Solária a infralampy – jaké platí výhody a nevýhody

Spotřebiče

Kvůli perfektnímu opálení není potřeba podnikat nákladnou cestu do Středomoří. Bronzovou pokožku lze získat i díky soláriu či infralampě. Jak si poradit s jejich výběrem?

Také vám opálená těla připadají přitažlivější a sexy? Přejete si takové tělo mít, ale nechcete utrácet v soláriu? Pořiďte si solárium nebo infralampu a ukradněte si tak kousek sluníčka domů jen pro sebe. Mnoho lidí si myslí, že solária a infralampy jsou zdraví škodlivé.

U infralamp je ale opak pravdou! Infralampy napomáhají při léčbě revmatismu, ischiasu, dny, chřipky, zapáleného hrdla či zánětu středního ucha. Pokud jste po nějakém lékařském zánětu, máte poranění nebo jizvu, infralampy vám mohou pomoci! Není to úžasné? Uleví se vám a hojení se zrychlí.

Jaké funkce mohou solária a infralampy mít?

Nabízíme obličejová solária a infralampy. Solária, která jsou vybavena tzv. reflexním systémem, efektivněji využívají ultrafialové záření a zajišťují stejnoměrné opálení. Solária fungují na zářivky. Díky budíku s funkcí automatického vypnutí to s opalováním nikdy nepřeženete.

Pro pohodlné opalování mají solária variabilní polohování. Užitečná je paměť pro více uživatelů, kam si každý může uložit informace o opalovacích cyklech. Ochranná víčka očí, jež zajišťují větší bezpečnost při používání, jsou součástí balení. Solária a infralampy jistě splní všechna vaše očekávání a v mnohých případech je i převýší.

Pokud si pořídíte toto sluníčko domů, každý si bude myslet, že jste se právě vrátili z dovolené. A to vše díky vaší krásně opálené pleti.

Výhody a nevýhody solárií

Opálení ze solárií má své výhody i nevýhody. Mnoho lidí využívá solária, aby získali pěkně opálenou pokožku celoročně. Přestože solária mohou poskytovat některé výhody, je také důležité si být vědom rizik spojených se vystavováním ultrafialovému záření.

Jednou z hlavních výhod opálení ze solárií je, že může být považováno za rychlou a efektivní metodu získání opálené pokožky. Solária umožňují lidem, kteří nemají přístup k přirozenému slunečnímu záření, získat stejný efekt. Navíc mohou lidé v soláriích kontrolovat expozici ultrafialovému záření a upravit její intenzitu a délku podle svých preferencí. Tím pádem mají větší možnost ovlivnit výsledný odstín opálení.

Další výhodou je, že solária mohou pomoci připravit pokožku na naléhavé sluneční expozice. Lidé, kteří se chystají na dovolenou nebo trávit čas na pláži, mohou využít solária jako přípravu své pokožky na sluneční záření. Postupné opalování ve slunečním salónu jim může pomoci zabránit spálení a snížit riziko slunečních popálenin.

Nicméně opalování ve slunečních salónech má také své nevýhody. Největší riziko spočívá v nadměrném vystavení ultrafialovému záření, které může způsobit zdravotní problémy. Prolongovaná expozice ultrafialovému záření může zvýšit riziko vzniku rakoviny kůže. Studie ukázaly, že osoby, které pravidelně navštěvují solária, jsou náchylnější k melanomu a dalším typům rakoviny kůže.

Další nevýhodou solárií je jejich potenciál poškodit pleť. Nadměrné vystavení ultrafialovému záření může způsobit předčasné stárnutí pokožky, vrásky, hyperpigmentaci a další problémy s texturou pokožky. Navíc mnoho solárií používá UV-A záření, které proniká hlouběji do kůže a může poškodit kolagenová vlákna, což může vést k trvalému poškození elasticity pokožky a vytvoření vrásek.

Nevýhodou solárií je také finanční náklad spojený s jejich používáním. Pravidelná návštěva solária může být pro některé lidi drahá záležitost. Navíc existuje riziko nadměrného opalování, což znamená, že někteří lidé by mohli utrácet peníze za dlouhé a časté návštěvy bez ohledu na to, jak opálení již jsou.

Dalším faktorem, který je třeba zvážit, je nebezpečí přehřátí v soláriu. Při nevhodném používání může dojít k popáleninám, chřipkám nebo výpotkům. Proto je důležité dodržovat bezpečnostní opatření a postupy při opalování ve slunečním salónu.

Je tedy zřejmé, že opálení ze solárií má své výhody i nevýhody. Pokud se rozhodnete využít solárium, je důležité být si vědom rizik spojených s nadměrnou expozicí ultrafialovému záření. Je také důležité dodržovat doporučené postupy a nezapomínat na ochranu pokožky, například používáním ochranných krémů a časovým omezením v soláriu.

Každý by si měl být vědomit, že opálení ze solárií nemusí být odpovídající náhradou přirozeného slunečního záření a měli bychom se zaměřit na opalování se spíše venku, v souladu s bezpečnými postupy a vyvarovat se přílišného vystavení ultrafialovému záření.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang