Ty nejvoňavější kousky aneb jak na perfektní parfém

Parfémy, kosmetika a zdraví

Někdo si možná myslí, že koupit parfém jako dárek je nepříliš originální záležitost a tak trochu bez nápadu. Ale mnozí z nás koupi dražšího parfému odkládají a odkládají a doufají, že ho dostanou právě jako dárek.

Pokud tedy opravdu nevíte, co koupit drahé polovičce a všechny nápady jsou už bezmezně vyčerpány, pojďte se s námi inspirovat do našeho patra parfémů.

Přednost mají samozřejmě dámy, takže se nejprve podíváme na parfémy pro ženy. Naše velmi široká nabídka zahrnuje ty nejznámější značky a samozřejmě také nejoblíbenější modely parfémů. Již léty prověřený je například parfém Dolce Gabbana Light Blue EDT, jež je oblíbeným parfémem mnoha žen.

Spojení cedrového dřeva, jasmínu, zeleného jablka a citrónu je velmi svěží a povzbuzující kombinací, která Vám vždy zvedne náladu! Slečny možná dají přednost parfému Gucci Envy Me EDT, jež představuje mladistvou a nespoutanou ovocnou vůni, okořeněnou růžovým pepřem.

Všechny ženy různých věkových kategorií mohou ale vybírat i z dalších světoznámých značek jako je Bvlgari, Calvin Klein či Givenchy a mnoho dalších.

A co pro pány? Jistota se skrývá v toaletní vodě Chanel Allure Homme Sport EDT. Váš milý rozhodně nemusí být zrovna sportovcem, aby mohl využít parfému s tímto přízviskem. Základ s cedrem a ambrou, srdce s mandlemi a hlava s mandarinkou a pomerančem, udělá z každého může sportovce.

Pokud je Vaše polovička jemnějšího rázu, můžete ho potěšit toaletní vodou Hugo Boss No.6, která obsahuje sladší přísady, jako je sladká skořice, hřebíček a jablka.  Ve velmi svěží vůni se spojila kombinace citrusových plodů a rozmarýnů, kterou naleznete v Bvlgari Aqva Marine, jejíž modrozelená barva navozuje pocit čistoty a vyvolává asociace s mořem a průzračnou vodou.

Jak vybrat perfektní parfém

Vybrat si perfektní parfém může být často docela výzva. S tolika možnostmi na trhu je snadné se ztratit mezi esencemi a vůněmi. Nicméně, s trochou představivosti a znalostí můžete najít parfém, který bude zcela vyhovovat vašemu stylu a osobnosti.

Prvním a nejdůležitějším krokem je znát svůj vlastní vkus a preferované vůně. Zkuste si vzpomenout na parfémy, které jste měli rádi v minulosti a zjistěte, jaké typy vůní vás přitahují. Možná preferujete květinové vůně jako růže nebo jasmín, nebo vás lákají spíše exotické a kořenité esence.

Dalším velmi důležitým krokem je vyzkoušet parfémy přímo na vlastní kůži. Pokud možno, vyhněte se testování na papírových proužcích, protože vůně může na kůži reagovat jinak než na papíru. Navštivte parfumerii a vyžádejte si vzorky parfémů, které vás zaujaly.

Aplikujte si je na různé místa na zápěstí a nechte vůni rozvinout. Jednotlivé vůně se na každé osobě mohou chovat jinak, takže je důležité dát jim čas, aby se promíchaly s vaší přirozenou vůní.

Během testování parfémů dejte pozor na první dojem (hlavní tón) vůně a jak se postupně vyvíjí (střední a základní tóny).

První dojem vůně je to, co ucítíte ihned po aplikaci parfému. Je to obvykle intenzivnější a může být ohromující. Začněte si všímat, jak reagujete na jednotlivé vůně. Zkuste si představit, jak by se daná vůně hodila k vašemu každodennímu životu a stylu oblékání. Pokud vás první dojem parfému osloví, pokračujte a sledujte postupné vyvíjení vůně.

Střední tóny vůně se objevují asi po 10-15 minutách od aplikace parfému. Tyto tóny jsou obvykle mnohem jemnější a sladší. Mohou trvat až několik hodin. Buďte trpěliví, protože střední tóny mohou být klíčovým faktorem při výběru perfektního parfému. Sledujte, jaké vůně se odhalují na vaší kůži a jak se vyvíjejí během času.

Základní tóny jsou poslední vrstvou vůně a vydrží nejdéle. Tyto tóny se objevují po několika hodinách a mohou se lišit od středních tónů. Jsou to zpravidla tóny, které definují celkový charakter vůně. Zkuste si všímat, jak se základní tóny vůně kombinují s vaší kůží a zda se vám líbí konečný výsledek.

Když již máte jasnou představu o vůni, kterou hledáte, mějte na paměti, že každý parfém se může chovat jinak s ohledem na vaši kůži i počasí. Proto je dobré si vždy vyzkoušet parfém před koupí a nechat ho působit několik hodin, abyste se ujistili, že vám vyhovuje.

Dalším faktorem, kterým byste měli při výběru parfému zvažovat, je příležitost, při které ho hodláte nosit. Existují vůně vhodné pro denní nošení, jako jsou svěží a lehké citrusové vůně, které jsou skvělé pro práci nebo každodenní aktivity. Pro večerní události nebo speciální příležitosti si můžete vybrat intenzivnější vůně, jako jsou orientální nebo dřevité tóny.

Posledním, ale neméně důležitým faktorem, je také vážnost parfému. V případě, že se jedná o dar pro někoho jiného, je důležité brát v potaz jejich vkus a preference. Pokud nejste jisti, jaký typ vůní by se jim líbil, můžete se zeptat na jejich oblíbené parfémy nebo vzít je s sebou do obchodu, kde si mohou vyzkoušet různé vůně přímo na své kůži.

Vybrat perfektní parfém může být vzrušující proces, který vám může přinést radost a sebedůvěru. Důležité je si nechat čas a experimentovat s různými vůněmi. Nakonec najdete parfém, který vám přesně vyhovuje a podtrhuje váš jedinečný styl a osobnost.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang