Sláva čerstvému džusu

Spotřebiče

Dostali jste chuť na džus? Jistě, můžete jít do obchodu a tam si ho koupit. Ale co takhle si udělat vynikající ovocnou šťávu kdykoli na ní dostanete chuť a navíc si ji vypijete s pocitem, že je opravdu 100%? Pokaždé si můžete namixovat džus přesně dle Vaší chuti a nálady.  A kdo Vám s tím pomůže? Přeci Odšťavňovač Philips HR 1858/90 černá.

Odšťavňovač Philips HR 1858/90 vyniká dvěma rychlostními stupni, díky kterým lze snadno vymačkat měkké a tvrdé ovoce i zeleninu. Překvapí Vás jistě i jeho rychlost. Za velmi krátký čas, dostanete z ovoce i tu poslední kapku, tento odšťavňovač má totiž velmi výkonný motor, jeho příkon je 650 W. Pokud již teď máte hrůzu z toho, jak budete tento spotřebič umývat, tak Vás jistě potěší možnost mýt veškeré jeho díly v myčce.

U mnoha odšťavňovačů je nutno ovoce nejprve rozkrájet na menší díly, aby je bylo možné vložit do plnící trubice. To ale neplatí u Odšťavňovače Philips HR 1858/90, který je vybaven mimořádně velkou plnicí trubicí, která pojme celé kusy ovoce a zeleniny, takže je již nemusíte rozkrajovat.

No jen řekněte, zda se Vám nesbíhají sliny když pomyslíte na čerstvý meruňkový, ananasový džus anebo třeba  čerstvou šťávu z hroznů. Gurmáni si mohou dopřát šťávu z čerstvých rajčat a vykouzlit si třeba Bloody Mary. Odšťavňovače Philips HR 1858/90 je také velice pěkně řešen z estetického hlediska, no řekněte, zda si ho také nezamilujete!

Ovocné šťávy

Ovocné šťávy jsou výborným způsobem, jak si dopřát svěží a zdravou dávku vitamínů a minerálů. Jsou oblíbené u většiny lidí, ať už dětí nebo dospělých, a mohou být součástí zdravé stravy.

Mnoho odborníků doporučuje konzumovat denně 5 porcí ovoce a zeleniny. Ovocné šťávy nám umožňují tyto potřebné látky snadno a rychle získat. Stačí jen vymačkat čerstvé ovoce a získáme osvěžující a chutnou šťávu plnou přírodních živin.

Při výběru ovoce na přípravu šťávy není žádným tajemstvím, že čerstvé a zralé ovoce je nejlepší volbou. Ovocné šťávy mohou být připraveny z různých druhů ovoce, jako jsou jablka, pomeranče, hrušky, jahody atd. Díky širokému výběru ovoce můžete experimentovat a vytvářet si své vlastní kombinace šťáv podle svého gusta.

Při přípravě ovocných šťáv je důležité dbát na hygienu. Je zapotřebí ovoce důkladně umýt a zbavit ho případných nečistot. Poté je možné ovoce nakrájet na menší kousky a dát do šťávovaru nebo blendéru. Pokud nemáte šťávovar, blendér je dobrým alternativním nástrojem pro přípravu šťávy.

Během mnoho lidí preferuje šťávu s přidaným cukrem, je lepší se držet co nejvíce přírodních variant. Ovoce samo o sobě obsahuje přirozené cukry, které dodají šťávě sladkou chuť. Pokud je šťáva příliš kyselá, můžete přidat trochu medu nebo jiného přírodního sladidla.

Před konzumací je vhodné šťávu přecedit, aby se odstranily případné pecky, semínka nebo vlákna, které by mohly mít nepříjemnou texturu v ústech. Hotovou šťávu můžete servírovat vychlazenou s kostkami ledu nebo přidat k ní několik lístků máty nebo citronové šťávy pro osvěžující nápoj.

Ovocné šťávy mají mnoho zdravotních výhod. Jsou bohaté na vitamíny, minerály a antioxidanty, které pomáhají posilovat imunitní systém, podporují zdraví kůže a vlasy a chrání tělo před volnými radikály. Ovocné šťávy také obsahují vlákninu, která podporuje správné trávení a přispívá ke zdravému metabolismu.

Přestože jsou ovocné šťávy zdravé, je důležité konzumovat je s mírou. Obsahují přirozený cukr, který může zvýšit hladinu cukru v krvi, zejména u lidí s cukrovkou. Doporučuje se také vyvážit konzumaci šťáv s celým ovocem, protože v něm se nachází mnohem více vlákniny, která pomáhá regulovat hladinu cukru a zajišťuje dlouhodobější pocit sytosti.

Závěrem lze říci, že ovocné šťávy jsou skvělým způsobem, jak si užít chutné a zdravé přírodní nápoje. Pamatujte však na to, že byste měli volit přírodní a čerstvé ovoce a konzumovat šťávy s mírou. Vždy můžete také vytvořit si vlastní kombinace ovoce, které vám nejlépe chutnají. Takže si dopřejte osvěžující doušek zdraví s ovocnými šťávami!

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang