Sněhové frézy – jak pracují a jaké jsou jejich druhy

Dílna, stavba a zahrada

S příchodem zimy je potřeba začít myslet na to, jak odklidit zasněžené plochy. Skvěle se na to hodí sněhová fréza. Jak se zorientovat v nabídce fréz a jak si poradit s výběrem?

Snad každý rok jsou všichni překvapeni náhlou sněhovou nadílkou. Pro většinu majitelů domků nastává boj, jak nejlépe a nejrychleji odstranit sníh a umožnit tak průchod k domu či uvolnit cestu ke garáži. Sněhové frézy vám toto velice ulehčí, už nebudete muset pobíhat po zahradě s lopatou. Nabízíme jak elektrické sněhové frézy, tak benzínové. O kvalitu těchto výrobků se zajisté bát nemusíte, jsou dodávány od spolehlivých výrobců značek Hecht, MTD, Partner, VeGa a Yard-Man.

Jaké jsou sněhové frézy?

Tyto velice šikovné vynálezy si můžete pořídit v podobě elektrických, ale i benzínových. Elektrické frézy mají zpravidla menší výkon a jsou vhodné pro odklízení spíše čerstvého sněhu na rovných prostorách před domem či garáží. Naopak pro motorové (benzínové) sněhové frézy najdeme využití spíše na nerovných terénech. Dokážou si poradit i s větším množstvím sněhu, udusaným i ledovým sněhem.

Při výběru je také třeba promyslet, jak výkonnou frézu potřebujete. Podle počtu pracovních stupňů dělíme sněhové frézy na jednostupňové a dvoustupňové.

Jak sněhové frézy pracují?

Jednostupňové sněhové frézy pohání samohybný šnek s pryžovými hranami a ten dopravuje sníh do odhazovacího prostoru. Odtud je sníh dál vyhazován. Jednostupňové frézy nemají problém ani s větším množstvím udusaného sněhu a jsou užitečné při odklízení velkých rovných ploch. Tyto sněhové frézy jsou snadno ovladatelné díky své nižší hmotnosti a tedy ani manipulace s nimi není obtížná.

Dvoustupňové sněhové frézy jsou opatřeny přihrnovacím šnekem, který zajišťuje přihrnování sněhu do vyhazovacího prostoru. Odtud je sníh dál vyhazován vyhazovací turbínou. Tento systém zajišťuje možnost odhazování většího množství sněhu do velké vzdálenosti. Šnek má opatření, která zabraňují jeho poškození při zasažení kamenem či jinou překážkou. Tyto sněhové frézy mají 4taktní motory, které jsou velmi výkonné a umožňují snadný start i za velmi mrazivého počasí. Snadno se ovládají díky pojezdu vpřed i vzad.

Nejpopulárnější sněhové frézy

Sněhové frézy jsou nepostradatelným nástrojem v zimním období, které nám pomáhají odstraňovat nežádoucí sníh a led. Existuje mnoho různých typů a velikostí těchto fréz, které se liší výkonem, funkcionalitou a cenou. V tomto článku se podíváme na nejpopulárnější sněhové frézy na českém trhu.

Jednou z nejznámějších značek sněhových fréz je Husqvarna. Tato švédská společnost nabízí širokou škálu fréz, které jsou oblíbené pro svou kvalitu a spolehlivost. Mezi nejpopulárnější modely patří Husqvarna ST227P a Husqvarna ST224, které se vyznačují vysokým výkonem, robustním provedením a snadnou ovladatelností.

Tyto frézy jsou vybavené výkonnými motory a jsou schopné odstranit i větší množství sněhu. Díky svému ergonomickému designu a různým funkcím, jako je například regulace šířky výmetu sněhu nebo vyhazování sněhu na různé vzdálenosti, jsou tyto frézy velmi oblíbené mezi uživateli.

Další populární značkou sněhových fréz je Stiga. Tato švédská společnost je známá svými kvalitními výrobky a rozmanitým sortimentem. Mezi nejpopulárnější modely fréz od Stigy patří Stiga ST 5266 PB, který je vybavený výkonným pohonem na benzin a nerezovými čely, které dokáží snadno rozdrtit i tvrdý led. Tato fréza má také funkce, jako je elektrický start a vyhřívaná rukojeť, což zaručuje pohodlné a snadné použití i v extrémně chladném počasí.

Dalším oblíbeným výrobcem sněhových fréz je Honda. Tato japonská značka je známá svou spolehlivostí a vysokou kvalitou výrobků. Mezi nejpopulárnější modely sněhových fréz od Hondy patří Honda HSS 970, která je vybavena výkonným motorem a hydraulickým pohonem.

Tato fréza je schopná pracovat i v náročném terénu a umožňuje snadné a pohodlné odstranění sněhu. Díky funkcím jako je joystick umožňující ovládání směru výmetu sněhu a elektrický start je tato fréza velmi oblíbená mezi uživateli.

Nejpopulárnější sněhové frézy se vyznačují robustním provedením, vysokým výkonem a snadnou ovladatelností. Tyto vlastnosti jsou klíčové pro efektivní odstraňování sněhu a ledových přítěží. Při výběru sněhové frézy je důležité zvážit své potřeby a požadavky, aby se fréza přizpůsobila konkrétním podmínkám a pohodlně se s ní pracovalo.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang