Klasika pro gurmány? To je varná deska Whirlpool AKT 699 IX

Spotřebiče

Máte rádi klasiku? Máte rádi dobré jídlo? Chcete, aby Vás vaření bavilo? Whirlpool vytváří samostatné varné desky, které jsou velice tvárné a snadno se přizpůsobí Vašemu pohodlí a zvyklostem. Plynové varné desky Whirlpool mají v českých kuchyních dlouho tradici. Ani moderní doba na ně nazapomíná a stále je vylepšuje.

Musí splňovat podmínky vysoké kvality, bezpečnosti a jednoduché obsluhy a údržby. Plynová varná deska Whirlpool AKT 699 IX má klasický a léty prověřený design. Pohodlí a kvalitní varnou zónu zaručuje nerezový rámeček a litinové mřížky. Ale to není vše….

Varná plynová deska Whirlpool AKT 699 IX představuje klasiku ve zcela novém kabátu! Nerezový rámeček je standardem, stejně jako 2 litinové mřížky pro snadnější čištění. Však řešení litinových mřížek už klasické není. Jejich propletení umožňuje hrnec v případě potřeby odložit i mezi varné zóny. Litinové mřížky mají dobře řešené rozestupy a tak získáváte stabilní plochu pro odložení hrnců a pánví.

Whirlpool ale nevylepšuje jen design svých varných desek, ale i jejich funkčnost. Novinkou je čtyřkorunkový hořák, ten zabezpečuje rovnoměrnou distribuci tepla díky čtyřem plamenovým prstencům. Hořák je vhodný pro vaření s pánví WOK (držák pánve WOK dodáván s varnou deskou) na prudké smažení a najdete ho v levo dole s příkonem 3600 W.

Víte, že nejvíce úrazů v domácnosti má na svědomí právě kuchyň? I na toto Whirlpool myslí. Whirlpool AKT 699 IX má automaticky integrované zapalování hořáků. Nemusíte vůbec kolem plynové hořáku manipulovat s ohněm. Stačí pootočit knoflíkem a hořák se sám zapálí.

Varná deska má samozřejmě dětskou pojistku a bezpečnostní ventily hořáků, tepelnou pojistku hořáků, která zablokuje únik plynu v případě náhodného zhasnutí jako je průvan nebo momentální přerušení dodávky plynu.

Takže s chutí do experimentování v kuchyni, díky plynové varné desce Whirlpool AKT 699 IX je Vaše vaření bezpečné a Vaše jídla budou lahodné a gurmánské.

Typy varných desek

Varná deska je jedním ze základních spotřebičů, který zajišťuje přípravu teplých jídel. Existuje mnoho typů varných desek, které se liší svými funkcemi a použitím. V tomto článku se zaměříme na nejčastější typy varných desek na trhu.

Elektrická varná deska

Elektrické varné desky jsou nejrozšířenějším typem varných desek v domácnostech. Mají vestavěné topné prvky, které se zahřívají pomocí elektřiny. Nabízejí různé stupně regulace teploty, což umožňuje přesné vaření. Elektrické varné desky jsou snadno ovladatelné a často vybavené bezpečnostními funkcemi, jako je detekce přítomnosti náhodných předmětů na desce. Mezi jejich výhody patří také snadná údržba a čištění.

Plynová varná deska

Plynové varné desky jsou dalším populárním typem varných desek. Používají hořáky napájené zemním plynem nebo bombou s propan-butanovým plynným palivem. Plynové varné desky nabízejí rychlé a přesné vaření, protože teplota se okamžitě přizpůsobuje změnám. Plynové varné desky mají také výhodu při přípravě jídel, která vyžadují kontrolované ohřívání na různých teplotách. Je však třeba být obzvláště opatrní ohledně bezpečnosti při používání plynových spotřebičů.

Indukční varná deska

Indukční varné desky jsou moderním a inovativním typem varných desek. Používají magnetické pole k ohřevu hrnce nebo pánve, což znamená, že se samotná deska nezahřívá. To zajišťuje rychlé a úsporné vaření. Indukční varné desky nabízejí také přesné ovládání teploty a snadné čištění. Je však třeba mít na paměti, že k ohřevu je nutné použít nádoby, které obsahují feromagnetický materiál.

Keramická varná deska

Keramické varné desky mají hladký a esteticky příjemný povrch. Jsou vyrobeny z keramického skla, které je snadno čistitelné. Keramické desky nabízejí rychlé ohřívání a stejnoměrné rozložení tepla po celé ploše desky. Ve většině případů jsou vybaveny různými stupni regulace teploty a bezpečnostními funkcemi.

Kombinovaná varná deska

Kombinované varné desky poskytují největší flexibilitu a široké spektrum funkcí. Obvykle mají kombinaci elektrických plotýnek a plynových hořáků, takže můžete volit mezi různými způsoby vaření. Kombinované varné desky jsou ideální volbou pro ty, kteří preferují kombinaci rychlosti a přesnosti, a také pro ty, kteří mají rádi tradiční způsob vaření na plynové desce.

Při výběru varné desky je důležité zvážit své potřeby a preference. Elektrická varná deska je vhodná pro ty, kteří hledají jednoduché a snadno ovladatelné řešení. Plynová varná deska je ideální pro ty, kteří preferují rychlé a přesné vaření. Indukční varná deska je vhodná pro ty, kteří chtějí moderní a úsporné řešení. Keramická varná deska nabízí hladký a esteticky příjemný povrch. A kombinovaná varná deska je ideální pro ty, kteří se chtějí rozhodovat mezi různými způsoby vaření.

Všechny tyto typy varných desek mají své výhody a vhodnost závisí na individuálních potřebách a preferencích. Při výběru je důležité také zohlednit dostupný prostor v kuchyni a finanční možnosti. Bez ohledu na typ varné desky, je důležité dodržovat bezpečnostní opatření při manipulaci s ní, jako je například vypnutí po použití, aby se předešlo nechtěným nehodám. Varná deska je nedílnou součástí každé kuchyně a správný výběr vám umožní přípravu skvělých a chutných jídel.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang