Už žádné hledání v mapách

Auto-moto

Často cestujete autem do neznámých končin a musíte pořád stavět, abyste se podívali do mapy či dokonce zastavili kolemjdoucí a zeptali se? Řešení je jednoduché a to nějaká šikovná navigace do auta, která vám velice cestování usnadní. Pokud přemýšlíte, že si nějakou pořídíte, tak právě pro vás máme dnes na jednu navigaci tip!

Jedná se o navigaci Garmin Nüvi 3490 Lifetime, se kterou už se zkrátka neztratíte. Navigace disponuje 4,3″ multidotykovým displejem s duální orientací a vynikající čitelností na slunci. Jízda podle navigace pro vás tak bude příjemná za každého počasí.

K dispozici vám budou mapy 45 zemí Evropy s doživotní bezplatnou aktualizací po celou dobu fungování navigačního přístroje. Aktualizace jsou vydávány pravidelně čtyřikrát ročně. Navíc zdarma turistická mapa ČR.

Jaké další výhody tato navigace nabízí? Například 3D zobrazení budov a terénu, aktivní napájený stojánek, asistent řazení do jízdních pruhů, výpočet ceny paliva pro naplánovanou trasu či nastavení vlastních rychlostních limitů.

Využít také můžete funkci SmartLink!, se kterou propojíte navigaci s vaším mobilním telefonem s přístupem k rozšířeným funkcím. Cesta tak pro vás bude ještě pohodlnější a příjemnější. U navigace Garmin Nüvi 3490 Lifetime je k dispozici 8 GB vnitřní paměť a slot na microSD kartu. Tak neváhejte. Zkrátka už žádné bloudění, žádné hledání v mapách, jen příjemná cesta.

Zajímavosti o navigaci

Navigace je neodmyslitelnou součástí našeho moderního života. Je to technologie, která nám umožňuje snadno se pohybovat po světě. Ale víte, jak navigace vlastně funguje a jak se vyvíjela?

Zajímavostí o navigaci je fakt, že již dávní lidé používali různé metody k určení směru a nalezení cesty. Například staří Egypťané využívali hvězd, slunce a dokonce i magnetický kámen pro určení severu. Později se objevily první kompasové jehly, které sloužily jako navigační nástroj při plavbě po moři. Tyto jehly se magnetizovaly a ukazovaly směr k severu.

V moderní době jsou navigační systémy založeny na satelitní technologii GPS (Global Positioning System). GPS se skládá ze sítě satelitů umístěných ve vesmíru a přijímačů, které jsou umístěny na zemi. Satelity vysílají signály, které jsou přijímány přijímači. Tyto přijímače poté využívají informací získaných ze satelitů k výpočtu přesné polohy a navigace.

Další zajímavou vlastností navigace je hlasová navigace. Díky této funkci můžete jednoduše zadat cílovou destinaci a navigační systém vás bude průběžně informovat o správných odbočkách a směru jízdy. Hlasová navigace je nejenom praktická, ale také zvyšuje bezpečnost řízení, protože řidič nemusí odvracet pohled z vrchu.

Pokud jde o výhody navigace, je možné zmínit několik aspektů. Za prvé, navigační systémy nám umožňují najít správnou cestu při cestování do neznámých míst. Ulehčují nám stres a snižují riziko ztráty. Pokud se potřebujeme dostat na určité místo v neznámé lokalitě, stačí zadat cílovou adresu a navigace nám ukáže nejrychlejší a nejefektivnější cestu.

Další výhodou je možnost vyhledávání zajímavých míst a bodů zájmu. Navigační systémy často obsahují databázi restaurací, obchodů, památek a dalších zajímavých míst. To je užitečné při plánování výletů a objevování nových míst.

Navigace také využívá dopravní informace a upozorňuje nás na dopravní situace, zácpy a nehody. Díky tomu se můžeme připravit na možné zdržení a najít alternativní cestu. Tím se šetří čas a snižuje se stres z řízení v hustém provozu.

Existuje také možnost synchronizace navigace s dalšími zařízeními, jako jsou chytré telefony nebo hodinky. To nám umožňuje sledovat navigaci přímo na našem zařízení a mít ruce volné pro další aktivity.

V dnešní době existuje mnoho různých druhů navigace, včetně navigace pro pěší, cyklistiku a letectví. Navigace také pokračuje ve svém vývoji a přináší nové funkce a možnosti.

Celkově lze říci, že navigace je nejenom praktickým pomocníkem při cestování, ale také fascinující technologií. Od dávných metod, které používali naši předkové, po satelitní systémy, které nám umožňují navigovat po celém světě. Díky navigaci se cestování stává snazším, pohodlnějším a bezpečnějším.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang