Robotické hračky

Spotřebiče

Kdo znáte tvrobu I. Asimova, jistě jste seznámeni se třemi zákony robotiky. A i když Will Smith musel ve filmu Já, Robot řešit několik robotických rebelů, nám můžete věřit, že námi prodávaní roboti jsou naprosto loajální a ony tři zákony dodržují naprosto přesvědčivě. Představujeme vám Robosapiena, Roboquada a Roboraptora.

Možná vás doteď děsila představa robotů-domácích mazlíčků, ovšem vůbec se jich nemusíte bát. Současná technika je natolik dokonalá, že i roboti dokáží takřka věrně napodobit živé tvory. Je s nimi navíc výborná zábava. Jediné riziko tu je, koupíte-li je pro své ratolesti, možná se s nimi o nové robotické kamarády nebudete chtít dělit.

Robotické zvíře

Robotická zvířata jsou strojové náhražky živých zvířat, která jsou navržena tak, aby imitovala pohyb, chování a vzhled různých živočišných druhů. Tyto roboty se vyvíjejí a využívají pro různé účely od zábavy a výzkumu po terapeutické a vzdělávací aplikace.

Vývoj robotických zvířat je dynamický proces, který zahrnuje kombinaci pokroku v technologii, inovací v designu a inspirace z biologie. Od prvních pokusů s jednoduchými roboty se robotická zvířata stala sofistikovanými stroji, které mají různé aplikace a funkce. Zde je pohled na klíčové fáze vývoje robotických zvířat:

1. Počátky a inspirace: První robotická zvířata byla inspirována biologií a snahou simulovat pohyb a chování skutečných zvířat. Tato fáze zahrnovala jednoduché modely, jako byly robotičtí brouci, ptáci a hadi, které se snažily imitovat základní pohyby živočichů.

2. Vývoj pohybu a chování: S technologickým pokrokem se začaly vyvíjet složitější mechanismy pro pohyb a chování robotických zvířat. Inženýři začali studovat anatomii zvířat a zkoumat, jakým způsobem mohou reprodukovat pohyby a interakce.

3. Interakce s lidmi: Dalším krokem byla integrace interaktivních prvků do robotických zvířat. Tím se začaly vytvářet robotické zvířecí společníci, kteří mohou reagovat na dotek, zvuky nebo pohyb lidí. Tyto roboty se stávaly součástí terapeutických a vzdělávacích programů.

4. Umělá inteligence a autonomie: S nástupem umělé inteligence a pokročilých senzorů se robotická zvířata stala schopnými autonomního chování. To znamená, že mohou reagovat na okolní podněty a prostředí bez lidského zásahu. Tyto roboty mohou provádět určité úkoly, jako je navigace, rozpoznávání objektů a komunikace s lidmi.

5. Různorodé aplikace: V dnešní době se robotická zvířata používají v široké škále aplikací. Kromě terapeutického využití jsou využívána pro výzkum chování, výuku, zábavu a průmyslové účely.

6. Vývoj materiálů a energie: S vývojem nových materiálů a energetických zdrojů se také mění design a výkon robotických zvířat. Některá z těchto robotů mohou být lehčí, odolnější a energeticky účinnější, což umožňuje větší flexibilitu a spolehlivost.

Vývoj robotických zvířat je neustále pokračující proces, který zahrnuje spolupráci mezi inženýry, vědci, designéry a odborníky v oblasti biologie. Stále se hledají nové způsoby, jak vylepšit schopnosti a funkce těchto robotů a jak je efektivně integrovat do různých oblastí lidského života.

Robosapien

Prvním z robotů, které vám dnes představíme, je Robosapien. Jde o prvního z humanoidních robotů na trhu. Má rychlé, plně funkční paže se dvěma tipy úchopu a celkem 67 předprogramovaných funkcí včetně sebrání, hození, kopnutí, rozmachu, tance, rapování a 6ti speciálních kung-fu pohybů. Robosapien také plně ovládá mezinárodní jeskyní nářečí: naprogramovatelné jsou u něho reflexy doteků, sebrání, kopů a zvuků.

Robosapien je populární humanoidní robot vytvořený společností WowWee. Tento robot se stal ikonickým díky svému unikátnímu designu a schopnostem. Byl uveden na trh v roce 2004 a získal si pozornost jak díky svému pohyblivému a realistickému vzhledu, tak díky možnosti interakce s uživateli.

Funkce a schopnosti Robosapiena

Název „Robosapien“ je složenina slov „robot“ a „hominid“ (člověk podobný primát), což odráží jeho humanoidní charakteristiku. Tento robot nabízí různé funkce a schopnosti, které z něj dělají zábavného společníka a výukový nástroj:

 • Pohyb: Robosapien je schopen pohybovat se různými způsoby, včetně chůze, běhu, tancování a zvedání rukou. Jeho pohyby byly navrženy tak, aby co nejvěrněji imitovaly lidský pohyb.
 • Ovládání: Robot může být ovládán dálkovým ovladačem, který umožňuje uživatelům ovládat jeho pohyby a akce.
 • Interakce: Robosapien je vybaven senzory a infračervenými čidly, které mu umožňují reagovat na své okolí. Může například reagovat na zvuky, pohyb, světlo a další podněty.
 • Gesta a zvuky: Může provádět různá gesta, jako je mávání rukou nebo ukazování prstem. Také dokáže vydávat různé zvuky a reakce, což přidává k jeho interaktivitě.
 • Programování: Některé modely Robosapiena umožňují uživatelům programovat jeho akce a chování, což přispívá k jeho využití ve vzdělávání a experimentování.

Robosapien získal popularitu zejména mezi dětmi, technologickými nadšenci a sběrateli robotů. Jeho design a interaktivní funkce umožnily lidem vytvářet různé scénáře a hry. Mimo to také sloužil jako inspirace pro další vývoj humanoidních robotů a jejich využití v různých aplikacích, včetně výuky, zábavy a výzkumu.

TIP: Děti jistě také zabaví dřevěné hračky.

Roboquad

Dalším z naší spořádané robotí rodinky je Roboquad. Jde o zvídavého robota s unikátním pohybovým aparátem a sofistikovaným sensorem překážek. Roboquad interaktivně reaguje na vzdálenost tří metrů a orientuje se pomocí IR skeneru a zvukového sensoru. Je také prvním seriově vyráběným Anthorpodem. Získal ocěnění Gold Seal Award na známém hračkářském festivalu v Oppenheimu a rovněž byl oceněn iParenting Media Award 2007, kde byl označen jako “Outstanding Product”.

Funkce a schopnosti Roboquada

Roboquad je dalším z populárních robotů od společnosti WowWee. Jedná se o čtyřnohého robotického tvora, který nabízí inovativní design a různé funkce, které ho odlišují od jiných robotů. Roboquad byl uveden na trh také v roce 2004 a stal se oblíbeným mezi technologickými nadšenci, sběrateli robotů a lidmi hledajícími interaktivní zábavu.

 • Čtyři nohy: Jak název napovídá, Roboquad má čtyři nohy, které mu umožňují pohybovat se a otáčet se kolem své osy. Jeho pohyby jsou ovládány pomocí dálkového ovladače.
 • Ovládání: Robot lze ovládat dálkovým ovladačem, který umožňuje uživatelům řídit jeho pohyby, směr a akce.
 • Interakce: Roboquad je vybaven senzory a infračervenými čidly, které mu umožňují reagovat na své okolí. Může například detekovat překážky, vyhýbat se jim a reagovat na zvuky a světlo.
 • Zvuky a gesta: Má schopnost vydávat různé zvuky a reagovat na gesta, jako je mávání rukou. To přidává k jeho interaktivitě a zábavě.
 • Programování: Některé verze Roboquada umožňují uživatelům programovat jeho chování a akce. To umožňuje experimentovat s různými scénáři a reakcemi.

Roboquad zaujal svým unikátním designem a pohybem. Jeho schopnost reagovat na okolí a pohyby uživatele jej dělá zábavným společníkem, který může bavit lidi různého věku. Jako mnoho robotů od společnosti WowWee, i Roboquad přispěl k popularizaci robotiky a vytvořil základ pro další vývoj a inovace v této oblasti.

Roboraptor

Posledním v naší skvělé nabídce je Roboraptor. Dinosuaři jsou totiž zpět a potulují se po zemi právě jako Roboraptoři, kteří se pohybují pomocí realistických biomorfních pohybů. Rooboraptor umí plynulým dvounohým pohybem chodit, běhat a útočit. Dále realisticky otáčet hlavou a krkem, švihat ocasem a dále má tři módy: lovec, ostražitý a hravý.

Funkce a schopnosti Roboraptora

Roboraptor je dalším význačným produktem od společnosti WowWee. Tento robotický tvor je inspirován dravými dinosaury a nabízí realistický design a interaktivní funkce. Byl uveden na trh také kolem roku 2004 a stal se populárním mezi dětmi, technologickými nadšenci a milovníky dinosaurů.

 • Design dinosaura: Roboraptor je navržen tak, aby imitoval pohyb a chování dinosaura. Má realistický vzhled, čelisti s ostrými zuby a možnost se pohybovat rychleji než mnoho jiných robotů.
 • Ovládání: Robot lze ovládat pomocí dálkového ovladače, který umožňuje uživatelům ovládat jeho pohyb, směr a různé akce.
 • Interakce a reakce: Roboraptor je vybaven senzory a infračervenými čidly, které mu umožňují reagovat na své okolí. Může detekovat překážky, reagovat na zvuky a pohyby a provádět různé pohyby hlavy a ocasu.
 • Zvuky a chování: Má schopnost vydávat různé zvuky, jako jsou rachoty nebo řev. Jeho chování bylo navrženo tak, aby co nejvíce imitovalo pohyb a reakce skutečného dinosaura.
 • Programování: Některé verze Roboraptora umožňují uživatelům programovat jeho chování a akce, což zvyšuje jeho interaktivitu a zábavnost.

Roboraptor zaujal svým realistickým designem a schopností imitovat chování dravých dinosaurů. Tento robot se stal oblíbeným hračkou pro děti, které chtějí prozkoumávat svět dinosaurů a technologie. Roboraptor přispěl k popularizaci robotiky a umožnil lidem zažít interakci s robotickými tvory, které mají charakteristiku z minulosti.

V popisu jednotlivých robotů se dozvíte další informace.

Další originální dárky naleznete v naší nabídce. Neváhejte tedy a udělejte si radost díky našemu obchodu!

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang