoké lžíce a další.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang