Vybavte se na dovolenou! A hlavně nezapomeňte své kolo připravit na pořádnou jízdu!

Auto-moto

Zkuste si vybavit jaké bylo počasí několik víkendů zpátky, a řekněte, jestli Vás teplé a slunečné dny nevylákaly na kolo. Určitě nejeden majitel kola oprášil sedlo a vyrazil na výlet. Takových výletů Vás čeká ještě mnoho a mnohdy také bude třeba přepravit nejen sebe na kole, ale také kolo na autě. Jakým způsobem, to si povíme dneska…

Ať už jste vášnivým cyklistou nebo jen příležitostným výletníkem, nejednou je potřeba kolo někam přemístit. A právě k tomu jsou určeny nosiče na kola. V tomto směru nabízí široký výběr možností značka Thule .

Jedna z nich je připevnit na Vaše vozidlo nosič kol na střechu. Zřejmě největší výhodou těchto nosičů je, že umožňují bezproblémový přístup do zavazadlového prostoru. Pokud nevyužijete plnou kapacitu střechy jen pro kola, ještě Vám tam navíc zbude dostatek prostoru pro další příslušenství. Určitě ale musíte počítat s větší fyzickou námahou, protože kola budete muset zvedat nad hlavu. Pokud ale třeba plánujete připojit karavan či přívěs, budete mít volné tažné zařízení.

Své výhody má ale i nosič kol na tažné zařízení, které jsou určeny pro auta se standardním tažným zařízením. Tento způsob umožňuje pohodlnou montáž a sejmutí kol z nosiče, stejně tak i jednoduchý přístup k nim. Tím, že kola v podstatě nikde “nevyčnívají”, dochází ke snížení odporu a tím i k nižší spotřebě, oproti výše uvedenému nosiči kol na střechu. Navíc máte volnou střechu, kterou můžete využít třeba pro střešní box.

Do třetice je potřeba si představit nosič kol na zadní dveře. Tento způsob pro Vás může být řešením, pokud nemáte tažné zařízení a necítíte se na zvedání kol na střechu.  Pomocí tohoto nosiče lze bez problému přepravit až 4 kola, nosič se upevní přímo na zadní dveře. Opět se nám nabízí rychlá a jednoduchá instalace kola a snadný přístup k němu.

Vlastně čtvrtou alternativou je i umístění kola do prostoru vozidla. Nemyslíme tím, tu možnost kolo rozšroubovat a po částech ho všelijak do auta poskládat. Pro Vaši bezpečnost byl i pro tuto volbu navržen nosič kol uvnitř automobilu.

Možností je dost, tak stačí jen vybrat destinaci a hurá na kolo!

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang