RBS grily ulehčí každé grilování

Dílna, stavba a zahrada

Grilování je jednou z nejoblíbenějších aktivit a to nejen v letním období. Tato činnost se provozuje zejména na zahradě. Pokud člověk patří ke šťastným majitelům zahrad, je na výběr široký sortiment grilů, se kterými bude příprava lahodných a šťavnatých pokrmů jednoduchá i zábavná. Co jsou konkrétně RBS grily?

Vše je tak snadné, že svou pozornost lze upřít opravdu pouze na maso a třeba vymýšlet různé specialitky. O vše ostatní se postarají kvalitní grily, z nichž velmi výkonné a moderní jsou právě RBS grily (Radiant Burner System).

Jak RBS grily fungují?

Tyto grily jsou založeny na speciální technologii grilování. V zásadě mají RBS grily odlišné umístění a jiný materiál samotných hořáků. Hořáky jsou keramické a jsou umístěny po stranách grilu. RBS grily tak umožňují rovnoměrnější rozložení tepla na grilovací ploše a zároveň omezenou možnost vzplanutí odkapávajícího tuku.

Na RBS grilech je možné velmi snadno připravit hostinu pro desítky strávníků a to nejen vzhledem k velikosti grilovací plochy, a také díky vysokému výkonu. Už žádný nepříjemný kouř ani šlehající plameny vám nebudou komplikovat přípravu lahodných pokrmů. Vyklápěcí ohřívací rošt umožňuje uchovat hotové pokrmy po určitou dobu ve správné teplotě.

Co všechno RBS grily umožňují?

Zahradní grily ocení všichni lidé, kteří mají rádi kombinaci společnosti přátel a dobrého jídla. Ojedinělá technologie RBS dělá z grilování ještě snadnější a příjemnější zážitek. RBS grily disponují piezoelektrickým zapalováním a pomocí ovládacích knoflíků lze pohodlně regulovat teplotu. Pro pohodlné sledování průběhu přípravy slouží teploměr a okénko ve víku.

Postranní kovové stolky, z nichž jeden může být sklopný, slouží například pro porcování masa či přípravy omáček. RBS grily také disponují vyklápěcím roštem, který umožňuje pozvolné grilování a ohřívání. V ceně grilu může být také balení lávových kamenů, které absorbují tuk a mají samočisticí schopnost (viz. lávové grily).

RBS

„Radiant burner system“ je termín používaný v grilovací technologii a popisuje systém hořáku, který se používá v grilu. Tento systém má za úkol vytvářet a udržovat optimální teplotu pro grilování potravin. Zde je několik klíčových informací o radiant burner systémech v grilování:

  1. Infratopení: RBS mohou být založeny na principu infratopení. Toto topení vytváří infračervené teplo, které ohřívá potraviny přímo, podobně jako sluneční paprsky ohřívají předměty. To vede k rychlejšímu a rovnoměrnějšímu grilování.
  2. Keramické hořáky: Některé grily používají keramické hořáky jako součást RBS. Tyto keramické hořáky jsou schopny udržovat konstantní vysokou teplotu a rovnoměrné tepelné rozložení.
  3. Efektivní grilování: RBS jsou často považovány za efektivní způsob grilování, protože minimalizují flambování a pomáhají zachovat šťavnatost a chuť potravin.
  4. Rychlý náběh teploty: RBS mohou dosáhnout požadované grilovací teploty relativně rychle, což umožňuje rychlejší začátek grilování.
  5. Kontrola teploty: Mnoho moderních grilů s RBS je vybaveno pokročilými ovládacími panely, které umožňují snadnou kontrolu a regulaci teploty.

Celkově lze říci, že RBS jsou oblíbenou volbou mezi vášnivými grilovači a jsou často spojovány s vynikajícím grilovacím výsledkem.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang