Ochranné pomůcky

Práce na zahradě může být občas poněkud nebezpečná, zvláště když se používá třeba sekačka nebo křovinořez. Proto je vhodné používat ochranné pomůcky jako například speciální brýle. Které ochranné pomůcky se vyplatí zakoupit?

Košťata

K tomu, aby se chodníky a další betonové plochy na zahradě udržovaly v čistotě, se nejlépe hodí koště. Jak si vybrat kvalitní koště na zahradu?

Skleníky

Skleník je ideálním místem pro pěstování rozmanité palety rostlin. Proto by neměl chybět na žádné zahradě. Co je při výběru skleníku nejdůležitější a jak koupit takový, na který bude spolehnutí?

Ruční pilky

Pokud člověk potřebuje nařezat jen drobnější dříví, je velká pila spíše na obtíž. Zde přicházejí na scénu ruční pilky. Co je o ručních pilkách důležité vědět a na co si dát pozor?

Hrabla na sníh

S příchode zimy je nutné začít uvažovat o nových způsobech udržování zahrady. To zahrnuje i odklid sněhu, na který se nejléope hodí speciální hrabla. Jak si poradit s výběrem hrabla na sníh?

Skimmery

Skimmer je užitečným pomocníkem pro čištění bazénu. Jedná se o hladinový sběrač nečistot sloužící k odvodu znečištěné vody. Co je před nákupem skimmeru důležité vědět a jak si vybrat ten pravý?

Nadzemní bazény

Nadzemní bazény skvělým způsobem zpestří jakoukoliv zahradu. Jejich velkou výhodou je rychlá a jednoduchá instalace. Jak si vybrat ten nejlepší nadzemní bazén?

Zavlažovací sady

Občasný déšť nestačí k tomu, aby byl trávník na zahradě udržován krásný a svěží. Pro dokonalé zavlažení je nezbytné sáhnout po speciální zavlažovací sadě. Co je o zavlažovacích sadách důležité vědět a jak si vybrat tu pravou?

Zahradní nářadí

Hrábě, lopatky, nůžky, rýče, vidle – a mnoho dalšího. Aby byla zahrada udržována v perfektní kondici, je potřeba zakoupit velkou spoustu zahradního nářadí. Bez kterých nástrojů se nelze obejít a které budou naopak jen zabírat místo?

Zahradní altány

Dobře vybraný altán nabízí příjemné útočiště uprostřed zahrady, do něhož je možné se skrýt před žhavým sluncem či nečekanou přeháňkou. Co je při výběru altánu důležité a jak zakoupit ten pravý?