Sekačka elektrická versus motorová

Dílna, stavba a zahrada

Před pořízením sekačky, bychom jako u všech produktů, měli rozmyslet na jakou plochu ji budeme potřebovat. Obecně platí, že čím větsí plocha k sečení, tím by sekačka měla mít vetší záběr, výkonější motor a větší sběrný koš. Jako první bychom měli rozmyslet, zda chceme elektrickou sekačku nebo motorovou. 

Elektrické sekačky mají bezesporu několik výhod: jsou lehčí a tím pádem se i snadněji ovládají. Mají jednodušší údržbu. Také jejich provoz je lacinějsí. Hlavní výhodou je velmi tichý chod. Tuto vlastnost využijí hlavně chataři v chatové oblasti a obyvatelé hustější zástavby rodinných domků. Nevýhodou je přívodní kabel, který občas překáží a zdržuje. Při trochu šikovnosti a cviku se ale dá tato nevýhoda lehce eliminovat. 

Jakmile pozemek, který má sekačka zvládnout, přesáhne určitou hranici, řekněme tam kde nám přestává stačit metrový el. kabel, meli bychom zakoupit motorovou benzínovou sekačku. Motorové rotační sekačky jsou výkonější než elektrické, a tak zvladnou i daleko větší plochy. Problém s motorovou sekačkou nastane při sekání na svazích, kde se bohužel projeví její větší hmotnost a tím i horší ovladatelnost. Tlačit do kopce takovou sekačku je nekdy docela slušná práce. Ale i tato nedokonalost je již odstraněna u sekaček s pojezdem. Mají vlastní pohon kol, takže jen určujete směr.U některých můžete určit i rychlost pohybu. 

Když nám přeroste tráva, je vhodné boužít bubnové nebo lištové sekačky, které si poradí i s poměrně vysokým porostem. Kromě rozlehlých ploch je kolem kolem rekreačního objektu nebo rodinného domku spoustu zakoutí, okrajů a nepřístupných ploch, kam se budeme s rotační sekačkou jen těžko dostávat. Pro taková zakoutí existují strunové sekačky. Kromě malých, které vystačí opravdu jen na malé zákoutí, existují i nejrůznější silnější strunové vyžínače jak elektrické, tak motorové. Vrcholem vyžínačů jsou křovinořezy. Ty dokonalejší a dražší mají poloautomatické vyžínací hlavy a práce s nimi je pohodlná a kvalitní. Takže teď už jen stačí si sednout a rozmyslet, jaká sekačka by vám mohla nejlépe vyhovovati. V nabídkách je opravdu nejrůznější množství všech sekaček, ať již elektrických rotačních, motorových rotačních, lištových, ale také i spousta vyžínačů a křovinořezů.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang