Tak trochu jiný smajlík – travnatá hlava

Dílna, stavba a zahrada

Není žlutý, přesto se na vás může mračit nebo smát a ještě z něj rostou nádherné zelené vlásky. Ne to není obyčejný smajlík. To je travnatá hlava. Že nevíte, o co jde? Vůbec nevadí. My vám ji dnes představíme. A co víc, můžete jí mít i u vás doma, stačí několik kliků vaší myší.

Mít za oknem květináč s okrasnou rostlinou je jistě bezva. Mít za oknem hlavu s trávou namísto vlasů, to zní podstatně lépe. Nebo si myslíte, že travnaté hlavě by lépe svědčil vás pracovní stůl?

A jaký motiv obličeje si vyberete? Otázek na zodpovězení je spousta. Když si ovšem domů pořídíte tuhle šikovnou vychytávku, rázem na všechny odpovíte ano a pouze u jedné hlavy rozhodně nezůstane.

Travnatá hlava je vlastně (ne)obyčejný květináč s ksichtíkem, který budete mít na výběr. Pár dní ho stačí zalévat a už se objeví první vlásky v podobě krásně zelené a zdravé trávy. Vlásky budou postupně dorůstat a vy se rázem můžete vžít do role kadeřníka a svůj neobvyklý smajlík z hlíny pěkně zkrášlit dle libosti. S travnatou hlavou si užijete hodně zábavy ať už jste velcí nebo malí.

Jak vyzdobit zahradu

Zahrada je pro mnoho lidí oblíbeným místem odpočinku a relaxace. Je to místo, kde si můžeme vychutnat čerstvý vzduch, sluneční paprsky a přírodu kolem sebe. Aby zahrada byla co nejpříjemnější pro pobyt, je vhodné ji také krásně vyzdobit. Jak na to?

Prvním krokem je vytvořit si plán, jakou atmosféru v zahradě chceme vytvořit. Může to být například romantická zahrada plná květin, moderní zahrada s minimalistickým designem nebo například horská zahrada se skalničkami a vodními prvky. Důležité je, aby se zahrada hodila k našemu vkusu a stylu domu.

Dalším krokem je vybrat si vhodné rostliny. Květiny jsou nezbytnou součástí výzdoby zahrady a mohou její vzhled dramaticky změnit. Kromě tradičních květin jako jsou růže, lilie nebo tulipány, můžeme vysadit také okrasné traviny, skalničky či keře. Vhodné je zvolit rostliny, které pokvétají v různých obdobích, aby zahrada vypadala pestrá celý rok.

Kromě květin můžeme zahrnu do výzdoby také různé dekorace a prvky. Například lavičky, stoly, houpačky či lehátka zajišťují pohodlné posezení a relaxaci v zahradě. Vhodným doplňkem může být také zahradní fontána či jezírko s rybkami, které přináší do zahrady klidu a zvuk relaxačního tekoucího vody. Prostor lze rovněž ozvláštnit sochami, sloupky, květináči, světelnými dekoracemi nebo venkovním osvětlením.

Dalším důležitým prvkem výzdoby zahrady je terénní úprava. Vytvoření různých úrovní a teras může zahradě dodat zajímavý a působivý vzhled. Můžeme využít kamenné zídky, schodiště nebo dokonce i malé opěrné zdi. Zahrada s nerovnostmi může být vyklidněná a divoká, zatímco zahrada s rovným povrchem působí uklidňujícím dojmem.

Nezapomínejme také na hledání rovnováhy mezi styly a praktičností. Zahrada by měla být jak vyzdobená, tak funkční. Vhodným řešením mohou být například palandy na posezení, které slouží jak k odpočinku, tak k úklidu zahrady. Také skladovací prostor pro zahradní nářadí a vybavení je důležitým prvkem, aby zahrada mohla zůstat upravená a přehledná.

Při výzdobě zahrady je důležité pamatovat na vlastní vkus a osobní styl. Kreativita je při této činnosti neomezená a můžeme se inspirovat různými zahradními časopisy, knihami nebo internetovými stránkami. Doporučuje se také spolupracovat s odborníky nebo si vzít inspiraci z návštěvních zahrad a parků.

Vyzdobení zahrady je skvělou příležitostí k tomu, abychom si vytvořili příjemné a harmonické prostředí, ve kterém si můžeme užívat svého volného času. Zahrada může být místem setkání s rodinou a přáteli, pro relaxaci i pro aktivity jako je zahradnictví nebo grilování. Vhodně vyzdobená zahrada nám pomáhá načerpat energii a poskytuje nám místo, které nám je blízké a příjemné.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang