Rychlovarné konvice na všechny způsoby

Spotřebiče

Rychlovarná konvice je opravdu nedílnou součástí každé domácnosti. Věřím, že je to po ránu jedna z prvních věcí se kterou přijdete do styku a tak má určitě vliv na to, s jakou náladou vstoupíte do nového dne. Pokud ji vaření vody trvá příliš dlouho, můžete zmeškat důležitou schůzku, když se ráno opaříte díky špatně těsnícímu víku, jistě Vám to na radostné náladě nepřidá. Je zkrátka na čase poohlédnout se po nějakém tom novém modelu. A věřte že v naší nabídce jich není málo!

Rychlovarnou konvici kupujeme především pro její jedinou funkci, rychlý ohřev vody. Proč se ale také zároveň nepotěšit jejím designem? Zapůsobit tak na Vás může například model EEWA 1700 od značky Electrolux, která je navíc vybavena ochranou před provozem bez vody. Pokud by v tomto případě pro Vás bylo překážkou, že není vybavena vodoznakem, konvice Rowenta BV 500947 Prelude tímto právě vyniká.

Navíc vnitřní zelené osvětlení si zamilujete na první pohled a od konvice se jen tak neodtrhnete. Pokud se právě porozhlížíte po nějaké klasičtější varné konvici, mohl by se Vám například zalíbit model Tefal KI110D32 Performa INOX. V této konvici se díky topné spirále z nerezu s diamantovou povrchovou úpravou ztíží usazování vodnímu kameni.

Má Vaše kuchyň nádech retro stylu? Je jasné, že ji musíte doladit i konvicí a to například od značky Kenwood modelem SKM 031 červená kMix. Velice elegantní konvice nabízí i značka ETA.

Patříte do skupiny cestovatelů a dobrodruhů? Tak je zřejmé, že sáhnete po cestovních verzích. VArná konvice Hyundai VK 303 má sice objem jen 0,4 l, ale zato ji obdržíte i s hrníčky, které lze uložit dovnitř konvice. A pokud si i na cestách dopřáváte luxus, je zde pro Vás cestovní konvice v nerezovém provedení ETA 6188 90000.

Pakliže si pořizujete varnou konvici například na chalupu, zřejmě budete vybírat mezi klasickými modely nižší cenové kategorie. Nejen takovou kategorii nabízí například značka Sencor, která myslí i na Vaše oko a uvádí i zajímavé modely. Tím je třeba konvice SWK 1501 RD v různém barevném provedení.

Vidíte, že varných konvic je opravdu nepřeberně, pokud jste si vybrali svůj styl, nezapomeňte se také podívat na parametry příkonu, objemu či typu dna!

Zajímavosti o rychlovarné konvici

Rychlovarná konvice je jedním z nejoblíbenějších spotřebičů v kuchyni. Díky svému rychlému ohřevu vody, praktičnosti a jednoduchosti se stala nedílnou součástí našeho každodenního života. Zde je pár zajímavostí o rychlovarné konvici, které vás možná překvapí.

Historie rychlovarných konvic sahá až do roku 1891, kdy byla vyrobena první elektrická konvice. Tehdy však nešlo o rychlovarný typ, který dnes známe. První rychlovarnou konvici představil Britský vynálezce Russell Hobbs v roce 1955. Poptávka po ní byla ohromná, a tak se rychle rozšířila po celé Británii.

Rychlovarné konvice jsou nejen praktické, ale také úsporné. Podle studie energetického úřadu v USA se při používání rychlovarné konvice namísto klasického ohřívání vody na sporáku ušetří průměrně až 50 % energie.

Moderní rychlovarné konvice jsou vybavené různými funkcemi, které zajišťují snadnou obsluhu a bezpečnost. Například automatické vypnutí, kdy konvice sama zastaví ohřev vody poté, co dosáhne bodu varu. Existují také konvice s různými teplotními nastaveními, které jsou ideální pro přípravu různých typů nápojů, jako například zelený čaj nebo káva.

Rychlovarné konvice jsou vyrobeny z různých materiálů, jako je nerezová ocel, sklo, nebo plast. Nerezová ocel je nejčastěji používaný materiál, protože je trvanlivá, odolná a snadno se udržuje. Skleněné rychlovarné konvice jsou oblíbené pro svůj moderní a elegantní vzhled, zatímco plastové konvice jsou levnější a lehčí.

Rychlovarná konvice není určena pouze pro ohřev vody. Může být využita také pro rychlé přípravy jídla, jako například instantní polévky, těstoviny nebo cereálie. Stačí do konvice nasypané suché ingredience, zalít vodou a spustit ohřev. Tím ušetříte čas a zjednodušíte si přípravu jídla.

I když jsou rychlovarné konvice velmi praktické, je důležité dodržovat několik bezpečnostních pravidel při jejich používání. Zkontrolujte, zda je konvice správně zapojena a umístěna na stabilním povrchu. Dále se vyhněte přetížení konvice vodou přes maximální kapacitu a nezapomeňte na pravidelné odstraňování vápenatých usazenin, které mohou ovlivnit výkon konvice.

Rychlovarné konvice jsou skvělým pomocníkem v kuchyni. Díky své rychlosti a jednoduchosti použití jsou ideální pro přípravu horkých nápojů a rychlých jídel. Ať už preferujete čaj, kávu nebo instantní polévku, rychlovarná konvice vám ušetří čas a usnadní každodenní život. Vyberte si tu správnou konvici pro vaše potřeby a užijte si všechny její výhody.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang