Osvěžující koupel plná romantických kvítků ozvláštní všední dny

Parfémy, kosmetika a zdraví

Koupel patří k činnostem, které má většina lidí ráda. Večer po celodenním shonu, o víkendu jako báječnou relaxaci anebo jako skvělý romantický akt pro zamilovaný pár. Ať už je to koupel taká či onaká, pouze u vody o té správné teplotě zůstat nemusí. Pěna, různé koupelové soli anebo speciální vychytávka – květy do koupele – vytvoří z obyčejné koupele nezapomenutelný zážitek.

Přidávání květů do koupele může přinést do koupelny příjemnou vůni a estetický zážitek. Některé květiny mají blahodárné účinky na pokožku a mysl. Při přidávání květů do koupele je však potřeba dát pozor na pár věcí.

Používat čerstvé a neznečištěné květiny. Ideálně ty, které nebyly ošetřovány pesticidy nebo jinými chemikáliemi. Pokud je člověk náchylný na alergie nebo citlivý na určité květiny, pozor na to. Je vhodné nepřidávat do koupele květiny, které by mohly způsobit podráždění pokožky nebo dýchacích cest.

Není nutné to přehánět s množstvím květin. Stačí pár květů nebo lístků. I malé množství dokáže vyvolat příjemnou vůni a efekt. Některé květiny jsou vhodnější než jiné:

  • Levandule: Uvolňuje uklidňující vůni a může napomoci relaxaci.
  • Růže: Růžové lístky mohou přidat romantiku a vonět nádherně.
  • Máta: Osvěžující vůně máty může povzbudit a osvěžit.
  • Heřmánek: Může pomoci uvolnit napětí a podpořit klidný spánek.
  • Neviňátko: Má sladkou vůni a může pomoct uvolnit stres.

Před přidáním květin do koupele je vhodné je opláchnout, zbavit je případného hmyzu a odstranit nepotřebné části. Příliš horká voda může některé vonné látky z květin rychleji uvolnit, zatímco studená voda by mohla mít méně vlivu na uvolňování vůně.

Když jsou květiny ve vaně, zbývá ponořit se do koupele a užít si relaxaci a vůni květin. Je možné si přečíst knihu, poslouchat hudbu nebo jednoduše relaxovat. Pro dokonalý zážitek je vhodné užít si koupel po dobu alespoň 20-30 minut. Po skončení koupele nezapomenout na sprchu a zbavit se tak zbytků květin a květinových látek z těla.

Po koupeli je doporučováno koupelnu důkladně vyčistit. Zbytky květin by mohly způsobit zanesení odpadu. Každý má jiné preference, vyplácí se zkoušet různé kombinace květin a zjistit, co nejlépe vyhovuje.

Květy do koupele z mýdla

Kvůli koupeli není potřeba ničit pravé květiny a zasypávat vanu okvětními lístky. Romanticky vzhlížející kvítky různých odstínů červené a růžové mohou být vyrobeny z parfemovaného mýdla. Po vložení na vodní hladinu se začnou rozpouštět a plnit čichové smysly příjemnými vonnými esencemi.

Stačí nechat květy volně plavat ve vodě nebo je umístit do látkového sáčku nebo síťky a zavěsit ji pod proud tekoucí vody. Provoněná koupel pak probouzí fantazii a relaxaci. Některé mýdlové květy obsahují přírodní oleje a složky, které mohou být prospěšné pro pokožku. Například květy levandule obsahují éterický olej s uklidňujícími vlastnostmi.

Mýdlové květy do koupele jsou ideálními doplňky do koupelny, které moou přidat do relaxačního rituálu vůni, barvu i některé přírodní benefity. Mýdlové květy do koupele jsou především o vytváření příjemného zážitku a relaxaci.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang