Turistické stany – jaké mají mít vybavení a co by měly vydržet

Sport a outdoor

Jako další ze stanů v naší nabídce uvádíme turistické stany, které jsou určené pro použití v nenáročných podmínkách při běžné turistice či stanování v kempu. Pokud tedy vyrážíte na dovolenou a hledáte vhodný stan, do kterého se vejde menší počet lidí, právě jste našli.

Kvalita stanů je samozřejmě zaručena, v této kategorii nabízíme totiž produkty známých značek Coleman a Campingaz. Turistické stany jsou odolné a jednoduše se staví.

Tyto typy stanů nejsou vhodné do silnějších povětrnostních podmínek. Stačí na běžné stanování v kempech a jejich výhodou je zejména nižší cena. Turistické stany jsou využitelné od jara až do podzimu. Tato nejrozšířenější kategorie stanů je na českém trhu ve velmi hojných nabídkách.

Turistické stany můžete přenášet v batohu či na kole, nejsou těžké a nezaberou moc místa. Pokud hledáte stan, který je lehký, menší a jednoduše se staví, právě jste ho našli. Před koupí stanu je ale nutné si pořádně promyslet, jaký bude jeho účel.

Jak mohou být turistické stany vybaveny?

V této kategorii nabízíme vysoké a prostorné stany, které jsou svým komfortem vhodné především pro pobyt v kempu. Jednoduše se staví, takže jsou vhodné i pro takovou dovolenou, kdy jste každý den na jiném místě. Každodenní stavění stanu vám nezabere moc času ani námahy.

V obytném prostoru se můžete pohodlně postavit a v předsíni pohodlně pracovat, vařit nebo jen sedět u stolu. Předsíň disponuje podlážkou, kterou lze mít i nemít – obojí má své výhody. Turistické stany mohou obsahovat několik velkých vchodů.

Co by měl venkovní stan vydržet

Venkovní stany jsou nezbytným vybavením pro pobyt v přírodě a kempování. Jejich účelem je poskytovat ochranu a pohodlí při spánku a odpočinku na otevřeném prostranství. Kvalitní stany by měly vydržet všemožné přírodní podmínky, kterým jsou vystaveny.

Za prvé, venkovní stany by měly být odolné vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám. Měly by odolávat větru, dešti, sněhu a slunečnímu záření. Materiál, ze kterého jsou vyrobeny, by měl být voděodolný a UV-stabilizovaný. Kromě toho by měla být konstrukce stanu pevná a odolná vůči silným nárazům větru. Stany by měly být vybaveny dostatečně stabilními a pevnými špalky a kotvami, které zaručí jejich pevnost a odolnost vůči větru.

Dalším důležitým faktorem, který by měly venkovní stany vydržet, je voda. Stany by měly být vyrobeny z voděodolného materiálu a měly by mít těsněné švy, aby zabránily pronikání vody dovnitř. Kromě toho by stany měly mít dostatečně vysoký impermeabilní povrch, aby zabránily pronikání vody ze země. Některé stany mají také speciální povlaky, které zaručí vodoodpudivost a odolnost proti tvorbě plísní.

Při venkovním pobytu je také důležité, aby stany vydržely mechanické zatížení. Měly by být odolné vůči poničení od větví, kamenů nebo dalších ostrých předmětů. Materiál stanu by měl být odolný vůči odření a trhání, aby se zabránilo vzniku děr a roztržení stanu. Zároveň by měly být stany lehké a snadno přenosné, aby se daly snadno přenášet a přepravovat na různá místa.

Kromě fyzické odolnosti by měly venkovní stany také poskytovat dostatečnou ochranu proti hmyzu a také měly mít dobrou větrací vlastnost. Důkladné síťoviny na oknech a vchodových dveřích zabrání hmyzu, aby pronikl do stanu. Tím se zvýší komfort a pohodlí při spaní a odpočinku.

V neposlední řadě by venkovní stany měly být také snadno sestavitelné a demontovatelné. Ideální je, pokud jsou vybaveny jednoduchým systémem spojů a označením dílů, které usnadní a zrychlí proces stavby. Sestavení by nemělo vyžadovat žádné speciální nástroje a mělo by být rychlé a jednoduché.

Venkovní stany jsou důležitou součástí výbavy pro pobyt v přírodě a kempování. Musí vydržet nepříznivé povětrnostní podmínky, jako je vítr, déšť, sníh a sluneční záření, a zároveň poskytovat ochranu před hmyzem. Materiál stanu by měl být odolný vůči mechanickému poškození, vodě a UV záření. Důležitá je také snadná sestavitelnost a demontovatelnost stanu.

Při výběru venkovního stanu je proto důležité si uvědomit, jakým podmínkám bude stan vystavován. Pokud plánujeme kempování v náročných povětrnostních podmínkách, je vhodné investovat do kvalitního a odolného stanu, který poskytne dostatečnou ochranu. Vyplatí se před nákupem prověřit materiál stanu, konstrukci a další parametry ohledně odolnosti proti povětrnostním vlivům.

S dobře vybraným a kvalitním venkovním stanem můžeme být připraveni na různé podmínky, kterým jsme vystaveni během venkovních aktivit. Tím si zajistíme pohodlný spánek a odpočinek v přírodě bez obav z nepříznivého počasí.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang