Jak prosvítit a zateplit zahradu

Dílna, stavba a zahrada

Nedá se svítit! Čeká nás stále dřívější stmívání a denního světla si zkrátka užijeme čím dál, tím méně. V Nákupce si na to ale posvítit dokážeme! A spolu s námi máte tu možnost i Vy! S naší nabídkou zahradních světel, nebude Váš návrat domů ničím napínavým a zapomenuté hrábě na zahradě pro Vás již nebudou představovat zákeřnou nástrahu…

Společnost Hecht si pro milovníky svých zahrad připravila nabídku elegantních zahradních světel, které můžete připevnit buď na zeď nebo na zem. Můžete tak osvětlit třeba i Vaší terasu, cestu do sklepa nebo necháte vyniknout svému altánku.

Pořádáte rádi grilování a milujete posezení s Vašimi přáteli? A začínáte být smutní, že se nám krátí den a už na takovou akci nezbývá čas? Ale vůbec ne, dokud Vás nevyžene ze zahrady zima, tak tma, se zahradními světly není překážkou! Zahradní světla jsou v nerezovém provedení a díky LED diodám vynikají i velmi nízkou spotřebou a dlouhou životností.

Vlastně není překážkou ani ta zima. Říkáte si, “to si mám vzít na grilování palčáky a kulicha”? Ne, to rozhodně nemusíte. Stačí si pořídit zahradní topidlo a i na zahradě Vám bude jako ve vyhřátém pokojíčku. Například venkovní tepelný zářič Campingaz Sun Force Advantage vyniká možností naklápět tepelný klobouk, čímž umožňuje efektivně využít teplo právě tam, kde je potřeba.

Tipy jak zazimovat zahradu

Zima se pomalu blíží a je čas promyslet, jak zazimovat zahradu, aby přežila chladné měsíce a do příštího jara se mohla opět rozzářit svou krásou. Existuje mnoho různých způsobů, jak se postarat o rostliny a zahradní prvky během zimy, a některé z nich vám nyní představíme.

Prvním krokem je připravit zahradu na zimu. Je důležité vyčistit zbytky rostlin, listí a odumřelé větve. Mohou sloužit jako úkryt pro škůdce a choroby, které by se mohly šířit na jiné rostliny. Proto je vhodné všechny tyto zbytky odstranit a odvézt na kompost.

Dalším krokem je provést řez větví u ovocných stromů. To pomáhá stimulovat jejich růst a zabraňuje jejich přerůstání. Odřežte větve, které jsou nahoru rostoucí nebo překrývající se. Tím zvýšíte průchod vzduchu, což je důležité pro zdravý růst.

Pokud máte v zahradě křoviny nebo stromy, které jsou náchylné k poškození od mrazu, je vhodné je chránit. Můžete například křoviny obalit speciální ochrannou fólií nebo jutou. To je udrží v teple a chrání před případným poškozením od mrazu.

Dalším důležitým krokem je připravit zahradu na sněhovou nadílku.

Pokud vám často napadá hodně sněhu, je vhodné předem připravit plochy, kde by mohlo být potenciálně nebezpečné nebo těžší odklidit sníh. Pomocí obrubníků nebo brusných natěrů můžete vytvořit prostor pro sněhovou nadílku, který bude snazší a bezpečnější vyčistit.

Další možností, jak zazimovat zahradu, je ochránit rostliny. Pokud máte například kvetoucí rostliny, můžete je pokrýt vrstvou suchého listí nebo slámy. Tím je chráníte před případnými mrazy a výkyvy teplot.

Pokud máte truhlíky s rostlinami, je vhodné je přesunout na chráněnější místo, například na zónu s méně přímým slunečním zářením. To je ochrání před extrémními teplotami a mrazy. Pokud je to možné, můžete je také přemístit dovnitř, do skleníku nebo do prosklené zahrady.

Nezapomeňte také na zavlažování. Během zimy obecně není potřeba zalévat rostliny tolik, ale je důležité udržet je mírně vlhké. Každou chvíli zkontrolujte vlhkost půdy a pokud je sušší, lehce je zalijte. Mějte však na paměti, že přemíra vlhkosti může vést k hnilobě kořenů.

Posledním tipem je pravidelně kontrolovat zimu zahradu. Dbejte na možné škůdce nebo choroby, které by mohly zpustořit během zimy. Pravidelně procházejte zahradu a pečlivě zkoumejte rostliny. Pokud zaznamenáte jakékoli neobvyklé znaky například žloutnutí listů, usychání či deformace, je důležité jednat co nejdříve. Pravděpodobně se jedná o přítomnost škůdců nebo chorob, které je třeba řešit vhodným postřikem nebo jinou příslušnou léčbou.

Zimní péče o zahradu je důležitá pro její přežití a zdravý růst i do dalšího roku. Dodržováním těchto tipů a pravidel se postaráte o to, aby vaše zahrada byla v příští sezoně zase plná krásných květů, zeleně a života. Neopomíjejte pravidelnou péči a kontrolu a užijte si krásu zimně uspořádané zahrady.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang