Alergenům v domě odzvonilo

Spotřebiče

Pokud patříte mezi alergiky či astmatiky a potřebujete mít doma opravdu čisto nebo zkrátka chcete mít doma perfektně uklizeno, tak vám k tomu běžný vysavač nepostačí.

Sice se s ním zbavíte prachu a viditelných nečistot, ale s bakteriemi, viry a různými alergeny si klasický vysavač neporadí. Proto pro vás dnes máme tip na tak trochu lepší vysavač.

Jedná se o bezsáčkový vysavač Raycop HERA AP-​200, který už určitě nebudete chtít vyměnit za jiný. A jaké výhody tento antibakteriální vysavač nabízí? Používá patentovaný 3-stupňový systém čištění pro odstranění roztočů, bakterií, hub, plísní a alergenů z matrací, lůžkovin, čalouněného nábytku a dalších textilií v domácnosti a to bezchemickou cestou.

Je vybaven dvojitým vibračním klepačem, UVC sterilizací a poskytuje výkonné sání s mikroalergickou filtrací. Zabije tak 99,9 % bakterií, virů a efektivně odstraní více než 93,5 % roztočů. Mikroalergická filtrace s HEPA filtrem zajišťuje zachycení více než 96,77 % mikročástic.

Vysavač také nabízí velice snadné a pohodlné používání díky ergonomickému designu a přídavné rukojeti. Bezsáčkový vysavač Raycop HERA AP-​200 také disponuje průhledným okénkem do vymyvatelné prachové nádobky.

Vysavač se ovládá velice snadno pouze jedním tlačítkem. S tímto vysavačem bude váš domov naprosto čistý.

Tipy jak předejít alergenům v domácnosti

Alergie je velmi nepříjemný a mnohdy obtěžující stav. Ať už trpíte alergií na pyly, zvířecí chlupy, plísně nebo prach, je důležité dát si práci s odstraňováním alergenů v domě. Tyto drobné částice se mohou ukrývat v našem okolí a zhoršovat naše příznaky. Naštěstí existuje několik tipů, jak se zbavit alergenů a mít tak v domě čisté a zdravé prostředí.

Pravidelné vysávání

Prach a roztoči jsou jedním z nejčastějších alergenů v domě. Vysávání je tedy jedním z nejdůležitějších kroků k odstraňování alergenů. Doporučuje se používat vysavač s vysokou účinností filtrace, který zachytí většinu mikročástic a alergenů. Vysávejte pravidelně každý týden a nezapomeňte vysát i podlahy, koberce, matrace a polštáře.

Pravidelné praní a větrání

Některé alergeny, jako jsou plísně a roztoči, se mohou ukrývat v textiliích jako jsou ubrusy, závěsy, povlečení a ručníky. Pravidelné praní je proto velmi důležité. Pokud je to možné, vyberte si hypoalergenní prací prostředky a pracujte s vyššími teplotami, které zabijí roztoče a plísně. Nezapomeňte ani na pravidelné větrání, které pomůže odstranit vlhkost a zlepšit kvalitu vzduchu v domě.

Omezte zvířecí chlupy

Pokud jste alergičtí na zvířecí chlupy, je důležité udržet své domácí mazlíčky pod kontrolou. Pravidelně kartáčujte svého psa nebo kočku venku, aby se odstranily volné chlupy. Povlečení a prostěradla praná s vyšší teplotou také pomohou odstranit chlupy ze společného prostředí. Mějte také na paměti, že některé látky z domácího prášku nebo čisticích prostředků mohou dráždit citlivou pokožku a zhoršovat alergie. Používejte tedy hypoalergenní čisticí prostředky a umývací prostředky šetrné k pokožce.

Místnosti bez koberců

V kobercích se často ukrývají alergeny, jako jsou prach, roztoči a plísně. Pokud je to možné, zvažte odstranění koberců z domu. Tvrdé podlahy a koberečky jsou mnohem snadněji udržovatelné a alergeny se na nich hromadí méně. Pokud nemůžete odstranit koberce zcela, důkladně je vysávejte a čistěte.

Používejte anti alergenní nábytkové a postelové potahy

Nábytkové a postelové potahy mohou také pomoci omezit vystavení alergenům. Zvolte anti alergenní varianty, které jsou vyrobené z materiálů, které odolávají alergenům. Tyto potahy by měly být pravidelně prané.

Dbejte na čistotu vzduchu

Důležitým krokem k odstraňování alergenů je také čistota vzduchu v domě. Používejte filtr s vysokou účinností v klimatizačních jednotkách nebo vzduchových čističkách. Tyto filtry zachytí většinu alergenů a zlepší kvalitu vzduchu, který dýcháte. Pravidelně měňte filtry a sledujte, zda není zaprášená ventilace nebo větrací otvory.

V případě alergií je třeba být ostražitý a věnovat pozornost prostředí, ve kterém žijeme. Odstraňování alergenů v domě je důležitým krokem k minimalizaci alergických příznaků. Pravidelné vysávání, praní a větrání, omezování zvířecích chlupů, odstraňování koberců, používání antialergenních potahů a udržování čistého vzduchu jsou tipy, které vám mohou pomoci v boji proti alergenům ve vašem domě. Nedostatek alergenů v prostředí, kde často trávíme čas, může výrazně zlepšit naše zdraví a pohodu.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang