Jak na rozsvícení a zútulněné zahrady

Dílna, stavba a zahrada

Sedíte na zahradě a sledujete nebe a na svoji upravenou zahrádku ani nevidíte? Chce to jenom několik světýlek, které vám vaši zahradu rozzáří a budete mít tak krásný výhled na vaši upravenou zahradu.

Můžete jen tak posedávat či večer pogrilovat s přáteli, ale je zapotřebí aspoň trošku osvítit prostor, kde se nacházíte, aby se vám náhodou něco nestalo, nezakopli jste a neublížili si. Zahradní světlo Hecht L 7113 Mississippi používá úsporné nerezové světlo Hecht Light LED, které vyniká nízkou spotřebou elektrické energie a pohybuje se okolo tří až čtyř Wattů.

Díky úspornému světlu vestavěnému v zahradním světle Hecht L 7113 Mississippi je životnost jednotlivých LED didod až 50.000 provozních hodin. Připojení k elektrické síti se provádí pomocí svorkovnice, příkon je 2W, napětí 230 V / 50 Hz a výška zahradního světla Hecht L 7113 Mississippi je třicet centimetrů.

Nebuďte na své zahradě ve tmě, grilujte u dostatečného světla, kde nic nespálíte a hlavně se ani nezraníte, myslete na to, že je v noci potřeba vidět na každý krok a raději zainvestujte a na vaší zahradu si pořiďte zahradní světlo Hecht L 7113 Mississippi.

Tipy jak zútulnit zahradu

Zahrada je místo, kde si můžeme odpočinout, relaxovat a užívat si přírodu. Pokud chcete udělat ze své zahrady útulné a příjemné místo, existuje několik tipů, které vám mohou pomoci.

  • Zahradní nábytek: Vyberte si pohodlný a kvalitní zahradní nábytek. Můžete si pořídit například posezení, lehátka nebo i pěkný venkovní jídelní set. Důležité je, aby byl nábytek pohodlný a odolný vůči povětrnostním podmínkám.
  • Nástěnné ozdoby: Pokud máte na zahradním plotu dostatek místa, můžete ho využít pro umístění různých dekorativních prvků. Například můžete si vyrobit vlastní nástěnné ozdoby ze starých květináčů nebo dřevěných palet. Na ně můžete zavěsit různé kytičky nebo bylinky a vytvořit tak nádhernou zelenou stěnu.
  • Osvětlení: Pro vytvoření příjemné atmosféry ve venkovním prostoru je důležité zvolit vhodné osvětlení. Můžete si pořídit solární světla, která se nabíjejí během dne a večer poskytují příjemné světlo. Další možností jsou různé svíčky nebo lampiony, které okamžitě vytvoří romantickou atmosféru.
  • Zelené rostliny: Zahrada by neměla chybět rostliny. Vysaďte si květiny, keře nebo dokonce dokonce stromy. Nepostradatelné jsou také bylinky, které mohou sloužit nejen jako krásná dekorace, ale také jako užitečná surovina pro vaření a přípravu čajů. Zelené rostliny dodají zahradě živost a příjemný pocit.
  • Venkovní posezení: Vytvořte si pohodlné venkovní posezení, kde se budete moci pohodlně usadit a relaxovat. Můžete si pořídit pohodlné zahradní židle a stůl, ale také si můžete vyrobit například venkovní pohovku ze staré palety a doplnit ji měkkými polštáři a dekami.
  • Vodní prvek: Pokud máte možnost, zvažte umístění vodního prvku do své zahrady. Může se jednat například o malý jezírek, fontánu nebo vodopád. Zvuk tekoucí vody a přítomnost vodního prvku přidává do prostoru pocit klidu a harmonie.
  • Zahrada pro děti: Pokud máte děti, zahrada může být také jejich herním a dobrodružným prostorem. Vytvořte pro ně například pískoviště, houpačky, skluzavky nebo trampolínu. Děti si tak budou moci v zahradě hrát a strávit tam čas.
  • Udržujte zahradu čistou: Důležité je pravidelně udržovat zahradu čistou a upravenou. Vyčistěte trávník, odstraňte spadané listí a nechte rostliny pravidelně prořezávat. Čistá a upravená zahrada vytváří dojem pečlivosti a péče.

S těmito tipy můžete snadno zútulnit svou zahradu a vytvořit z ní příjemné a útulné místo, kde si budete moci užívat přírodu a relaxovat. Důležité je vybrat si kvalitní zahradní nábytek, umístit dekorativní prvky, zvolit vhodné osvětlení, vysázet zelené rostliny, vytvořit pohodlný venkovní prostor, zvážit vodní prvek, vytvořit herní prostor pro děti a pravidelně udržovat zahradu v čistotě. S těmito drobnými úpravami můžete transformovat svou zahradu v oázu klidu a harmonie.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang