Půjčky pro nezaměstnané a dlužníky

Půjčky

Kdo má nízké, nebo dokonce nulové příjmy, ten to bude mít se získáním půjčky těžké. V bance v žádném případě nepochodí. Existují půjčky pro nezaměstnané a dlužníky?

Banky mají velmi přísné podmínky pro schvalování úvěrů, o své peníze se bojí. Úvěr je tak zamítnutý každému s podprůměrným příjmem nebo záznamem v registru dlužníků.

Na trhu je však celá řada nebankovních společností, které poskytují půjčky i těm, kteří se řadí mezi rizikové klienty. Takové zřízení půjčky je bezpečné, jelikož společnosti tohoto typu existují na trhu řadu let a mají bohaté zkušenosti.

Nejoblíbenějším a nejvyhledávanějším produktem je půjčka bez doložení příjmu a okamžitá půjčka. Produkt je určen pro všechny, kteří si půjčku v bance nemohou dovolit právě z důvodu nízkého příjmu.

U tohoto produktu není potřeba doklad o výši příjmu. Nezáleží tak vůbec na tom, kolik žadatel vydělává a zda-li vůbec vydělává. Půjčka je tak oblíbená mezi nezaměstnanými, studenty, důchodci či ženami na mateřské dovolené.

Půjčka ihned na ruku

Půjčky ihned na ruku jasně dokazují, že nebankovní půjčka je vhodná i pro ty, kteří se zřízením bankovního úvěru nemají žádné problémy. Zřízení bankovního úvěru je totiž právě kvůli nutnosti kontroly mnoha dokladů značně zdlouhavé, zřízení půjčky v bance trvá obvykle několik dní.

Potřebuje-li žadatel peníze skutečně rychle, nebankovní alternativa je vynikajícím řešením. Stačí jen vyplnit krátký online formulář a peníze budou ihned odeslány na účet.

V dnešní době lze půjčky snadno získat i online.
V dnešní době lze půjčky snadno získat i online.

A hledá-li někdo řešení na míru, potěší ho půjčky od soukromých osob. Ty jsou poskytovány soukromými investory. Hlavní výhoda spočívá v tom, že se s nimi lze velmi snadno domluvit na konkrétních podmínkách.

Půjčky z nebankovního sektoru jsou v dnešní době skutečně oblíbené a výhodné. Vyrovnávají se bankám, jsou však mnohem dostupnější, proto jsou ideálním alternativním řešením.

Půjčky pro nezaměstnané ihned

Peníze bez trvalého příjmu je vždy velice složité obstarat. Takové půjčky pro nezaměstnané ihned jsou k dispozici v nebankovním sektoru. Nebankovní sektor má velice silné zastoupení ve všech sférách finančního sektoru.

Je třeba však počítat s vyššími úroky, které kompenzují dané riziko. Bez doložení příjmů je vcelku vysoká pravděpodobnost, že se časem může něco přihodit a klient tak nebude mít na splátky.

Smíří-li se však s tímto faktem, tak nic nebrání tomu, aby mu půjčka pro nezaměstnané ihned mohla být poskytnuta prakticky bez administrativní zátěže.

Půjčku pro nezaměstnané není v dnešní době takový problém sehnat. Nebankovní sektor nabízí širokou škálu půjček, které je možné zřídit ihned, a to i pro nezaměstnané osoby.

V první řadě by se měl žadatel informovat i o možném riziku, které může nastat během doby, kdy bude půjčku splácet. Před podepsáním smlouvy musí věnovat pozornost především výši splátky a úrokové sazbě, která byla nabídnuta.

Měl by vědět, co všechno zahrnuje RPSN (roční procentní sazba nákladů) a jestli je možné ji během roku měnit. Také je třeba zjistit, jaké jsou případné sankce za opožděné splátky a jestli je možné splátku odložit.

Nebankovní půjčku bez doložení výše příjmu, bez nahlížení do registru a bez trvalého zaměstnání lze pořídit už od 1 000 Kč. Vždy je dobré o půjčky žádat u dobře známých společností, aby se člověk vyhnul případným podvodům.

Zvýšení šance na schválení půjčky pro nezaměstnané a dlužníky

Pokud člověk žádá o půjčku v době, kdy je nezaměstnaný, musí si dávat velký pozor na to, co uvede v žádosti o půjčku, jakého věřitele si vybere a jak bude hospodařit se svými financemi.

Existuje hned několik základních tipů, kterých je dobré se držet, když přijde na řadu okamžitá půjčka pro nezaměstnané a dlužníky.

Rychlá půjčka pro nezaměstnané – je nutné uvést všechny zdroje příjmů

Nezaměstnaný člověk většinou nemá stálý příjem. Pokud mu ale vůbec nějaké příjmy chodí, je třeba je uvést v žádosti o půjčku, protože to zvýší šance na schválení. Je dobré se ujistit, že člověk uvedl všechny zdroje příjmů.

Měl by uvést například:

 • důchod
 • příspěvky ze sociálního zabezpečení
 • příjem v invaliditě
 • dávky v nezaměstnanosti
 • kapitálové zisky, úroky a dividendy z investic nebo úspor
 • příjmy z pronájmu nemovitostí (i krátkodobého)
 • příjmy manžela/manželky
 • dědictví nebo rozdělení majetku ze svěřenského fondu
 • přídavky na děti, výživné na manžela/manželku nebo alimenty

Lze zahrnout i jakoukoliv jinou podporu, kterou člověk dostává od státu.

Žádost o půjčky pro nezaměstnané a dlužníky – práce na částečný úvazek nebo na volné noze

Pokud člověk nemá dost peněz, měl by zvážit, zda si před podáním žádosti o půjčku nepřivydělat nějakou brigádou nebo vedlejší činností.

Nebankovní půjčka je nejčastější variantou u nezaměstnaných a dlužníků.
Nebankovní půjčka je nejčastější variantou u nezaměstnaných a dlužníků.

V současnosti existuje celá řada aplikací, díky kterým si lze přivydělat. Může se jednat o aplikace Bolt, Uber nebo Liftago. Přivydělat si lze také například prodáváním oblečení přes Vinted.

Okamžitá půjčka pro nezaměstnané – splácení dluhů

Věřitelé budou pečlivě sledovat příjmy dlužníka a historii splátek. Pokud zjistí, že se člověk opožďuje nebo nesplácí jiné dluhy, rozhodně budou váhat, zda půjčku schválit. Je dobré se snažit platit včas a pokaždé za všechny kreditní karty nebo jiné půjčky, které člověk má (i kdyby to mělo znamenat jen minimální splátku).

Hotovostní půjčka pro nezaměstnané a okamžitá půjčka pro dlužníky – jak správně vybrat věřitele

Někteří věřitelé půjčují pouze dlužníkům s vysokou bonitou, zatímco jiní mají méně přísná kritéria a jsou ochotni poskytnout půjčku i dlužníkům s průměrným nebo dokonce malým příjmem. Pokud jsou příjmy člověka malé, neměl by zapomenout se důkladně poohlédnout po věřiteli.

Měl by si najít takového, který se zaměřuje na dlužníky s nízkou bonitou, a ušetřit si čas a starosti. V nabídce je jich celá řada a většinou jsou inzerovány pod názvy jako:

Důležité je si věřitele vybírat pečlivě. V případě nebankovních půjček je dobré si firmu nejdříve najít na seznamu ČNB.

Získání půjčky pro nezaměstnané a dlužníky

Pokud člověk splňuje podmínky, může mu osobní půjčka pomoci udržet se nad vodou v těžkých finančních časech. Osobní půjčky lze použít na cokoli, mají pevnou úrokovou sazbu a stálé měsíční splátky, na které se může člověk spolehnout.

Obecně platí, že věřitelé při zvažování vaší žádosti o osobní půjčku zohledňují především příjem, úvěrové skóre, úvěrovou historii a stávající dluhy. Ačkoli většina věřitelů dává přednost dlužníkům s vysokým kreditem, existují osobní půjčky pro všechny úvěrové skupiny.

Osobní půjčky se špatným příjmem mají často podobu splátkových půjček. Jsou to obvykle krátkodobé půjčky s nízkým zůstatkem.

Okamžitá půjčka pro nezaměstnané, půjčky pro dlužníky v insolvenci od soukromé osoby – na co si dát pozor

Ať už se člověk rozhodne vzít si jakoukoli půjčku, je důležité myslet nejen na to, co ho čeká teď a tady, ale také na dlouhodobé dopady, které by půjčka mohla mít na jeho finance. Může se totiž stát, že nevýhodná půjčka finanční problémy ještě prohloubí.

Když člověk začne zvažovat své možnosti, měl by přemýšlet mimo jiné nad těmito otázkami:

 • Jak bude půjčku splácet?
 • Jaká je doba splácení?
 • Jaká je úroková sazba?
 • Existují nějaké poplatky?
 • Co se stane, když člověk nesplácí?
 • Na co peníze použije?

Ztráta zaměstnání může vést k finančním potížím a půjčka v takové situaci může hodně pomoci. Jen si musí dát člověk pozor, aby se jeho situace ještě více nezkomplikovala. Je také dobré si připravit plán, jak člověk půjčku splatí dostatečně dlouho před její splatností.

Úrokové sazby, podmínky, doba splácení a další podrobnosti se mohou u jednotlivých poskytovatelů výrazně lišit a porovnání možností může časem znamenat značné úspory. Vždy je dobré si před půjčkou zjistit dostatek informací o půjčce a případně se o výhodnosti půjčky poradit s odborníkem.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang